› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego - czym się kierować podczas wyboru?

› poradnik ponad rok temu    29.03.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 74 / 100%
A A A
Myjka ciśnieniowa do użytku domowego - czym się kierować podczas wyboru?

Chcąc ułatwić sobie proces mycia wielu powierzchni, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości myjkę ciśnieniową. Podczas jej zakupu należy jednak zwrócić uwagę na kilka zasadniczych parametrów, które decydują o sposobie jej wykorzystanie.

Jeżeli poszukujemy urządzenia przeznaczonego wyłącznie do użytku domowego, warto zastanowić się, do czego konkretnie taka myjka się nam przyda. Jeżeli bowiem zamierzamy wykorzystać ją wyłącznie do mycia okien, zakres ważnych parametrów będzie nico ograniczony. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy nasza myjka ciśnieniowa ma być stosowana zarówno do mycia okien i samochodu, jak i do czyszczenia kostki brukowej na podjeździe czy chociażby elewacji.

Wydajność

Nie jest to może parametr najistotniejszy, jednak warto zwrócić na niego uwagę. Mówi nam bowiem o tym, ile litrów na godzinę wykorzystuje myjka. Jeżeli będzie jej zbyt dużo, nadmiar wody zostanie wyczerpany niepotrzebnie, jeśli natomiast okaże się jej za mało, możemy mieć poważne problemy z odpowiednim wyczyszczeniem szczególnie zabrudzonych powierzchni.

Ma to znaczenie przede wszystkim w sytuacji, gdy chcemy wyczyścić kostkę brukową. Gdy na jej powierzchni znajduje się spora ilość mchu i innych zanieczyszczeń, duża ilość jest koniecznością. To samo tyczy się sytuacji czyszczenia samochodu przy użyciu detergentu, który intensywnie się pieni. Trzeba go czymś spłukać, dlatego myjka musi wyróżniać się odpowiednią wydajnością. Dobrej jakości produkty zużywają przeważnie 400-500 litrów wody na godzinę.

Moc napędu

Przekłada się ona nie tylko na zużycie prądu, ale również na możliwość wygenerowania odpowiedniego ciśnienia. Dlatego też moc napędu w dużej części przekłada się na zakres wykorzystania myjki.

Jeżeli urządzenie ma być prze nas używane okazjonalnie, wystarczający okaże się model o mocy około 1500 W. W przypadku częstego używania myjki do bardziej wymagających zadań, warto zaopatrzyć się w urządzenie mocy przekraczającej wartość 2000 W.

Ciśnienie wody

Zdecydowanie najważniejszy parametr, który determinuje możliwości myjki. Należy go jednak dopasować do sposobu użytkowania urządzenia.

Jeżeli za pomocą myjki będziemy chcieli usunąć kurz z pojazdu bądź wyczyścić okna, duże ciśnienie okaże się niepotrzebna, a nawet niewskazane. Dlaczego? Przy użyciu zbyt „silnej” myjki możemy bowiem doprowadzić do uszkodzenia czyszczonej powierzchni. W takim przypadku warto więc rozglądać się za modelami o wartości ciśnienia nieprzekraczającej 150 bar.

Co natomiast w sytuacji, gdy zamierzamy usunąć brud z kostki brukowej bądź elewacji. Konieczna okaże się oczywiści myjka o zdecydowanie większym ciśnieniu. Na szczęście w sklepie znaleźć można modele wyróżniające się wartością tego parametru w przedziale od 200 do nawet 500 bar. W ten sposób z łatwością zaopatrzymy się w myjkę, która błyskawicznie usunie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, nawet te największe.

Wykonanie

Odpowiedź na pytanie, jaka myjka ciśnieniowa okaże się najodpowiedniejsza, powinna być uzależniona również od jakości wykonania jej poszczególnych elementów. Mowa tu przede wszystkim o obudowie oraz sposobie wykonania dyszy.

Nie warto decydować się na produkty najtańsze, których żywotność jest przeważnie bardzo krótka. Zainteresować powinny nas wyłącznie myjki przygotowane na bazie wzmacnianych tworzyw. Dzięki temu nawet intensywna eksploatacja nie doprowadzi do ich szybkiego zużycia.

Akcesoria

Wielu producentów, chcąc przyciągnąć klientów, wyposaża swoje produkty w liczne akcesoria dodatkowe, które zdecydowanie rozszerzają możliwości ich wykorzystania. Spośród nich wymienić można chociażby zestawy dodatkowych dysz i szczotek, spory pojemnik na detergent czy chociażby wygodny uchwyt do przenoszenia.

Godne zainteresowania są również myjki wyposażone w zestawy z dyszą pianową, lancą czy akcesoria przystosowane do piaskowania. W ten sposób jedno urządzenie może posłużyć nam do wielu zróżnicowanych działań.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.