› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Mieszkańcy dopięli swego - będzie wiata przystankowa na Kościuszki

› bieżące ponad rok temu    28.12.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mieszkańcy dopięli swego - będzie wiata przystankowa na Kościuszki

Na początku grudnia informowaliśmy o nowych wiatach przystankowych, których montaż zlecił Zarząd Komunikacji Miejskiej. Wówczas niepewna była lokalizacja jednej z wiat, pomimo że mieszkańcy zgłaszali potrzebę lokalizacji przy ul. T. Kościuszki/Toruńskiej.

Całkowity koszt zakupu i montażu wiat wyniósł niecałe 41 tys. zł., a realizacji powierzonego zdania podjął się zakład „Sopel” z Białych Błot. O tym, jak bardzo ważne są to inwestycje dla mieszkańców potwierdza fakt powtarzających się interpelacji radnych podczas sesji Rady Miasta.

Wówczas, ostatnią, niepewną lokalizacją dla wiaty przystankowej była al. Grunwaldzka/ul. Morszyńska lub ul. Kościuszki/Toruńska. Ostatecznie mieszkańcom udało się wpłynąć na decyzję ZKM i w pierwszej kolejności zamontowana zostanie najbardziej potrzebna wiata przystankowa przy ul. T. Kościuszki.

- Odnośnie lokalizacji jednej z nowych wiat przystankowych – wiata zostanie ustawiona jednak na przystanku przy ul. Kościuszki (Toruńska), natomiast na przystanku tramwajowym przy al. Grunwaldzkiej (przy skrzyżowaniu z ul. Morszyńską) ustawienie wiaty wstępnie planujemy na początek przyszłego roku – poinformował nas Michał Górecki z ZKM Elbląg.

Pozostałe lokalizacje dla nowych wiat to:
- ul. Fromborska (zatoki między Królewiecką, a Ogólną)
- ul. Ogólna/Broniewskiego (zatoki autobusowe),
- ul. Płk. Dąbka/Brzozowa (zatoka autobusowa),
- ul. Płk. Dąbka/Brzozowa (zatoka autobusowa),
- ul. Królewiecka/Moniuszki (przystanek tramwajowy).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.