› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Najpiękniejsze drzewa ozdobne do Twojego ogrodu - co wybrać?

› poradnik 11 miesięcy temu    29.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Najpiękniejsze drzewa ozdobne do Twojego ogrodu - co wybrać?

Ogród kojarzy się przede wszystkim z trawą i kwiatami. Jest to słuszne skojarzenie, lecz to przecież nie wszystko. Do ogrodu warto też sprowadzić drzewa ozdobne, ich obecność ożywi całą aranżację. Na rynku można odnaleźć kilka ciekawych odmian tych roślin. Która z nich będzie najlepsza?

Nieco egzotyczne drzewa ogrodowe
 

Bardzo ciekawa rośliną jest klon palmowy Acer palmatu. Te drzewka ozdobne przywędrowały do nas z Dalekiego Wschodu. Klimat obejmujący nasz kraj sprawia, że klon palmowy osiąga około 3 metry wysokości po kilku latach hodowli. Od czasu do czasu zdarza się, że klon osiąga nawet 8 metrów wysokości. Jest to idealna roślina dla osób ceniących orientalne akcenty w ogrodzie.

Równie popularne drzewka ozdobne do ogrodu to judaszowce pojawiające się w kilku odmianach. Występują dziewięć gatunków, z których aż pięć można bez problemu uprawiać w Polsce. Judaszowiec odznacza się niezwykłym rozłożeniem kwiatów i kolorem, jest to roślina kwitnąca. Wyglądem przypomina niewielkie drzewo lub spory krzew. Świetnie wygląda w ogrodzie, to propozycja dla osób, które nie mają czasu na skomplikowaną pielęgnację. Więcej na jego temat można znaleźć tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/judaszowiec-odmiany-uprawa-i-pielegnacja-pieknego-wiosennego-drzewa-_rosliny-ogrodowe/ .

Kolejnym orientalnym drzewem dostępnym w naszym kraju jest miłorząb japoński. Charakteryzuje się sporymi rozmiarami, może dorastać do 28 metrów wysokości. Ceni się go za świetny, prosty wygląd, jesienią jego liście zyskują złotawy kolor. Miłorząb reprezentuje drzewa ogrodowe z właściwościami leczniczymi. Nadaje się, zatem dla miłośników tradycyjnej medycyny i obcowania z przyrodą.

Amerykańskie drzewka ozdobne do ogrodu
 

W tej kategorii znajdują się dwa drzewa ozdobne pochodzące z ameryk północnej i południowej. Są to odpowiednio tulipanowiec oraz magnolia. Oprócz pochodzenia mają jeszcze jedną cechę wspólną, świetnie sprawdzają się w przydomowym ogrodzie. Gdy są w pełni rozwinięte wyglądają olśniewająco.

Tulipanowiec posiada jeden z najpiękniejszych pokrojów. Jest powszechnie chwalony za piękne liście i bujny wzrost. Jego posiadacze cenią go też za obfite kwitnienie. Pochodzi z grupy magnoliowatych, dzięki czemu zyskał sporą popularność. Jego kwiaty przypominają tulipany, stąd zapewne wzięła się jego polska nazwa. Więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/tulipanowiec-piekne-drzewo-do-twojego-ogrodu-_rosliny-ogrodowe/ .

Magnolia występuje w kilku odmianach, są to między innymi krzewy, lecz również drzewa ogrodowe. Są bodaj najpopularniejszymi tego typu roślinami uprawianymi w naszym kraju. Kwitną od kwietnia do maja, u niektórych gatunków jest to początek marca jak i czerwiec. Można też natrafić na rodzaje, które ponownie zakwitają pod koniec lata w lipcu i sierpniu. Kwiaty magnolii nawet po opadnięciu wydzielają bardzo przyjemny zapach.

Najlepsze drzewa ozdobne
 

Które z powyżej wymienionych drzew można uznać za najlepszą propozycję do ogrodu? Na to pytanie można odpowiedzieć na kilka sposobów, bo w rzeczywistości najważniejsze są indywidualne preferencje. Osoby bardziej obeznane z ogrodnictwem mogą pozwolić sobie na tulipanowca czy judaszowca.

Dla początkujących najlepszy będzie klon palmowy, w jego wyhodowanie nie trzeba wkładać ogromu pracy. Jego pielęgnacja również nie sprawia większych problemów. Jednym z kryteriów wyboru może też być styl ogrodu. Niektóre z wymienionych drzew będą lepiej pasować do wystroju a inne gorzej.

Tymczasem magnolia to drzewo uniwersalne, jeśli można tak powiedzieć. Występuje w wielu odmianach, dzięki czemu można z łatwością ją dopasować do każdej aranżacji. Ponadto świetnie pachnie, co jest dodatkowym atutem. Nie jest też zbytnio skomplikowana, jeśli chodzi o posadzenie i pielęgnację.

Każde z wyżej opisywanych drzew może być idealną propozycją do ogrodu. Wszystko zależy od gustu, umiejętności i aranżacji. W każdym razie każdy znajdzie dla siebie najlepszą opcję z możliwych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.