› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Mistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece

› bieżące ponad rok temu    25.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
31 zdjęćMistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece  fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (25.08) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie z wakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Zielone lato w bibliotece”. Z kulinarnym pokazem mistrz-uczeń wystąpili Barbara Bukowska i Przemysław Zwański.

Oboje mieli już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas wcześniejszych spotkań w Bibliotece. Tym razem wystąpili w duecie. Młody kucharz, Przemysław Zwański, zdobywający liczne nagrody w kulinarnych konkursach, był uczniem Barbary Bukowskiej – dietetyczki i nauczycielki w Zespole Szkół Gastronomicznych w Elblągu.

Barbara Bukowska i Przemysław Zwański wspólnie pokazali jak przygotować ocet ziołowy, zioła prowansalskie, masło ziołowe, i sól ziołową, a także pesto.

Jak na każdym spotkaniu związanym z przygotowywaniem jedzenia, była także degustacja.

To jest bardzo smaczne i podobno bardzo zdrowe. Niektóre z przepisów, które poznałam w trakcie tych spotkań, już stosuję w domu i wszystkim się to podoba. Mam nadzieję, że dziś się znowu nauczę czegoś nowego

- mówi pani Zofia, uczestnika spotkania.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji, przyszła pora na zebranie przygotowywanych przez uczestników konkursowych zielników. Do oceny prac zostanie powołana komisja, która wyłoni najlepszych zielarzy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Po raz ostatni także wystąpił znany pianista z Kanady, Amadeusz Kazubowski-Houston. Dziś on również zagrał w duecie. Wystąpiła z nim młoda i utalentowaną elblążanka, Magdalena Garbecka.

Jest to ostatnie spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece”, ale to nie koniec naszych czwartkowych spotkań. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Pewnie dlatego, że jest zapotrzebowanie na tego typu aktywność. Mamy zaplanowane już spotkania na wrzesień. Chcielibyśmy aby prowadzone one były przez cały rok

- informuje Anna Górniak z Biblioteki Elblaskiej.

Inicjatywa letnich spotkań okazała się ogromnym sukcesem. W każdy czwartek do biblioteki przychodziło kilkadziesiąt osób. Czekamy na dalszy ciąg spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy chcą i potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

ilość zdjęć 31 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.