› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Metody cięcia metali

› bieżące 9 dni temu    13.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Metody cięcia metali

Cięcie to proces, podczas którego materiał jest rozdzielany. To jeden z podstawowych procesów, którym poddawane są metale i inne materiały.

Cięcie metali obecnie wykonywane jest za pomocą innych metod niż kilkadziesiąt, a nawet jeszcze kilkanaście lat temu. Tradycyjne, wówczas mechaniczne metody cięcia zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi, dokładniejszymi i wydajniejszymi metodami. 

Przy wyborze sposobu cięcia metali należy uwzględnić kilka czynników. To m.in. grubość stali, czas trwania procesu, precyzja, koszty procesu. 

Metody cięcia różnią się ilością zużywania energii, szybkością, precyzją, jakością wycinanych krawędzi oraz wielkością ubytku materiału. Każda z metod cięcia ma swoje zalety i wady. 

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe oferowane przez firmę ciecielaser.pl to metoda, która doskonale sprawdza się przy cięciu różnorodnych materiałów, nie tylko metali, ale też tworzyw sztucznych, a nawet szkła, drewna, gumy. 

To metoda w pełni zautomatyzowana, proces możliwy jest dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie maszyn. To przekłada się na niezawodność procesu. Zostaje zminimalizowane ryzyko wystąpienia wszelkich błędów, które mogłyby wystąpić w przypadku obsługi ręcznej. Cięcie laserowe to metoda wykorzystywana w przypadku, gdy istnieje potrzeba dokonania procesu w szybkim tempie. 

Dzięki metodzie cięcia laserowego można uzyskać wysoką jakość cięcia, obrabiane powierzchnie są gładkie i czyste, nie wymagają dodatkowej obróbki. Dużą zaletą metody cięcia laserowego jest powtarzalność procesu. Jednakowe kształty i rozmiary elementów są możliwe do uzyskania na wielu egzemplarzach. Wystarczy tylko ustawić właściwy program. 

Cięcie wodne

Cięcie wodne najlepiej sprawdza się w przypadku stali miękkiej. Zaletą tej metody jest brak ograniczeń co do grubości blach. Za pomocą tej metody można uzyskać równe i gładkie krawędzie. To proces cięcia na zimno. 

Cięcie palnikiem gazowym

Cięcie palnikiem gazowym to jedna z najstarszych i nadal popularnych metod cięcia. To metoda termiczna wykorzystująca różnego rodzaju palniki. Idealnie nadaje się do cięcia stali grubej. Wadą jest powolność procesu oraz dość mała precyzja cięcia. 

Cięcie palnikiem plazmowym

Cięcie palnikiem plazmowym to metoda zaawansowana technologicznie. To proces szybki, cięcie odbywa się z dużą dokładnością. Za pomocą palnika plazmowego można wycinać elementy o różnorodnych kształtach, również tych nieregularnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.