› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

› bieżące 26 dni temu    27.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

Gęsty i równy trawnik bez chwastów jest wspaniałą ozdobą ogrodu. Utrzymanie go w perfekcyjnym stanie zależne jest nie tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od prawidłowego wysiewu nasion. Nieodpowiednio przygotowane podłoże lub kiepskiej jakości mieszanka traw mogą przyczyniać się do trudności w późniejszym utrzymaniu trawnika i sprawieniu, by dobrze się prezentował.

Nieodpowiednie pH podłoża

Trawa ogrodowa najlepiej rośnie, kiedy gleba ma pH od 5,5 do 7,0. Zbyt mały bądź zbyt duży poziom kwasowości (lub zasadowości) gleby można jednak w łatwy sposób zbalansować. Zmiana odczynu gleby na taki, który zapewni korzystne warunki do wzrostu trawnika możliwa jest poprzez wykorzystanie nawozów z Substral.pl. Błędem jest niesprawdzenie, jaki odczyn ma podłoże przed zasiewem – nawet jeśli nasiona wykiełkują, to trawnik później może być przerzedzony.

Wysiew bez oczyszczenia terenu

Przygotowanie podłoża nie tylko pod względem odczynu, ale również oczyszczenie go z chwastów, kamieni i gałęzi jest bardzo ważne nie tylko dla wyglądu trawnika – przede wszystkim służy wygodzie podczas wykonywania kolejnych etapów wysiewu trawy.

Błędem jest również pobieżne oczyszczenie podłoża z chwastów. Jeśli na terenie wysiewu przez wiele lat utrzymywała się spora ich ilość, całkowite pozbycie się chwastów jest czasochłonne i trudne. Oprócz ręcznego usuwania wiele osób korzysta ze specjalnych preparatów. Mają one jednak niekorzystne działanie zarówno na człowieka, jak i na glebę. Zaleca się, aby po usunięciu chwastów odczekać kilkunaście dni, ponieważ w tym czasie z pozostałości w glebie z pewnością wzejdą nowe, jednak już mniej licznie.

Mieszanka traw niedopasowana do podłoża

W ofertach handlowych dostępnych jest mnóstwo rodzajów nasion. Sprzedawane są pojedynczo lub w mieszankach. Błędem podczas wyboru jest zlekceważenie wskazań na opakowaniu i zakupienie tych, które nie pasują do posiadanego podłoża. Oprócz mieszanek uniwersalnych warto zwrócić uwagę również na kompozycje przeznaczone na trawniki w miejscach zacienionych lub nasłonecznionych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.