› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Miasto sprzedaje pawilon letniskowy ...pod Morągiem

› inwestycje miejskie ponad rok temu    9.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jezioro Narie koło Bogaczewa to popularna baza wypadowa mieszkańców ElblągaJezioro Narie koło Bogaczewa to popularna baza wypadowa mieszkańców Elbląga fot. elblag.net

Elbląski samorząd posiada swój własny pawilon letniskowy w Bogaczewie koło Morąga.  Nieczynny obiekt wymaga jednak kosztownego, kapitalnego remontu. Miasta na to nie stać, dlatego chce się pozbyć nieruchomości.

Bogaczewo to popularna, zwłaszcza wśród elblążan, miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się nad Jeziorem Narie, ok. 4 km od Morąga. We wsi znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych, kwatery do wynajęcia i baza żeglarska.

Miasto Elbląg jest właścicielem pawilonu letniskowego w Bogaczewie. Przestarzały obiekt o powierzchni użytkowej 305 m2 wymaga przeprowadzenia remontu kapitalnego. Pawilon wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania wodnego, które w znacznej części są nieczynne.

Magistrat nie zamierza jednak inwestować w budynek. Urzędnicy wystawili na sprzedaż pawilon oraz nieruchomość o pow. 0,021 ha, na której obiekt się znajduje, żądając za niego ponad 410 tys. zł. W lipcu, kiedy doszło do rozstrzygnięcia przetargu, okazało się, że nie było chętnych na zakup działki przeznaczonej pod usługi turystyczne. W najbliższym czasie spodziewać się można ogłoszenia kolejnego przetargu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.