› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na co zwracać uwagę kupując łóżko?

› polityka 5 miesięcy temu    31.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na co zwracać uwagę kupując łóżko?

Dla jednych jest tylko zwykłym meblem, wykorzystywanym do nocnego odpoczynku, a dla innych jest całodniowym westchnieniem tęsknoty, adresowanym w kierunku ciepłej kołdry. Łóżko, bo oczywiście o nim mowa, jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych mebli w całym mieszkaniu.

Dla jednych jest tylko zwykłym meblem, wykorzystywanym do nocnego odpoczynku, a dla innych jest całodniowym westchnieniem tęsknoty, adresowanym w kierunku ciepłej kołdry. Łóżko, bo oczywiście o nim mowa, jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych mebli w całym mieszkaniu.

Znaczenie łózka

Wiele osób nie docenia tego, jak bardzo znaczące dla ich życia jest łóżko, na którym śpią. Wiele się mówi o tym, jak bardzo ważna jest odpowiednia ilość snu, i jak ona wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Mało kto jednak dzieli się wiedzą dotyczącą faktu, że oprócz ilości, równie ważna jest jakość snu. A za nią właśnie odpowiada łóżko, na którym się śpi. Można to poczuć, chociażby po nocy spędzonej na rozkładanej kanapie, lub chociażby dmuchanym materacu, a następnie na dużym i wygodnym łóżku. Prawda, ze wypoczynek jest zupełnie inny?

I właśnie dlatego tak ważne jest to, aby posiadane łóżko było możliwie najlepiej dobrane, ponieważ choć wydawać się będzie wygodne, to jakość snu na nim nie będzie na najwyższym poziomie.

Na co więc zwracać uwagę kupując łóżko sypialniane?

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Czynników, które określają jakość łóżka, są tak naprawdę dwa: zastosowany stelaż łóżka i materac. To te dwie cechy w głównej mierze wpływają na komfort i jakość snu. Jak je dobrać?

Zdecydowanie najgorszym rodzajem jest pełne wypełnienie ramy zwykłą płytą, na której opierać się będzie materac. Nawet najlepszy, nie będzie pracował na takim rozwiązaniu najlepiej.

Zdecydowanie poleca się takie stelaże, które będą składały się z szeregu bardzo cienkich i elastycznych listewek. Będą one pełniły funkcje dodatkowego amortyzatora dla materaca, znacznie poprawiając wygodę i dostosowywanie się łóżka do ciała leżącego.

Oprócz materaca i stelażu ważne są jeszcze takie czynniki jak rama łóżka, jego obicie oraz to czy łóżko będzie posiadało zagłówek. Nie mniej są to cechy bardziej estetyczne i poprawiające wygodę korzystania niezwiązaną bezpośrednio ze snem.

Przykładowo łóżka do sypialni wyposażone w zagłówek, doskonale sprawdzą się, gdy użytkownik wieczorami często czyta przed snem. Umożliwi to wygodne oparcie. Z kolei łóżka tapicerowane pełni w większości jedynie funkcję dekoracyjne. Mogą być obite tkaniną, skórą naturalną lub ekologiczną. Łózko, jest zdecydowanie największym meblem w każdej sypialni, dlatego też często pełni też funkcje dodatku do powstałej aranżacji, ale też elementu, który ją podkreśla, a nawet kreuje. Nie ma to jednak większego wpływu na to, czy i jak wypoczętym się wstanie o poranku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.