› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Materace twarde czy miękkie - które są lepsze?

› bieżące 2 miesiące temu    17.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Materace twarde czy miękkie - które są lepsze?

Materace twarde czy materace miękkie - które są lepsze? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto planuje stworzenie idealnego miejsca do spania. Tymczasem nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając twardość materaca, pod uwagę wziąć należy przede wszystkim własne preferencje oraz stan zdrowia. Ważne są także przyzwyczajenia związane z łóżkiem lub kanapą, na której spało się dotychczas. Jakie są najważniejsze zalety poszczególnych materacy i komu są one polecane?

1. Materace twarde

2. Materace standardowe

3. Materace miękkie

Kupując materac, pod uwagę wziąć należy nie tylko jego twardość, ale także konkretny typ. W sklepach takich jak: https://sleepinghouse.pl/ dostępne są materace sprężynowe, lateksowe, kieszeniowe i piankowe. Na każdym z nich śpi się nieco inaczej.

Materace twarde

Osoby, które nie cierpią na żadne dolegliwości ze strony kręgosłupa oraz bioder, bardzo często decydują się na materace twarde. To dobry wybór. Wyróżnia je bardzo stabilna i mocna powierzchnia. Ten typ polecany jest najczęściej użytkownikom, którzy ważą nieco więcej (powyżej 90 kilogramów), ponieważ twardy materac jest w stanie zapewnić prawidłowe podparcie ich ciała, bez zakłócania swobodnego przepływu krwi w organizmie. Często decydują się na tę opcję również osoby młode. Zaletą materacy twardych jest ich duża sprężystość.

Materace standardowe

Materace standardowe, określane także jako średniej twardości, są najlepszym wyborem dla tych, którym w materacach twardych przeszkadza zbyt mała strefa ugięcia, a materace miękkie zapadają się zbyt mocno jak na ich potrzeby i przyzwyczajenia. Materace standardowe cechuje duża uniwersalność. Polecane są zarówno osobom młodym, jak i nieco starszym.

Bardzo często materace o średniej twardości mają strukturę dwustronną, zróżnicowaną właśnie ze względu na miękkość. Pozwala to zmieniać położenie w zależności od aktualnej potrzeby: w przypadku chwilowej kontuzji wybrać można wariant miększy, by później powrócić do twardości standardowej. Jeśli zaś kupujemy dwa materace z myślą o łóżku dla pary, każda ze śpiących osób będzie mogła zdecydować o najlepszym dla siebie układzie. Taką funkcjonalność mają na przykład materace Janpol.

Materace miękkie

Materace miękkie poleca się przede wszystkim osobom z dolegliwościami kręgosłupa i bioder oraz stosunkowo niewielkiej wadze (poniżej 60 kilogramów). Ciekawą opcją są także modele z pianką termoelastyczną, która przy zachowaniu umiarkowanej twardości materaca daje śpiącemu wyjątkowe wrażenie przytulności i dopasowywania do ciała. W tej kategorii uwagę warto zwrócić na materace Hilding.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.