› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Meble do restauracji - czy meble tapicerowane to dobry wybór?

› bieżące 9 miesięcy temu    22.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Meble do restauracji - czy meble tapicerowane to dobry wybór?

Wybierając wyposażenie do restauracji, powinno się zwrócić uwagę na wiele aspektów. Ważne jest nie tylko przyjrzenie się stylowi mebli, ale również materiałom, z jakich są wykonane. Dzięki temu będzie się mieć pewność, że meble do restauracji posłużą przez długi czas i zachowają nienaganny wygląd. Czy warto postawić na krzesła i kanapy tapicerowane? Sprawdźmy.

  1. Meble do restauracji - jakie cechy powinny posiadać?
  2. Krzesła do restauracji - z tapicerką czy bez?

Klasyczne czy nowoczesne meble do restauracji? To tylko jedno z wielu pytań, jakie powinno się zadać przed zakupem wyposażenia lokalu. W restauracjach sprawdzają się bowiem zupełnie inne meble niż w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim meble restauracyjne są intensywniej użytkowane, co ma ogromny wpływ na ich wygląd i wytrzymałość. Jakie powinny być meble do restauracji?

Meble do restauracji - jakie cechy powinny posiadać?

Przy wyborze mebli do restauracji na początek powinno się uwzględnić styl, w jakim ma być utrzymany lokal. Włoskie wzornictwo jest niezastąpione zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, jednak w każdym z lokali dobrze wyglądają zupełnie inne meble. Krzesła z tworzywa o minimalistycznej formie sprawdzą się dobrze w restauracjach loftowych, natomiast krzesła drewniane są niezastąpione w wiejskich gospodach i restauracjach serwujących lokalną kuchnię.

Bez względu na to, jaki styl się preferuje, meble do restauracji powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Każdego dnia korzysta z nich nawet kilkudziesięciu gości, dlatego krzesła i stoły powinny być przygotowane do tak intensywnego użytkowania. Ważne jest sprawdzenie, czy meble są odporne na kontakt z detergentami, a także, jak zachowują się w przypadku kontaktu z żywnością. Przykładowo, stół w restauracji powinien być odporny na powstawanie przebarwień z rozlanego wina lub kawy.

Krzesła do restauracji - z tapicerką czy bez?

Jeżeli wybiera się krzesła do restauracji, można postawić na modele z tapicerką lub bez niej. Krzesła tapicerowane są nieco podatniejsze na plamy, jednak znakomicie wyglądają w klasycznych wnętrzach oraz w lokalach w stylu retro. Ponadto tapicerowane włoskie krzesła do restauracji zachęcają do spędzania w restauracji dłuższego czasu i zamawiania kolejnych dań lub napojów. Miękka tapicerka jest wygodna, dlatego goście chętnie siedzą dłużej przy swoim stoliku. Dodatkowo obicie z dowolnego materiału wnosi do lokalu ciepło i domową atmosferę, dzięki której ma się ochotę wracać do restauracji i znów zamawiać w niej ulubione dania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.