› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Mistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece

› bieżące ponad rok temu    25.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
31 zdjęć fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (25.08) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie z wakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Zielone lato w bibliotece”. Z kulinarnym pokazem mistrz-uczeń wystąpili Barbara Bukowska i Przemysław Zwański.

Oboje mieli już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas wcześniejszych spotkań w Bibliotece. Tym razem wystąpili w duecie. Młody kucharz, Przemysław Zwański, zdobywający liczne nagrody w kulinarnych konkursach, był uczniem Barbary Bukowskiej – dietetyczki i nauczycielki w Zespole Szkół Gastronomicznych w Elblągu.

Barbara Bukowska i Przemysław Zwański wspólnie pokazali jak przygotować ocet ziołowy, zioła prowansalskie, masło ziołowe, i sól ziołową, a także pesto.

Jak na każdym spotkaniu związanym z przygotowywaniem jedzenia, była także degustacja.

To jest bardzo smaczne i podobno bardzo zdrowe. Niektóre z przepisów, które poznałam w trakcie tych spotkań, już stosuję w domu i wszystkim się to podoba. Mam nadzieję, że dziś się znowu nauczę czegoś nowego

- mówi pani Zofia, uczestnika spotkania.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji, przyszła pora na zebranie przygotowywanych przez uczestników konkursowych zielników. Do oceny prac zostanie powołana komisja, która wyłoni najlepszych zielarzy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Po raz ostatni także wystąpił znany pianista z Kanady, Amadeusz Kazubowski-Houston. Dziś on również zagrał w duecie. Wystąpiła z nim młoda i utalentowaną elblążanka, Magdalena Garbecka.

Jest to ostatnie spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece”, ale to nie koniec naszych czwartkowych spotkań. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Pewnie dlatego, że jest zapotrzebowanie na tego typu aktywność. Mamy zaplanowane już spotkania na wrzesień. Chcielibyśmy aby prowadzone one były przez cały rok

- informuje Anna Górniak z Biblioteki Elblaskiej.

Inicjatywa letnich spotkań okazała się ogromnym sukcesem. W każdy czwartek do biblioteki przychodziło kilkadziesiąt osób. Czekamy na dalszy ciąg spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy chcą i potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

ilość zdjęć 31 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.