› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

› bieżące ponad rok temu    9.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Dom z ogrodem pozostaje dla wielu osób jedynie marzeniem. Czasami decydują o tym względy finansowe, ale powody mogą być także inne. Pewną namiastką ogrodu może się stać balkon. Zobaczmy, jak wykorzystać meble ogrodowe nie tylko w ogrodzie.

Wykorzystanie małej przestrzeni na balkonie

Jak popatrzeć na balkony w naszych miastach, to często prezentują się one po prostu smutno. Puste albo dla odmiany zupełnie zagracone. Coraz rzadziej widać na nich kwiaty lub zioła, a zestawy mebli już w ogóle są sporadyczne. Szkoda, przecież balkon może się stać taką oazą zieleni, mini ogródkiem w miejskiej dżungli z betonu.

Mały zestaw ogrodowy na balkon

Przy urządzaniu balkonu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary. Przestrzeń jest dość mocno ograniczona i na pewno nie można sobie pozwolić na zakup jakichkolwiek mebli, które nam wpadną w oko. Jednak zazwyczaj uda się zmieścić mały stolik oraz dwa krzesła, aby w spokoju wypić kawę na zewnątrz. Można też skusić się na meble składane, jeżeli zależy nam na przestrzeni. Na małej powierzchni, jaką stanowi balkon, dobrze się sprawdzą stoły lub barki na kółkach. Ładne oraz funkcjonalne meble ogrodowe, które możemy z powodzeniem zastosować na balkonie są tutaj http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe.

Osłona balkonowa ochroni naszą prywatność

Niektóre balkony są całkowicie zabudowane, co gwarantuje zachowanie intymności, ale co zrobić w przypadku balkonów niezabudowanych? Jest na to rada. W ostatnich latach pojawiły się niezwykle estetyczne i wytrzymałe osłony balkonowe. Kiedyś były to głównie niezbyt trwałe maty wiklinowe, które już po jednym sezonie nadawały się do wymiany, ponieważ blakły i łatwo się uszkadzały. Królowały też mało estetyczne zasłony plastikowe, wielokrotnie w dość dziwnych kolorach. Osłony tekstylne nie tylko szybko się brudzą, ale także pod wpływem wilgoci mogą pleśnieć. Natomiast ostatnim hitem są osłony balkonowe technorattanowe, jakie można zobaczyć na http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe.

Tworzywo zwane technorattanem podbija rynek i trudno się temu dziwić. Z wyglądu bardzo przypomina naturalny materiał, jakim jest rattan, jednak wykazuje się niezwykłą wprost wytrzymałością. Takie maty z technorattanu nie będą się odkształcać pod wpływem temperatury i nic im się nie stanie w razie bardzo silnych mrozów czy też upałów. Zachowają swój wygląd nawet w trakcie ulewnych deszczy oraz silnego promieniowania UV. Co ważne, osłony balkonowe z technorattanu można dowolnie wycinać i przycinać, aby idealnie dopasować do konkretnego miejsca. Walory użytkowe to jedno, ale nie można zapominać o ich wyjątkowej estetyce. Takie osłony prezentują się bardzo elegancko i stanowią element dekoracyjny balkonu, tym bardziej, że dostępne są w różnych kolorach.

A co nam daje taka osłona balkonowa? Przede wszystkim pozwala na odizolowanie się od otoczenia i działa to w dwie strony. Po pierwsze mamy zapewnioną intymność i nie grożą nam wścibskie spojrzenia sąsiadów i przechodniów, a po drugie my sami możemy się poczuć, jak w swoistej oazie, gdzie jesteśmy tylko my, nasze meble ogrodowe oraz zieleń.

Warto także zwrócić uwagę na walor bezpieczeństwa, ponieważ mata technorattanowa skutecznie chroni nasze dzieci i małe zwierzęta przed wypadnięciem przez balkon. Poza tym, osłania przed wiatrem, nawiewaniem kurzu oraz hałasem. Natomiast balkon wygląda bardzo estetycznie i to z obu stron.

Parasol jako osłona przed słońcem

Parasole ogrodowe na pewno obronią nas przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, a nawet przed lekkim deszczem. Najlepszym wyborem będą te z ruchomym kątem nachylenia. Parasol także odizoluje nas od sąsiadów z góry. To z pewnością bardzo wygodny, a przy tym niezbyt drogi sposób na uzyskanie cienia i jeszcze większej intymności na balkonie.

Poduszki ogrodowe

Krzesła plastikowe lub metalowe mogą się okazać niezbyt wygodne, więc poduszki ogrodowe dadzą odpowiedni komfort siedzenia. Warto przy tym wyraźnie zaznaczyć, że to nie jest jakaś fanaberia, aby wykorzystać poduszki ogrodowe, ale konieczność. Nigdy nie powinno się stosować poduszek dekoracyjnych przeznaczonych do wnętrz, ponieważ mają wypełnienia oraz materiał zewnętrzny nieprzystosowany do warunków na dworze. Jak to się może skończyć? Kolory poduszek szybko zblakną, a mała odporność na wilgoć może doprowadzić do pleśnienia i odkształcenia wypełnienia. Natomiast poszewki poduszek ogrodowych, wykonane głównie z poliestru, nie chwytają wilgoci, więc można je spokojnie zostawić na balkonie przez całą noc. Poliester bardzo łatwo się czyści, a także nie chłonie żadnych zapachów.

Donice ogrodowe

Balkon, na którym są jakieś rośliny, zioła lub kwiaty zdecydowanie piękniej się prezentuje. Wybór donic jest na tyle duży, że na pewno każdy z nas może znaleźć jakieś idealne na balkon. Także w przypadku donic coraz częściej wykorzystywanym materiałem jest technorattan odporny na zmienne warunki pogodowe, w tym silne mrozy oraz promieniowanie UV.

Jak widać tylko od naszej pomysłowości i zmysłu estetyki zależy, jak będzie wyglądał nasz balkon i czy stanie się dla nas mini ogrodem w mieście.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.