› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Mistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece

› bieżące ponad rok temu    25.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
31 zdjęćMistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece  fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (25.08) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie z wakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Zielone lato w bibliotece”. Z kulinarnym pokazem mistrz-uczeń wystąpili Barbara Bukowska i Przemysław Zwański.

Oboje mieli już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas wcześniejszych spotkań w Bibliotece. Tym razem wystąpili w duecie. Młody kucharz, Przemysław Zwański, zdobywający liczne nagrody w kulinarnych konkursach, był uczniem Barbary Bukowskiej – dietetyczki i nauczycielki w Zespole Szkół Gastronomicznych w Elblągu.

Barbara Bukowska i Przemysław Zwański wspólnie pokazali jak przygotować ocet ziołowy, zioła prowansalskie, masło ziołowe, i sól ziołową, a także pesto.

Jak na każdym spotkaniu związanym z przygotowywaniem jedzenia, była także degustacja.

To jest bardzo smaczne i podobno bardzo zdrowe. Niektóre z przepisów, które poznałam w trakcie tych spotkań, już stosuję w domu i wszystkim się to podoba. Mam nadzieję, że dziś się znowu nauczę czegoś nowego

- mówi pani Zofia, uczestnika spotkania.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji, przyszła pora na zebranie przygotowywanych przez uczestników konkursowych zielników. Do oceny prac zostanie powołana komisja, która wyłoni najlepszych zielarzy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Po raz ostatni także wystąpił znany pianista z Kanady, Amadeusz Kazubowski-Houston. Dziś on również zagrał w duecie. Wystąpiła z nim młoda i utalentowaną elblążanka, Magdalena Garbecka.

Jest to ostatnie spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece”, ale to nie koniec naszych czwartkowych spotkań. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Pewnie dlatego, że jest zapotrzebowanie na tego typu aktywność. Mamy zaplanowane już spotkania na wrzesień. Chcielibyśmy aby prowadzone one były przez cały rok

- informuje Anna Górniak z Biblioteki Elblaskiej.

Inicjatywa letnich spotkań okazała się ogromnym sukcesem. W każdy czwartek do biblioteki przychodziło kilkadziesiąt osób. Czekamy na dalszy ciąg spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy chcą i potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

ilość zdjęć 31 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.