› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Mleko modyfikowane alternatywą dla mleka matki

› bieżące miesiąc temu    26.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mleko modyfikowane alternatywą dla mleka matki

Choć lekarze i specjaliści od żywienia zalecają karmienie niemowlęcia do 6. miesiąca życia wyłącznie piersią, to są sytuacje, kiedy matka nie może karmić swoim pokarmem i konieczne jest podawanie dziecku mleka modyfikowanego. Karmienie mlekiem modyfikowanym jest niezbędne m.in. w przypadku niektórych chorób matki i dziecka oraz w sytuacjach, gdy dziecko ma uczulenie na białka mleka krowiego, które występują w pokarmie kobiecym.

Mleko modyfikowane jest zbliżone składem do mleka matki. Na rynku jest jednak wiele różnorodnych marek mleka. Skład mleka może się jednak różnić między sobą w zależności od producenta. Zdarzają się mleka, które pod względem pozostawiają wiele do życzenia. Ale są też marki, które bardzo dbają o to, by organizm dziecka otrzymywał to, co najlepsze i niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Dlatego trzeba wybierać mleka znanych i sprawdzonych producentów, np. mleko enfamil

Plusy karmienia mlekiem modyfikowanym

Karmienie mlekiem modyfikowanym pozwala łatwiej monitorować ilość zjadanego pokarmu. Mleko modyfikowane jest dłużej trawione przez organizm, dziecko dłużej jest syte, dlatego butelką można karmić dziecko rzadziej niż piersią. Trzeba jednak pamiętać, że może dojść do ulewania pokarmu, do kolek, wzdęć, alergii. Dlatego, gdy zaczynamy karmić mlekiem modyfikowanym, należy dokładnie obserwować organizm maluszka. 

W przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym mama nie musi być dyspozycyjna dla dziecka przez 24 godziny na dobę. Butelką może nakarmić dziecko tata, każda inna bliska osoba czy opiekun. To szczególnie wygodne w nocy, gdy maluszek nie budzi się zbyt często głodny. Matka może pozwolić sobie na dłuższe wyjścia z domu bez konieczności odciągania pokarmu. Mama, która nie karmi piersią, nie musi przestrzegać specjalnej diety, nie musi sobie odmawiać spożywania niektórych produktów, które mogą szkodzić dziecku. 

Mleko powinno być przygotowane tuż przed karmieniem. Należy podawać dziecku dokładnie taką ilość proszku, jaką wskazał producent na opakowaniu. Do odmierzania trzeba używać specjalnej miarki dołączonej do opakowania, nigdy nie należy odmierzać mleka „na oko”. Przed każdym karmieniem butelka i smoczek powinny być dokładnie umyte i sterylizowane. 

Nie należy też kupować dużej ilości tego samego mleka na początku. Może się okazać, że dane mleko nie służy dziecku i trzeba podać mu mleko innego producenta. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.