› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

› bieżące ponad rok temu    9.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Dom z ogrodem pozostaje dla wielu osób jedynie marzeniem. Czasami decydują o tym względy finansowe, ale powody mogą być także inne. Pewną namiastką ogrodu może się stać balkon. Zobaczmy, jak wykorzystać meble ogrodowe nie tylko w ogrodzie.

Wykorzystanie małej przestrzeni na balkonie

Jak popatrzeć na balkony w naszych miastach, to często prezentują się one po prostu smutno. Puste albo dla odmiany zupełnie zagracone. Coraz rzadziej widać na nich kwiaty lub zioła, a zestawy mebli już w ogóle są sporadyczne. Szkoda, przecież balkon może się stać taką oazą zieleni, mini ogródkiem w miejskiej dżungli z betonu.

Mały zestaw ogrodowy na balkon

Przy urządzaniu balkonu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary. Przestrzeń jest dość mocno ograniczona i na pewno nie można sobie pozwolić na zakup jakichkolwiek mebli, które nam wpadną w oko. Jednak zazwyczaj uda się zmieścić mały stolik oraz dwa krzesła, aby w spokoju wypić kawę na zewnątrz. Można też skusić się na meble składane, jeżeli zależy nam na przestrzeni. Na małej powierzchni, jaką stanowi balkon, dobrze się sprawdzą stoły lub barki na kółkach. Ładne oraz funkcjonalne meble ogrodowe, które możemy z powodzeniem zastosować na balkonie są tutaj http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe.

Osłona balkonowa ochroni naszą prywatność

Niektóre balkony są całkowicie zabudowane, co gwarantuje zachowanie intymności, ale co zrobić w przypadku balkonów niezabudowanych? Jest na to rada. W ostatnich latach pojawiły się niezwykle estetyczne i wytrzymałe osłony balkonowe. Kiedyś były to głównie niezbyt trwałe maty wiklinowe, które już po jednym sezonie nadawały się do wymiany, ponieważ blakły i łatwo się uszkadzały. Królowały też mało estetyczne zasłony plastikowe, wielokrotnie w dość dziwnych kolorach. Osłony tekstylne nie tylko szybko się brudzą, ale także pod wpływem wilgoci mogą pleśnieć. Natomiast ostatnim hitem są osłony balkonowe technorattanowe, jakie można zobaczyć na http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe.

Tworzywo zwane technorattanem podbija rynek i trudno się temu dziwić. Z wyglądu bardzo przypomina naturalny materiał, jakim jest rattan, jednak wykazuje się niezwykłą wprost wytrzymałością. Takie maty z technorattanu nie będą się odkształcać pod wpływem temperatury i nic im się nie stanie w razie bardzo silnych mrozów czy też upałów. Zachowają swój wygląd nawet w trakcie ulewnych deszczy oraz silnego promieniowania UV. Co ważne, osłony balkonowe z technorattanu można dowolnie wycinać i przycinać, aby idealnie dopasować do konkretnego miejsca. Walory użytkowe to jedno, ale nie można zapominać o ich wyjątkowej estetyce. Takie osłony prezentują się bardzo elegancko i stanowią element dekoracyjny balkonu, tym bardziej, że dostępne są w różnych kolorach.

A co nam daje taka osłona balkonowa? Przede wszystkim pozwala na odizolowanie się od otoczenia i działa to w dwie strony. Po pierwsze mamy zapewnioną intymność i nie grożą nam wścibskie spojrzenia sąsiadów i przechodniów, a po drugie my sami możemy się poczuć, jak w swoistej oazie, gdzie jesteśmy tylko my, nasze meble ogrodowe oraz zieleń.

Warto także zwrócić uwagę na walor bezpieczeństwa, ponieważ mata technorattanowa skutecznie chroni nasze dzieci i małe zwierzęta przed wypadnięciem przez balkon. Poza tym, osłania przed wiatrem, nawiewaniem kurzu oraz hałasem. Natomiast balkon wygląda bardzo estetycznie i to z obu stron.

Parasol jako osłona przed słońcem

Parasole ogrodowe na pewno obronią nas przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, a nawet przed lekkim deszczem. Najlepszym wyborem będą te z ruchomym kątem nachylenia. Parasol także odizoluje nas od sąsiadów z góry. To z pewnością bardzo wygodny, a przy tym niezbyt drogi sposób na uzyskanie cienia i jeszcze większej intymności na balkonie.

Poduszki ogrodowe

Krzesła plastikowe lub metalowe mogą się okazać niezbyt wygodne, więc poduszki ogrodowe dadzą odpowiedni komfort siedzenia. Warto przy tym wyraźnie zaznaczyć, że to nie jest jakaś fanaberia, aby wykorzystać poduszki ogrodowe, ale konieczność. Nigdy nie powinno się stosować poduszek dekoracyjnych przeznaczonych do wnętrz, ponieważ mają wypełnienia oraz materiał zewnętrzny nieprzystosowany do warunków na dworze. Jak to się może skończyć? Kolory poduszek szybko zblakną, a mała odporność na wilgoć może doprowadzić do pleśnienia i odkształcenia wypełnienia. Natomiast poszewki poduszek ogrodowych, wykonane głównie z poliestru, nie chwytają wilgoci, więc można je spokojnie zostawić na balkonie przez całą noc. Poliester bardzo łatwo się czyści, a także nie chłonie żadnych zapachów.

Donice ogrodowe

Balkon, na którym są jakieś rośliny, zioła lub kwiaty zdecydowanie piękniej się prezentuje. Wybór donic jest na tyle duży, że na pewno każdy z nas może znaleźć jakieś idealne na balkon. Także w przypadku donic coraz częściej wykorzystywanym materiałem jest technorattan odporny na zmienne warunki pogodowe, w tym silne mrozy oraz promieniowanie UV.

Jak widać tylko od naszej pomysłowości i zmysłu estetyki zależy, jak będzie wyglądał nasz balkon i czy stanie się dla nas mini ogrodem w mieście.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.