› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie w Polsce - jakie obrazy do nich wybrać?

› bieżące 4 miesiące temu    20.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najpopularniejsze style wnętrzarskie w Polsce - jakie obrazy do nich wybrać?

Dekorowanie i planowanie wystroju wnętrza wymaga pomysłu, poszukiwania inspiracji i kreatywności, dzięki której znajdziemy zarówno estetyczne, jak funkcjonalne rozwiązanie. Aby ułatwić sobie to zadanie, wielu z nas szuka pomocy w gotowych, charakterystycznych i znanych stylach, bazując tym samych na ich założeniach i głównych filarach. 

Jaki styl jest szczególnie popularny w Polsce? Które z nich możesz wykorzystać w swoim wnętrzu i jakie obrazy najlepiej wpiszą się w założenia danego nurtu?

Styl skandynawski - północne inspiracje

Styl, który nie tak dawno obchodził swoje 100 urodziny. Jego pomysłodawcą był Carl Larsson - malarz, wizjoner, wielbiciel jasnych i minimalistycznych wnętrz, które przenosił na płótno.

Mówiąc o stylu skandynawskim często mamy na myśli pomieszczenia pełne spokoju, światła oraz harmonii. Perspektywa tych lokali zainspirowała kolejnych wizjonerów - między innymi Gregora Paulsona - który promował trend prostych i tanich mebli. Dopiero po tak rewolucyjnych projektach owym stylem zainteresowała się reszta Europy - w tym Szwecja i Polska. 

Jeśli szukasz obrazów, które wpiszą się w założenia stylu skandynawskiego, wybierz te, które bazują na:

  • jasnych barwach - bieli, szarości i beżach (https://arslonga.com.pl/113-obrazy-jasne)
  • na geometrycznych i prostych formach, które urzekają minimalizmem i zwyczajnością, 
  • na motywach zwierzęcych i roślinnych, ukazując np. przepiękne, zimowe krajobrazy,
  • prostych grafikach, skandynawskich pejzażach, jasnych barwach, które doskonale współgrają z północnymi aranżacjami,
  • geometrycznej i nieprzekombinowanej ramie - najlepiej z klasycznego, matowego lub lakierowanego drewna.

Styl loftowy

Styl utożsamiany z surowością, szczególnie chętnie wykorzystywany w aranżacjach restauracji, hoteli i przestrzennych mieszkań. Jego założenia nawiązują do opuszczonych fabryk i magazynów, które w XVIII wieku upadły na skutek zmian ekonomicznych w Stanach Zjednoczonych. Opustoszałe budynki zajmowali chętnie amerykańscy twórcy, którzy zamieszkiwali dotychczas nowojorską dzielnicę Soho. Zaaranżowane na pracownie artystyczne opuszczone hale, zaskakiwały surowością, strzelistością pomieszczeń i dostępem do naturalnego, wpadającego przez duże okna słońca. 

Wykorzystywane do dziś materiały i dekoracje są ukłonem w kierunku XVIII i XIX wieku, prostoty, problemów gospodarczych i amerykańskiej bohemy. Loftowe pomieszczenia wyróżniają się prostotą, brakiem zbędnych dodatków, minimalizmem, wykorzystywaniem materiałów takich jak beton, aluminium, miedź i szkło. We wnętrzach królują klasyczne barwy – grafit, czerń i biel.

Jeśli szukasz obrazów, które wpiszą się w założenia stylu loftowego, wybierz te, które bazują na:

  • surowości kolorów i kształtów (np. w formie abstrakcji - https://arslonga.com.pl/57-obrazy-abstrakcja),
  • motywach czarno-białych, masywnych, przedstawiających topografię największych miast,
  • metalowych, ciężkich, imitujących marmur ramach – zarówno grubych, jak i cienkich,
  • ramach w klasycznych odcieniach – bieli, czerni lub miedzianego złota.

Wiele inspiracji rustykalnych i skandynawskich znajdziesz w Ars Longa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.