› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego - czym się kierować podczas wyboru?

› poradnik ponad rok temu    29.03.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 74 / 100%
A A A
Myjka ciśnieniowa do użytku domowego - czym się kierować podczas wyboru?

Chcąc ułatwić sobie proces mycia wielu powierzchni, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości myjkę ciśnieniową. Podczas jej zakupu należy jednak zwrócić uwagę na kilka zasadniczych parametrów, które decydują o sposobie jej wykorzystanie.

Jeżeli poszukujemy urządzenia przeznaczonego wyłącznie do użytku domowego, warto zastanowić się, do czego konkretnie taka myjka się nam przyda. Jeżeli bowiem zamierzamy wykorzystać ją wyłącznie do mycia okien, zakres ważnych parametrów będzie nico ograniczony. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy nasza myjka ciśnieniowa ma być stosowana zarówno do mycia okien i samochodu, jak i do czyszczenia kostki brukowej na podjeździe czy chociażby elewacji.

Wydajność

Nie jest to może parametr najistotniejszy, jednak warto zwrócić na niego uwagę. Mówi nam bowiem o tym, ile litrów na godzinę wykorzystuje myjka. Jeżeli będzie jej zbyt dużo, nadmiar wody zostanie wyczerpany niepotrzebnie, jeśli natomiast okaże się jej za mało, możemy mieć poważne problemy z odpowiednim wyczyszczeniem szczególnie zabrudzonych powierzchni.

Ma to znaczenie przede wszystkim w sytuacji, gdy chcemy wyczyścić kostkę brukową. Gdy na jej powierzchni znajduje się spora ilość mchu i innych zanieczyszczeń, duża ilość jest koniecznością. To samo tyczy się sytuacji czyszczenia samochodu przy użyciu detergentu, który intensywnie się pieni. Trzeba go czymś spłukać, dlatego myjka musi wyróżniać się odpowiednią wydajnością. Dobrej jakości produkty zużywają przeważnie 400-500 litrów wody na godzinę.

Moc napędu

Przekłada się ona nie tylko na zużycie prądu, ale również na możliwość wygenerowania odpowiedniego ciśnienia. Dlatego też moc napędu w dużej części przekłada się na zakres wykorzystania myjki.

Jeżeli urządzenie ma być prze nas używane okazjonalnie, wystarczający okaże się model o mocy około 1500 W. W przypadku częstego używania myjki do bardziej wymagających zadań, warto zaopatrzyć się w urządzenie mocy przekraczającej wartość 2000 W.

Ciśnienie wody

Zdecydowanie najważniejszy parametr, który determinuje możliwości myjki. Należy go jednak dopasować do sposobu użytkowania urządzenia.

Jeżeli za pomocą myjki będziemy chcieli usunąć kurz z pojazdu bądź wyczyścić okna, duże ciśnienie okaże się niepotrzebna, a nawet niewskazane. Dlaczego? Przy użyciu zbyt „silnej” myjki możemy bowiem doprowadzić do uszkodzenia czyszczonej powierzchni. W takim przypadku warto więc rozglądać się za modelami o wartości ciśnienia nieprzekraczającej 150 bar.

Co natomiast w sytuacji, gdy zamierzamy usunąć brud z kostki brukowej bądź elewacji. Konieczna okaże się oczywiści myjka o zdecydowanie większym ciśnieniu. Na szczęście w sklepie znaleźć można modele wyróżniające się wartością tego parametru w przedziale od 200 do nawet 500 bar. W ten sposób z łatwością zaopatrzymy się w myjkę, która błyskawicznie usunie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, nawet te największe.

Wykonanie

Odpowiedź na pytanie, jaka myjka ciśnieniowa okaże się najodpowiedniejsza, powinna być uzależniona również od jakości wykonania jej poszczególnych elementów. Mowa tu przede wszystkim o obudowie oraz sposobie wykonania dyszy.

Nie warto decydować się na produkty najtańsze, których żywotność jest przeważnie bardzo krótka. Zainteresować powinny nas wyłącznie myjki przygotowane na bazie wzmacnianych tworzyw. Dzięki temu nawet intensywna eksploatacja nie doprowadzi do ich szybkiego zużycia.

Akcesoria

Wielu producentów, chcąc przyciągnąć klientów, wyposaża swoje produkty w liczne akcesoria dodatkowe, które zdecydowanie rozszerzają możliwości ich wykorzystania. Spośród nich wymienić można chociażby zestawy dodatkowych dysz i szczotek, spory pojemnik na detergent czy chociażby wygodny uchwyt do przenoszenia.

Godne zainteresowania są również myjki wyposażone w zestawy z dyszą pianową, lancą czy akcesoria przystosowane do piaskowania. W ten sposób jedno urządzenie może posłużyć nam do wielu zróżnicowanych działań.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.