› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Między marzeniami a rzeczywistością czyli oczekiwania młodych ludzi przy wyborze pracodawcy

miesiąc temu    9.05.2024
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Między marzeniami a rzeczywistością czyli oczekiwania młodych ludzi przy wyborze pracodawcy

W obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy, młode pokolenia wkraczające w dorosłe życie zawodowe wykazują się wyjątkowo specyficznymi oczekiwaniami wobec przyszłych pracodawców. Zmieniające się wartości, aspiracje oraz podejście do pracy i życia prywatnego kształtują zupełnie nowy krajobraz w relacjach pracownik-pracodawca. W artykule tym przyjrzymy się bliżej, czego młodzi ludzie oczekują od firm, do których aplikują, oraz jak te oczekiwania wpływają na rynek pracy.

Znaczenie elastyczności i równowagi

Dla wielu młodych pracowników kluczowym aspektem jest elastyczność – zarówno w godzinach pracy, jak i miejscu jej wykonywania. Pandemia COVID-19 wyraźnie przyspieszyła zmiany w podejściu do pracy zdalnej oraz hybrydowej, czyniąc je jednymi z głównych oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Młodzi ludzie cenią sobie możliwość balansowania między życiem prywatnym a zawodowym, co przekłada się na większe zainteresowanie firmami, które oferują elastyczne godziny pracy czy możliwość pracy z domu.

Kluczowe aspekty dla młodych pracowników

Młodzi pracownicy w dzisiejszych czasach oczekują od firm więcej niż tylko konkurencyjnych wynagrodzeń. Kluczowe aspekty, które przyciągają ich do potencjalnych pracodawców, obejmują szeroki zakres benefitów oraz możliwości rozwoju zawodowego. Oto niektóre z najbardziej pożądanych przez nich korzyści:

 • Karta Multisport: Umożliwia dostęp do różnych obiektów sportowych i rekreacyjnych, co jest atrakcyjne dla młodych ludzi ceniących zdrowy tryb życia.

 • Wczasy pod gruszą: Program ten pozwala pracownikom na finansowanie wypoczynku, co jest wyjątkowo cenione przez tych, którzy cenią sobie równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

 • Wycieczki integracyjne: Organizacja wspólnych wyjazdów i eventów buduje zespół i sprzyja lepszym relacjom między pracownikami.

 • Krótszy czas pracy w piątki: Taki układ pracy zwiększa zadowolenie i produktywność, pozwalając na dłuższy weekend i lepsze zarządzanie czasem osobistym.

Przykład firmy, która idzie o krok dalej w oferowaniu atrakcyjnych benefitów, to sklepintymny.com.pl. Właścicien tej firmy nie tylko zapewnia standardowe benefity, ale również inwestuje w rozwój swoich pracowników poprzez organizowanie kursów i szkoleń, które pomagają w zdobywaniu nowych umiejętności i wiedzy branżowej. Takie podejście pokazuje, że firma dba o wszechstronny rozwój swoich pracowników i tworzy środowisko, które wspiera ich zarówno w aspekcie profesjonalnym, jak i osobistym.

Wartości firmy a osobiste przekonania

Coraz większe znaczenie dla młodych pracowników mają również wartości, jakimi kieruje się firma. Przyszli pracownicy oczekują, że ich pracodawca będzie działał etycznie i społecznie odpowiedzialnie, angażując się w ważne dla nich kwestie społeczne, ekologiczne czy polityczne. Pracodawcy, którzy ignorują te aspekty, mogą mieć trudności z przyciągnięciem młodych talentów.

Wspieranie organizacji charytatywnych, zbiórek oraz fundacji jest istotnym elementem dla młodych pracowników, którzy cenią sobie zaangażowanie społeczne firm. Dlatego przedsiębiorstwa powinny aktywnie komunikować swoje działania w tym obszarze podczas rekrutacji nowych pracowników, ponieważ dla wielu z nich jest to kluczowy czynnik przy wyborze pracodawcy. Ponadto, zmiany na rynku pracy wymagają od firm adaptacji do nowej rzeczywistości, co oznacza konieczność ciągłego aktualizowania strategii zatrudnienia oraz podejścia do zarządzania zasobami ludzkimi, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych pracowników.

Technologia i nowoczesność w firmie

W dobie cyfryzacji młodzi pracownicy oczekują, że ich pracodawcy będą na bieżąco z najnowszymi technologiami i będą w stanie oferować nowoczesne narzędzia pracy. To nie tylko zwiększa efektywność, ale także świadczy o nowoczesnym podejściu firmy. Wielu pracowników biurowych preferuje pracę na wysokiej jakości sprzęcie i monitorach, co nie tylko spełnia standardy BHP, ale także zwiększa komfort i efektywność ich pracy.

Choć niektóre firmy oszczędzają na wyposażeniu, w rzeczywistości jest to złudna oszczędność. Praca na nieodpowiednim sprzęcie często okazuje się wolniejsza i mniej efektywna. Mimo trudności ekonomicznych, takich jak inflacja, istotne jest, aby firmy dążące do rozwoju nie zapominały o inwestycjach w nowoczesną technologię. Nowe technologie mogą znacząco przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa, otwierając nowe możliwości i wzmacniając jego pozycję na rynku."

Mimo że oczekiwania młodych ludzi mogą wydawać się wysokie, firmy, które dostosowują się do tych potrzeb, zyskują lojalnych, zaangażowanych i produktywnych pracowników. Różnica między marzeniami a rzeczywistością może być duża, ale przedsiębiorstwa, które aktywnie słuchają swoich młodych pracowników i wprowadzają zmiany, mają szansę zbudować zespoły, które będą napędzać innowacje i rozwój na lata.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.