› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ja tez chodzę i lubię a nawet wolę niż do galerii i nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego ze... ~ ewa2no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wupl

Mistrz i uczeń zaprezentowali kulinarny kunszt w Elbląskiej Bibliotece

› bieżące ponad rok temu    25.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
31 zdjęć fot. Paweł Rodziewicz

Dziś (25.08) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie z wakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Zielone lato w bibliotece”. Z kulinarnym pokazem mistrz-uczeń wystąpili Barbara Bukowska i Przemysław Zwański.

Oboje mieli już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas wcześniejszych spotkań w Bibliotece. Tym razem wystąpili w duecie. Młody kucharz, Przemysław Zwański, zdobywający liczne nagrody w kulinarnych konkursach, był uczniem Barbary Bukowskiej – dietetyczki i nauczycielki w Zespole Szkół Gastronomicznych w Elblągu.

Barbara Bukowska i Przemysław Zwański wspólnie pokazali jak przygotować ocet ziołowy, zioła prowansalskie, masło ziołowe, i sól ziołową, a także pesto.

Jak na każdym spotkaniu związanym z przygotowywaniem jedzenia, była także degustacja.

To jest bardzo smaczne i podobno bardzo zdrowe. Niektóre z przepisów, które poznałam w trakcie tych spotkań, już stosuję w domu i wszystkim się to podoba. Mam nadzieję, że dziś się znowu nauczę czegoś nowego

- mówi pani Zofia, uczestnika spotkania.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji, przyszła pora na zebranie przygotowywanych przez uczestników konkursowych zielników. Do oceny prac zostanie powołana komisja, która wyłoni najlepszych zielarzy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Po raz ostatni także wystąpił znany pianista z Kanady, Amadeusz Kazubowski-Houston. Dziś on również zagrał w duecie. Wystąpiła z nim młoda i utalentowaną elblążanka, Magdalena Garbecka.

Jest to ostatnie spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece”, ale to nie koniec naszych czwartkowych spotkań. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Pewnie dlatego, że jest zapotrzebowanie na tego typu aktywność. Mamy zaplanowane już spotkania na wrzesień. Chcielibyśmy aby prowadzone one były przez cały rok

- informuje Anna Górniak z Biblioteki Elblaskiej.

Inicjatywa letnich spotkań okazała się ogromnym sukcesem. W każdy czwartek do biblioteki przychodziło kilkadziesiąt osób. Czekamy na dalszy ciąg spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy chcą i potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

   

ilość zdjęć 31 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.