› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ale dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwikaogólnie fajny wynalazek, odkurzacz który sam odkurza, ja choć dopiero się przymierzam do zakupu... ~ tabalugaroombę też za tysiaka można kupić całkiem przyzwoitą :) ~ MarixZarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ Pick

Monitoring w domu – informacje techniczne

› bieżące 9 dni temu    9.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Monitoring w domu – informacje techniczne

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb, jakie należy zapewnić swojej rodzinie. Dom to swoisty azyl – to właśnie pośród tych kilku ścian można poczuć się najbardziej komfortowo, by odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień w pracy lub w szkole. Co jest w stanie zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa? Istnieją zewnętrzne firmy monitorujące obiekt, jest alarm przeciwwłamaniowy, a także solidne drzwi i okna antywłamaniowe. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na monitoring domu poprzez montaż kamer.

Czy warto?

Inwestycja w domowy monitoring może być nieco kosztowna, lecz poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantuje, z pewnością jest wart swojej ceny. Za pośrednictwem kamer można obserwować co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności, można szybko sprawdzić, czy niemowlę śpi w pokoju obok, a nawet obserwować ruch domowników w czasie rzeczywistym. Tego typu system zabezpieczeń szczególnie zdaje egzamin podczas wypraw za granicę, kiedy w każdym momencie można sprawdzić, czy obiekt stoi w nienaruszonym stanie.

Jaka kamera najlepsza

Szeroki wachlarz zalet przemawia za inwestycją w dobrej jakości sprzęt. Na rynku dostępne są setki modeli kamer, spośród których każda posiada przydatne funkcje. Jak wybrać tę najlepszą? Przede wszystkim sprzęt wcale nie musi być drogi. Można zdecydować się na kamery, które za niewielką kwotę spełnią wszystkie oczekiwania domowników. Sprzęt przeznaczony do użytku wewnętrznego nie musi mieć obudowy odpornej na warunki atmosferyczne. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest przetwornik obrazu. Pod uwagę najlepiej wziąć kamerę, która dobrze poradzi sobie z rejestrowaniem obrazu również porą nocną i wieczorową. Jeśli zależy nam na dobrej widoczności w nocy, należy wybrać kamerę o wysokiej rozdzielczości.

Równie istotny jest obiektyw. Niektóre modele mają wbudowany obiektyw, do innych zaś można go dokupić. W drugim przypadku pole manewru jest nieco większe, ponieważ samodzielnie można dobrać np. kamerę obrotową czy obiektyw szerokokątny.

Wysokość montażu kamer

Miejsce montażu kamer oraz ich wysokość jest istotnym czynnikiem, wpływającym na jakość obrazu i kąt obserwacji. Optymalna, zalecana przez fachowców wysokość wynosi nie więcej niż 4 metry. Kamera zawieszona wyżej może mieć co prawda lepsze pole widzenia, lecz kąt obserwacji jest zbyt duży, a sama odległość do celu jest zwyczajnie zbyt duża.

Rozmieszczenie kamer

Biorąc pod uwagę średniej wielkości dom jednorodzinny, fachowcy zalecają montaż 4 kamer skierowanych w kluczowe miejsca. Rozmieszczenie kamer jest kwestią indywidualną, ponieważ zależy od preferencji domowników. Warto jednak posłuchać rad doświadczonych specjalistów, jeśli sugerują rozmieszczenie kamer w strategicznych miejscach. Prawidłowy układ systemu pozwoli na czynną obserwację wnętrz z każdego miejsca na świecie. Kamery powinny być umiejętnie ukryte, aby nie zostały dostrzeżone przez ewentualnych włamywaczy (niektórzy chcą pozostawić jedną kamerę „na widoku” w celu odstraszenia rabusiów).

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wideorejestratory24.pl/pl/n/Monitoring-domu-dlaczego-warto-w-niego-zainwestowac/130

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.