› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Na rzece Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)

› sport 4 miesiące temu    13.05.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
7 zdjęćNad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych Grupy WodnejNad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych Grupy Wodnej fot. Marcin Mongiałło / nadesłane

Na rzece Elbląg powstaje nowoczesna, pływająca baza sportów wodnych. Inwestorem jest Grupa Wodna. Rankiem 12 maja 2020 r. rozpoczęła się instalacja pływaków, które stanowią rodzaj fundamentów utrzymujących się na wodzie.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Obecnie realizowana jest jej pierwsza część, która zakłada budowę pływającego biura Przystani Grupy Wodnej. Przewiduje się, że ten etap zostanie ukończony pod koniec czerwca bieżącego roku. Pływające biuro zostanie złożone z gotowych elementów (prefabrykatów).

Drugi etap inwestycji opóźnił się. 

W związku z pandemią zostaliśmy zmuszeni przesunąć etap stawiania bazy kontenerowej pomostów pływających. Zakładamy, że zostanie on ukończony do wakacji przyszłego roku. Jesteśmy natomiast w trakcie realizacji trzeciego etapu, który obejmuje zakup nowego sprzętu pływającego. W tej chwili ogłaszamy przetargi. Będzie to łącznie około 60 różnego rodzaju łódek, kajaków, żaglówek itd. Liczymy, że ten sprzęt do końca czerwca znajdzie się u nas

– poinformował nas Marcin Trudnowski, właściciel Grupy Wodnej.

Wszystko wskazuje na to, że już w wakacje będzie możliwość wypożyczenia zróżnicowanego sprzętu wodnego za rozsądną, niewygórowaną cenę. Do dyspozycji elblążan i turystów odwiedzających nasze miasto będą łódki, motorówki, żaglówki, kajaki oraz rowery wodne. Oczywiście w bazie znajdzie się również miejsce na sprzęt ratunkowy i asekuracyjny.

Będzie możliwość uczenia się żeglarstwa i motorowodniactwa. Pierwszymi użytkownikami nowej przystani wodnej będą uczestnicy naszego Szkoleniowego Dochodzeniowego Obozu Sportów Wodnych, który planujemy zorganizować w wakacje 

– poinformował Marcin Trudnowski.

Na rzece Elbląg do końca 2021 roku powstanie, zorientowana na turystykę i rekreację, kontenerowa baza sportów wodnych z salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, szatnią, toaletami, przechowalnią sprzętu, placem zabaw dla dzieci oraz pływającym pomostem w kształcie litery "U", o powierzchni około 200 m2. Teren położony w sąsiedztwie zostanie profesjonalnie zagospodarowany. Już niedługo będzie tu można wypożyczyć jachty klasy Omega i Optymist, kajaki, łodzie motorowe oraz rowery wodne. Miasto wydzierżawiło nieruchomość gruntową, na której ma stanąć baza. Zakłada się, że dzierżawa będzie sukcesywnie przedłużana. 

Inwestor pomyślał o niebezpieczeństwie związanym z cyklicznie powtarzającym sie zagrożeniem, którego przyczyną jest tzw. cofka. Baza sportów wodnych nad rzeką Elbląg będzie skonstruowana w ten sposób, że wysoka woda nie wyrządzi szkody. Isntalacje wewnątrz zostaną poprowadzone na bezpiecznej wysokości, a nadmiaru wody – o ile wpadnie do środka – będzie można pozbyć się otwierając specjalne korki zainstalowane w podłodze. Co więcej, bazę będzie można bez większego problemu zdemontować i przenieść w inne miejsce. 

 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
 • Nad rzeką Elbląg powstaje nowoczesna baza sportów wodnych! (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 7 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 16
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 5
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.