› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Czekam na wyburzenie komenskiego 3 ! ~ MdTen kto budwoał naszą kamienicę chyba nie słyszał od czymś takim jak  wyciszenie... ~ marcelii94Chyba żeby dostać się i zająć te mieszkanie na parterze specjalnie siły używac nie trzeba a... ~ MKCały budynek to patologia ~ KJ.Od lat nic się nie zmienia e tej klatce mieszkkalam tam to wiem powinni dac ludziom mieszkania a... ~ KaśkaKtoś ze swoją miłością zrobi sobie kolację, wiecie, owoce morza, dobre wino... a wszystko... ~ De JaNiech dyrektor podniesie cztery litery i osobiście sprawdzi bo jego oszukują o zabezpieczeniach... ~ patolPatola prawie każdego dnia tam chleje i drze ryja, mam nadzieję że w końcu ktoś coś z tym... ~ OnJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaZmiękczacz wody to rewelacja, spore ułatwienie w domu. Łatwiej utrzymać dom w czystości i dać... ~ KrysiaAle dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwika

Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

› bieżące 6 miesięcy temu    27.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

Gęsty i równy trawnik bez chwastów jest wspaniałą ozdobą ogrodu. Utrzymanie go w perfekcyjnym stanie zależne jest nie tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od prawidłowego wysiewu nasion. Nieodpowiednio przygotowane podłoże lub kiepskiej jakości mieszanka traw mogą przyczyniać się do trudności w późniejszym utrzymaniu trawnika i sprawieniu, by dobrze się prezentował.

Nieodpowiednie pH podłoża

Trawa ogrodowa najlepiej rośnie, kiedy gleba ma pH od 5,5 do 7,0. Zbyt mały bądź zbyt duży poziom kwasowości (lub zasadowości) gleby można jednak w łatwy sposób zbalansować. Zmiana odczynu gleby na taki, który zapewni korzystne warunki do wzrostu trawnika możliwa jest poprzez wykorzystanie nawozów z Substral.pl. Błędem jest niesprawdzenie, jaki odczyn ma podłoże przed zasiewem – nawet jeśli nasiona wykiełkują, to trawnik później może być przerzedzony.

Wysiew bez oczyszczenia terenu

Przygotowanie podłoża nie tylko pod względem odczynu, ale również oczyszczenie go z chwastów, kamieni i gałęzi jest bardzo ważne nie tylko dla wyglądu trawnika – przede wszystkim służy wygodzie podczas wykonywania kolejnych etapów wysiewu trawy.

Błędem jest również pobieżne oczyszczenie podłoża z chwastów. Jeśli na terenie wysiewu przez wiele lat utrzymywała się spora ich ilość, całkowite pozbycie się chwastów jest czasochłonne i trudne. Oprócz ręcznego usuwania wiele osób korzysta ze specjalnych preparatów. Mają one jednak niekorzystne działanie zarówno na człowieka, jak i na glebę. Zaleca się, aby po usunięciu chwastów odczekać kilkunaście dni, ponieważ w tym czasie z pozostałości w glebie z pewnością wzejdą nowe, jednak już mniej licznie.

Mieszanka traw niedopasowana do podłoża

W ofertach handlowych dostępnych jest mnóstwo rodzajów nasion. Sprzedawane są pojedynczo lub w mieszankach. Błędem podczas wyboru jest zlekceważenie wskazań na opakowaniu i zakupienie tych, które nie pasują do posiadanego podłoża. Oprócz mieszanek uniwersalnych warto zwrócić uwagę również na kompozycje przeznaczone na trawniki w miejscach zacienionych lub nasłonecznionych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.