› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Narzędzia i sprzęty, które przydadzą się w trakcie remontu

› bieżące 18 dni temu    29.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Narzędzia i sprzęty, które przydadzą się w trakcie remontu

Prace remontowe wcale nie muszą być czasochłonne i trudne – wystarczą odpowiednie narzędzia i urządzenia, aby wszelkie renowacje przebiegły sprawnie oraz bez najmniejszego problemu. Zastanawiasz się, które z nich warto kupić? Mamy dla Ciebie kilka propozycji niezbędnych akcesoriów i sprzętów, które przydadzą się nie tylko w trakcie remontu, ale także w razie konieczności przeprowadzenia szybkiej naprawy w domu.

Podstawowe narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne to podstawowy sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Niepozorne akcesoria, takie jak np. młotek, pomogą Ci w przybiciu gwoździ i nie tylko – z pomocą narzędzi położysz równo płytki czy przeprowadzisz pomiary w pomieszczeniu, w którym planujesz remont. Do standardowego zestawu majsterkowicza zaliczamy przede wszystkim wspomniany młotek, oraz komplet śrubokrętów, miarkę, poziomicę czy kombinerki. Jeśli planujesz prace wymagające użycia kleju montażowego czy silikonowego, to warto zaopatrzyć się także w specjalny pistolet.

Na tym jednak nie koniec! Oprócz podstawowych narzędzi, które możesz na co dzień przechowywać w dedykowanej im skrzynce, pomocne mogą okazać się klucze przeznaczone do naprawy instalacji grzewczej czy wodnej. Jeśli nie wiesz, który rodzaj wybrać, postaw na akcesorium uniwersalne – dzięki niemu z łatwością poradzisz sobie z mniejszymi i większymi usterkami bez konieczności wydawania pieniędzy na zestaw zawierający kilka sztuk. Przydatnym akcesorium jest także przedłużacz.

Profesjonalne nagrzewnice i osuszacze

W trakcie generalnego remontu i większych prac budowlanych niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalnych urządzeń wykorzystywanych przez profesjonalne ekipy. Jednymi z nich są nagrzewnice i osuszacze, które zamówisz tutaj: https://www.isprzet.pl/nagrzewnice-i-osuszacze.

Do czego służą? Nagrzewnice, czyli mobilne sprzęty ogrzewające w szybki sposób różnorodne miejsca, w tym także otwarte przestrzenie, są używane w sytuacjach, gdy warunki nie pozwalają na zastosowanie innych rozwiązań.

Z kolei osuszacze budowlane i adsorpcyjne to urządzenia, które skutecznie usuwają z powietrza nadmierną wilgoć, uniemożliwiającą przeprowadzenie prac remontowych lub spowalniającą schnięcie farb czy wylanej posadzki betonowej. Modele wyróżniające się wysoką odpornością na działanie pyłu i wstrząsów, są łatwe w użyciu i bezproblemowe transporcie, a do tego zostały wzbogacone w nowoczesne i niezawodne filtry.

Niezawodne elektronarzędzia

W trakcie prac remontowych nie może zabraknąć elektronarzędzi! Podstawowym sprzętem jest oczywiście wiertarka, która ułatwia i przyspiesza dziesiątki czynności. Jej zakup jest inwestycją na lata – urządzenie przyda się nie tylko podczas renowacji, ale także przy codziennych naprawach. Wraz z nią warto kupić zestaw specjalnych wierteł. Elementy dodatkowe są dedykowane różnym materiałom, a standardowy komplet powinien obejmować przynajmniej akcesoria do betonu, drewna i metalu.

Oprócz wiertarki pomocna może okazać się także wkrętarka. Urządzenie elektryczne o lekkiej i poręcznej konstrukcji służy przede wszystkim do wkręcania i wykręcania wkrętów czy śrub. Bardzo często mają również mniejszą moc. Co więcej, wkrętarki nie mają standardowej głowicy spotykanej w wiertarkach – zamiast niej wykorzystuje się wydłużoną część, na której instaluje się bity, czyli specjalne końcówki dopasowane do przeprowadzanych prac. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na dwa różne urządzenia, zdecyduj się na wariant 2w1, czyli wiertarko-wkrętarkę.

Zdjęcie: materiały prasowe

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.