› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Na rzece Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)

› sport ponad rok temu    13.05.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
7 zdjęćNad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych Grupy WodnejNad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych Grupy Wodnej fot. Marcin Mongiałło / nadesłane

Na rzece Elbląg powstaje nowoczesna, pływająca baza sportów wodnych. Inwestorem jest Grupa Wodna. Rankiem 12 maja 2020 r. rozpoczęła się instalacja pływaków, które stanowią rodzaj fundamentów utrzymujących się na wodzie.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Obecnie realizowana jest jej pierwsza część, która zakłada budowę pływającego biura Przystani Grupy Wodnej. Przewiduje się, że ten etap zostanie ukończony pod koniec czerwca bieżącego roku. Pływające biuro zostanie złożone z gotowych elementów (prefabrykatów).

Drugi etap inwestycji opóźnił się. 

W związku z pandemią zostaliśmy zmuszeni przesunąć etap stawiania bazy kontenerowej pomostów pływających. Zakładamy, że zostanie on ukończony do wakacji przyszłego roku. Jesteśmy natomiast w trakcie realizacji trzeciego etapu, który obejmuje zakup nowego sprzętu pływającego. W tej chwili ogłaszamy przetargi. Będzie to łącznie około 60 różnego rodzaju łódek, kajaków, żaglówek itd. Liczymy, że ten sprzęt do końca czerwca znajdzie się u nas

– poinformował nas Marcin Trudnowski, właściciel Grupy Wodnej.

Wszystko wskazuje na to, że już w wakacje będzie możliwość wypożyczenia zróżnicowanego sprzętu wodnego za rozsądną, niewygórowaną cenę. Do dyspozycji elblążan i turystów odwiedzających nasze miasto będą łódki, motorówki, żaglówki, kajaki oraz rowery wodne. Oczywiście w bazie znajdzie się również miejsce na sprzęt ratunkowy i asekuracyjny.

Będzie możliwość uczenia się żeglarstwa i motorowodniactwa. Pierwszymi użytkownikami nowej przystani wodnej będą uczestnicy naszego Szkoleniowego Dochodzeniowego Obozu Sportów Wodnych, który planujemy zorganizować w wakacje 

– poinformował Marcin Trudnowski.

Na rzece Elbląg do końca 2021 roku powstanie, zorientowana na turystykę i rekreację, kontenerowa baza sportów wodnych z salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, szatnią, toaletami, przechowalnią sprzętu, placem zabaw dla dzieci oraz pływającym pomostem w kształcie litery "U", o powierzchni około 200 m2. Teren położony w sąsiedztwie zostanie profesjonalnie zagospodarowany. Już niedługo będzie tu można wypożyczyć jachty klasy Omega i Optymist, kajaki, łodzie motorowe oraz rowery wodne. Miasto wydzierżawiło nieruchomość gruntową, na której ma stanąć baza. Zakłada się, że dzierżawa będzie sukcesywnie przedłużana. 

Inwestor pomyślał o niebezpieczeństwie związanym z cyklicznie powtarzającym sie zagrożeniem, którego przyczyną jest tzw. cofka. Baza sportów wodnych nad rzeką Elbląg będzie skonstruowana w ten sposób, że wysoka woda nie wyrządzi szkody. Isntalacje wewnątrz zostaną poprowadzone na bezpiecznej wysokości, a nadmiaru wody – o ile wpadnie do środka – będzie można pozbyć się otwierając specjalne korki zainstalowane w podłodze. Co więcej, bazę będzie można bez większego problemu zdemontować i przenieść w inne miejsce. 

 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 7 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 16
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 5
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.