› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów

› inwestycje miejskie ponad rok temu    6.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćNa Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów fot. Konrad Kosacz

Ze względu na stale rosnącą liczbę kremacji w Elblągu, zaszła pilna potrzeba udostępnienia kolejnych miejsc na pochówki prochów w urnach. Od 2005 r. pochówki takie odbywają się w 10 przeznaczonych do tego kolumbariach, w nowej części cmentarza Dębica. Już niedługo rozpocznie się budowa kolejnych trzech segmentów, w których znajdą się 72 nisze na urny.

Cmentarz Komunalny „Dębica” jest od kilku lat stale rozbudowywany. W ciągu siedmiu lat w nowej części cmentarza wybudowano m.in. drugi dom przedpogrzebowy, parkingi, nową pętlę autobusową, dodatkowe kwatery i alejki cmentarne oraz kolumbarium. 

Kolumbarium, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego domu przedpogrzebowego, składa się obecnie z 10 segmentów - 5 z jednostronnymi niszami i 5 obustronnych. Te wykonane są w formie ściany z cegły klinkierowej, a każda nisza jest zamknięta płytą granitową.

Jeszcze przed dwoma laty koszt pochówku w kolumbarium, czyli wynajęcia urny na 20 lat, wynosił ok. 2300 zł. Dziś opłata ta jest droższa o pół tysiąca złotych.

Na dzień dzisiejszy wolny pozostał jeszcze jeden cały segment i kilka miejsc w drugim. Spore zainteresowanie elblążan tą formą pochówku, sprawiło, że miasto przygotowało projekt budowy  kolejnych dziesięć kolumbariów.

Rozbudowa została podzielona na cztery części. Pierwsza przewiduje dobudowę trzech kolumbariów miedzy dwoma istniejącymi rzędami. Druga i trzecia część to budowa czterech i trzech kolumbariów wzdłuż alejki. Czwarta część to wyznaczenie „Pola Pamięci” z kamiennym obeliskiem i okalającym go skwerem.

Pod koniec sierpnia miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszej części zadania, które obejmuje budowę trzech segmentów podwójnych kolumbarium, alejki cmentarnej z kostki brukowej betonowej wraz z odwodnieniem, wodociągu letniego oraz ukształtowanie terenu pod parking okolicznościowy.

Otwarcie ofert zainteresowanych firm zaplanowano 13 września. Wybrany wykonawca będzie miał 3 miesiące na realizację zadania.

 • Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów
 • Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów
 • Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów
 • Na Dębicy powstaną kolejne miejsca do pochówku prochów
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.