› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ Uzi

Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

› bieżące 2 miesiące temu    27.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najczęstsze błędy przy wysiewaniu trawy

Gęsty i równy trawnik bez chwastów jest wspaniałą ozdobą ogrodu. Utrzymanie go w perfekcyjnym stanie zależne jest nie tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od prawidłowego wysiewu nasion. Nieodpowiednio przygotowane podłoże lub kiepskiej jakości mieszanka traw mogą przyczyniać się do trudności w późniejszym utrzymaniu trawnika i sprawieniu, by dobrze się prezentował.

Nieodpowiednie pH podłoża

Trawa ogrodowa najlepiej rośnie, kiedy gleba ma pH od 5,5 do 7,0. Zbyt mały bądź zbyt duży poziom kwasowości (lub zasadowości) gleby można jednak w łatwy sposób zbalansować. Zmiana odczynu gleby na taki, który zapewni korzystne warunki do wzrostu trawnika możliwa jest poprzez wykorzystanie nawozów z Substral.pl. Błędem jest niesprawdzenie, jaki odczyn ma podłoże przed zasiewem – nawet jeśli nasiona wykiełkują, to trawnik później może być przerzedzony.

Wysiew bez oczyszczenia terenu

Przygotowanie podłoża nie tylko pod względem odczynu, ale również oczyszczenie go z chwastów, kamieni i gałęzi jest bardzo ważne nie tylko dla wyglądu trawnika – przede wszystkim służy wygodzie podczas wykonywania kolejnych etapów wysiewu trawy.

Błędem jest również pobieżne oczyszczenie podłoża z chwastów. Jeśli na terenie wysiewu przez wiele lat utrzymywała się spora ich ilość, całkowite pozbycie się chwastów jest czasochłonne i trudne. Oprócz ręcznego usuwania wiele osób korzysta ze specjalnych preparatów. Mają one jednak niekorzystne działanie zarówno na człowieka, jak i na glebę. Zaleca się, aby po usunięciu chwastów odczekać kilkunaście dni, ponieważ w tym czasie z pozostałości w glebie z pewnością wzejdą nowe, jednak już mniej licznie.

Mieszanka traw niedopasowana do podłoża

W ofertach handlowych dostępnych jest mnóstwo rodzajów nasion. Sprzedawane są pojedynczo lub w mieszankach. Błędem podczas wyboru jest zlekceważenie wskazań na opakowaniu i zakupienie tych, które nie pasują do posiadanego podłoża. Oprócz mieszanek uniwersalnych warto zwrócić uwagę również na kompozycje przeznaczone na trawniki w miejscach zacienionych lub nasłonecznionych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.