› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Moskitiery okienne – najlepszy sposób ochrony przed insektami

› poradnik 2 miesiące temu    9.07.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Moskitiery okienne – najlepszy sposób ochrony przed insektami

Lato to czas wakacyjnej beztroski, podczas którego nie musimy się o nic martwić. Czy aby na pewno? Ciepłe wieczory mogą skutecznie zepsuć latające nad głową muchy czy boleśnie gryzące komary. Zagrożenie dla zdrowia stanowią zaś pszczoły czy osy, na których jad uczulonych jest wiele osób. A co z mrówkami, pająkami i całym owadzim inwentarzem? Powiedz im „Stop!”, montując moskitiery okienne.

Moskitiery okienne – dlaczego są najlepszym rozwiązaniem w walce z owadami?

Moskitiery okienne uniemożliwiają owadom przedostawanie się do wnętrza domu czy mieszkania. Są to siatki o drobnych oczkach, montowane na lekki aluminiowy profil. Jednocześnie nie ograniczają zatem widoczności i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Oznacza to, że możesz bez obaw otworzyć okno i cieszyć się napływem świeżego powietrza.

Moskitiera drzwiowa, balkonowa oraz ta zamontowana w ramie okiennej chroni wnętrze w sposób mechaniczny. Nie ma więc przesłanek do stosowania dodatkowych, chemicznych środków owadobójczych. Spraye, płyny, lepy, pułapki – wszelkie środki zawierające substancje chemiczne są potencjalnym zagrożeniem dla domowników oraz przebywających w domu zwierząt. Osłona mechaniczna wydaje się zatem najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Moskitiery chronią przed wszystkimi owadami: od much po groźne osy, pszczoły czy szerszenie. Drobne oczka w siatce zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza komarów. Nie sposób zresztą wymienić wszystkich owadów czy insektów, które mogą niepostrzeżenie dostać się do domu – sprzyja temu szczególnie bliskość ogrodu. Moskitiery – na drzwiach balkonowych, przy wyjściu na taras, ale i w oknach – są wówczas niezbędne.

Ponadto moskitiery (moskitiera ramkowa, rolowana, przesuwna itd.) są obecnie produkowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły – tak, by subtelnie wpasowały się w każdą aranżację. To estetyczne elementy wyposażenia okna, występujące w różnych kolorach. Co więcej – moskitierę bez problemu dobierzesz do typu okna (są moskitiery na wymiar, do nietypowych okien lub na okna dachowe).

Moskitiery okienne – rodzaje moskitier

Wbrew pozorom – segment moskitier okiennych jest dość szeroki, co pozwala wybrać optymalne rozwiązanie.

Moskitiery ramkowe

Najprostszym rozwiązaniem są lekkie i tanie moskitiery ramkowe, mocowane na framudze. Tego typu moskitiery mogą być produkowane na wymiar; wystarczy, że dokładnie zmierzysz okno, a producent wykona dla ciebie idealnie dopasowany produkt. Okno należy wymierzyć wraz z framugą od uszczelki do uszczelki. Trzeba też zmierzyć światło ramy okna. Taka ramka wygląda jak integralna część okna, jest estetyczna i pasuje do każdej aranżacji. Ponadto można ją zdemontować na okres zimowy, jej zaletą jest łatwy montaż.

Moskitiery rolowane

Kolejny rodzaj osłon okiennych to moskitiery rolowane. Produkt ten składa się z kasety na siatkę, prowadnic, siatki z włókna szklanego oraz systemu zamykania. Taką moskitierę można rozwijać i zwijać w dowolnym momencie. Zwinięta moskitiera na okno chowa się w kasecie. W zasadzie żaden rodzaj moskitiery nie ogranicza widoczności. Niemniej zwinięta moskitiera rolowana sprawia, że siatka jest wówczas zupełnie niewidoczna. Nie trzeba też demontować siatki na okres zimowy. Moskitiera na okno rolowana ma estetyczny i nieco nowoczesny design.

Moskitiery plisowane

Jaka sama nazwa wskazuje – siatka w tym produkcie jest plisowana i chowa się we wnętrzu profili aluminiowych. Zastosowanie znajduje szczególnie w przypadku drzwi balkonowych czy tarasowych. Moskitiera skonstruowana jest w taki sposób, by można było zatrzymać ją w dowolnej pozycji. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala spokojnie posiedzieć na balkonie czy na tarasie, ponieważ można je zastosować nawet na bardzo szerokie przejścia. Warto w ten sposób osłonić na przykład ogrodową altankę, w której spędzasz letnie dni.

Moskitiery przesuwne

To doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, w których mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami. Moskitierę przesuwną montuje się do ramy drzwiowej lub ościeżnicy. W dolnej części posiada rolkę jezdną i specjalny mechanizm, który umożliwia regulację kąta pochylenia skrzydeł. Taką moskitierę można z łatwością zamontować samodzielnie.

Moskitiery drzwiowe

Warto wiedzieć, że moskitiera to osłona, montowana nie tylko na różnych typach okien. Jest to również skuteczne zabezpieczenie drzwi balkonowych, tarasowych czy wejściowych. Taka moskitiera jest oczywiście otwierana, może być również wyposażona w zawiasy z samodomykaczem. Ergonomiczny uchwyt ułatwia użytkowanie moskitiery. Dodatkowo wokół ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa, co zwiększa poziom ochrony – zarówno przed owadami, jak i przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Jak zatem widać – na rynku dostępnych jest kilka rodzajów moskitier. Kluczowa kwestia to dopasowanie ich do wymiarów okna. Szczelne moskitiery, wyposażone w siatkę o drobnych oczkach, stanowią najlepszą ochronę przed niechcianymi owadami oraz insektami. Zatrzymują również inne zanieczyszczenia, które mogłyby znaleźć się we wnętrzu domu; kurz, piasek itp. Warto zabezpieczyć w ten sposób zarówno okna, jak i drzwi. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.