› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazanin

Mistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece

› bieżące ponad rok temu    25.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
31 zdjęć fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (25.08) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie z wakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Zielone lato w bibliotece”. Z kulinarnym pokazem mistrz-uczeń wystąpili Barbara Bukowska i Przemysław Zwański.

Oboje mieli już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas wcześniejszych spotkań w Bibliotece. Tym razem wystąpili w duecie. Młody kucharz, Przemysław Zwański, zdobywający liczne nagrody w kulinarnych konkursach, był uczniem Barbary Bukowskiej – dietetyczki i nauczycielki w Zespole Szkół Gastronomicznych w Elblągu.

Barbara Bukowska i Przemysław Zwański wspólnie pokazali jak przygotować ocet ziołowy, zioła prowansalskie, masło ziołowe, i sól ziołową, a także pesto.

Jak na każdym spotkaniu związanym z przygotowywaniem jedzenia, była także degustacja.

To jest bardzo smaczne i podobno bardzo zdrowe. Niektóre z przepisów, które poznałam w trakcie tych spotkań, już stosuję w domu i wszystkim się to podoba. Mam nadzieję, że dziś się znowu nauczę czegoś nowego

- mówi pani Zofia, uczestnika spotkania.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji, przyszła pora na zebranie przygotowywanych przez uczestników konkursowych zielników. Do oceny prac zostanie powołana komisja, która wyłoni najlepszych zielarzy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Po raz ostatni także wystąpił znany pianista z Kanady, Amadeusz Kazubowski-Houston. Dziś on również zagrał w duecie. Wystąpiła z nim młoda i utalentowaną elblążanka, Magdalena Garbecka.

Jest to ostatnie spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece”, ale to nie koniec naszych czwartkowych spotkań. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Pewnie dlatego, że jest zapotrzebowanie na tego typu aktywność. Mamy zaplanowane już spotkania na wrzesień. Chcielibyśmy aby prowadzone one były przez cały rok

- informuje Anna Górniak z Biblioteki Elblaskiej.

Inicjatywa letnich spotkań okazała się ogromnym sukcesem. W każdy czwartek do biblioteki przychodziło kilkadziesiąt osób. Czekamy na dalszy ciąg spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy chcą i potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

ilość zdjęć 31 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.