› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Meble do restauracji - czy meble tapicerowane to dobry wybór?

› bieżące 3 miesiące temu    22.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Meble do restauracji - czy meble tapicerowane to dobry wybór?

Wybierając wyposażenie do restauracji, powinno się zwrócić uwagę na wiele aspektów. Ważne jest nie tylko przyjrzenie się stylowi mebli, ale również materiałom, z jakich są wykonane. Dzięki temu będzie się mieć pewność, że meble do restauracji posłużą przez długi czas i zachowają nienaganny wygląd. Czy warto postawić na krzesła i kanapy tapicerowane? Sprawdźmy.

  1. Meble do restauracji - jakie cechy powinny posiadać?
  2. Krzesła do restauracji - z tapicerką czy bez?

Klasyczne czy nowoczesne meble do restauracji? To tylko jedno z wielu pytań, jakie powinno się zadać przed zakupem wyposażenia lokalu. W restauracjach sprawdzają się bowiem zupełnie inne meble niż w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim meble restauracyjne są intensywniej użytkowane, co ma ogromny wpływ na ich wygląd i wytrzymałość. Jakie powinny być meble do restauracji?

Meble do restauracji - jakie cechy powinny posiadać?

Przy wyborze mebli do restauracji na początek powinno się uwzględnić styl, w jakim ma być utrzymany lokal. Włoskie wzornictwo jest niezastąpione zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, jednak w każdym z lokali dobrze wyglądają zupełnie inne meble. Krzesła z tworzywa o minimalistycznej formie sprawdzą się dobrze w restauracjach loftowych, natomiast krzesła drewniane są niezastąpione w wiejskich gospodach i restauracjach serwujących lokalną kuchnię.

Bez względu na to, jaki styl się preferuje, meble do restauracji powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Każdego dnia korzysta z nich nawet kilkudziesięciu gości, dlatego krzesła i stoły powinny być przygotowane do tak intensywnego użytkowania. Ważne jest sprawdzenie, czy meble są odporne na kontakt z detergentami, a także, jak zachowują się w przypadku kontaktu z żywnością. Przykładowo, stół w restauracji powinien być odporny na powstawanie przebarwień z rozlanego wina lub kawy.

Krzesła do restauracji - z tapicerką czy bez?

Jeżeli wybiera się krzesła do restauracji, można postawić na modele z tapicerką lub bez niej. Krzesła tapicerowane są nieco podatniejsze na plamy, jednak znakomicie wyglądają w klasycznych wnętrzach oraz w lokalach w stylu retro. Ponadto tapicerowane włoskie krzesła do restauracji zachęcają do spędzania w restauracji dłuższego czasu i zamawiania kolejnych dań lub napojów. Miękka tapicerka jest wygodna, dlatego goście chętnie siedzą dłużej przy swoim stoliku. Dodatkowo obicie z dowolnego materiału wnosi do lokalu ciepło i domową atmosferę, dzięki której ma się ochotę wracać do restauracji i znów zamawiać w niej ulubione dania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.