› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na terenach byłej mleczarni powstaną mieszkania? Jest już wstępna umowa sprzedaży

› bieżące ponad rok temu    17.05.2014
Ines Kuraś
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
Na terenach byłej mleczarni powstaną mieszkania? Jest już wstępna umowa sprzedaży fot. RB

Na jednym z ostatnich spotkań prezydenta z mieszkańcami został poruszony temat byłej mleczarni przy ul. Bema. Wówczas Jerzy Wilk poinformował zamieszkujących Śródmieście, iż teren ten ma przejąć jeden z ostródzkich deweloperów. Mają tam powstać domy mieszkalne.

Teren przy ul. Bema należy do byłej Elbląskiej Spółdzielni Mleczarskiej. W 2010 roku został przejęty przez firmę Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Wówczas to produkcja mleczarska, w całości została przeniesiona do Młynar. W Elblągu pozostały jedynie biura.

Z informacji, które prezydent Wilk przekazał na spotkaniu z mieszkańcami wynika jasno, iz teren po byłej mleczarni zostanie sprzedany. Sam mówił, że działka jest atrakcyjna i prawdopodobnie powstaną tam lokale mieszkalne.

Postanowiliśmy skontaktować się z firmą Spomlek, w celu uzyskania informacji dotyczących sprzedaży tej działki.

- Umowa przedwstępna została zawarta z ostródzkim deweloperem. Do sprzedania jest 2,2 hektara wraz z budynkami, które nadają się do rozbiórki – informuje Dyrektor Mleczarni w Młynarach Józef Kaczyński. – Niestety nie mogę udzielić informacji za ile zostaną tereny sprzedane, a także kiedy to nastąpi ponieważ obowiązuje mnie tajemnica handlowa.

W tej chwili, na terenie mleczarni w Elblągu mieści się jedynie magazyn rolny oraz biura, które zostaną przeniesione do Młynar do końca września br. Jeżeli umowa sprzedaży zostanie zawarta, to prawdopodobnie w tym miejscu powstanie zabudowa mieszkalno - usługowa.

W tej chwili pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji. Do tematu powrócimy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ schabik
ponad rok temu ocena: 67%  3
........ a moźe ktoś napisze co się dzieje z wybudowanym zakładem mięsnym przy ul. Mazurskiej ? Moźe równieź p. Redaktor może coś wie ?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k84976372
ponad rok temu ocena: 0% 2
a kogo to dziś obchodzi, kasa poszla i jest git :)
~ tutejszy
ponad rok temu ocena: 86%  1
Temat ten znany od lat. Były juz nawet projekty zabudowy. Po co odgrzewać stare kotlety. Kto kupi te mieszkania? Teren wykupią jak koło "Syreny" i będzie stał latami a władza powie że nie może nic zrobić bo to nie ich. I będą zarastać te działki, coraz więcej ich i coraz więcej aż miasto zarośnie. Za wyprzedawanie się wzięli nieudaczniki.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.