› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Nawet 5000 zł kary za palenie śmieci w piecach domowych

› bieżące ponad rok temu    3.10.2014
Informacja prasowa
komentarzy 12 ocen 3 / 100%
A A A
Nawet 5000 zł kary  za palenie śmieci w piecach domowych

Gdy przychodzi okres jesienno – zimowy pogarsza się jakość otaczającego nas powietrza, a odpowiedzialność za taki stan ponoszą mieszkańcy obszarów wiejskich i miejskich, którzy w ramach oszczędności spalają śmieci w piecach.

Spalanie śmieci w domowych piecach daje złudne oszczędności. Płacisz zdrowiem! Trujesz dzieci, skazując je na choroby górnych dróg oddechowych, astmę i alergie.

Podczas spalania śmieci powstają tlenki węgla i azotu, dwutlenek siarki, cyjanowodór, metale ciężkie, a także rakotwórcze dioksyny i furany. Substancje te zanieczyszczają nasze najbliższe otoczenie. Spalając plastikowe butelki i folie wytwarzasz chlorowodór, który w połączeniu z parą wodną tworzy kwas solny – kwaśne deszcze. Dlatego spożywasz zatrute mleko, jajka, warzywa i owoce. Paląc śmieci uwalniasz do środowiska wiele szkodliwych substancji, które rozprzestrzeniają się w sposób niekontrolowany i są wdychane przez Ciebie i Twoje dzieci.

Spalanie odpadów jest wykroczeniem z artykułu 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach w brzmieniu „Kto wbrew zakazowi, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny", która maksymalnie może wynieść nawet 5 tyś. złotych.

PAMIĘTAJ! W piecu domowym nie wolno palić śmieci. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych np. butelek typu PET, worków foliowych a także opakowań po sokach, mleku, odpadów z gumy, lakierowanego drewna, mebli.

W piecu domowym możesz spalać tylko:

  • węgiel, koks;
  • drewno, trociny, wióry pod warunkiem, że nie są zanieczyszczone impregnatami i powłokami ochronnymi;
  • odpady z kory i korka;
  • papier i tekturę, karton.


Zgłoszenia w przypadku podejrzenia spalania odpadów w instalacjach grzewczych lub na wolnym powietrzu można przekazywać do Straży Miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanie E-g
ponad rok temu ocena: 33%  12
nie rozumiem dlaczego Straż Miejska o tym przypomina, skoro i tak ich tylko interesuje Starówka i blokady na koła ...
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NINA
ponad rok temu ocena: 0%  11
Nareszcie cos się dzieje w tym zakresie. Przecież to tragedia , nie można otwierac okien. Palą lakierowane płyty przez cały rok/ latem podgrzewają wodę/ Na prośby o zaprzestanie- leci stek wyzwisk.
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ikiv
ponad rok temu ocena: 33%  10
PRZY spadku cen węgla ciepło z epecu wzrosło o ok 4,5 % przesył bz.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onci
ponad rok temu ocena: 57%  9
do wi-fi :to ze prezio upoważni nie zmienia faktu ze nie masz obowiązku wpuszczać do domu tych darmozjadów, a oni nie maja prawa tego żądać. w takiej sytuacji pokazuje sie im faka i majestatycznie z trzaskiem zamyka drzwi przed ich wścibskim nosem
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wi-Fi
ponad rok temu ocena: 29%  8
W sytuacji, gdy kontrolowany uniemożliwia lub utrudnia przeprowadzenie kontroli, tj. nie okazuje żądanych dokumentów, uniemożliwia wejście na teren nieruchomości można skierować wniosek do prokuratora lub policji o wyciągnięcie wobec niego sankcji karnej zgodnie z art. 225 § 1 KK. (Art. 225.§ 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska tub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3)
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W OBRONIE WŁASNEJ PRZED INTRUZEM MAM PRAWO ZABIĆ NAPASTNIKA- Nie strasz , nie strsz...
ponad rok temu ocena: 63% 7
NIKT NIE MA PRAWA WEJŚĆ DO MOJEGO DOMU> JAK WEJDZIE TO ŻYWY NIE WYJDZIE!
~ inc
ponad rok temu ocena: 0%  6
można przekazywać? heheh jeśli ktoś odbierze... a poza tym nawet jeśli już ktoś uprawia te s...wysynstwo i pali smieciami straznikow i policjantow ma w dupie... do domu ich wpuscic nie musi bez nakazu...a nikt nie wystawi nakazu z powodu smieci
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wi-Fi
ponad rok temu ocena: 43%  5
Do~ (Mój pies takie sprawy załatwia) Prezydent miasta w zakresie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska, może w zakresie swoich kompetencji, na podstawie art. 379 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska ( Oz. U. Z 2008r. Nr 25, po z. 150 z późn. zm.), upoważnić podległych mu pracowników urzędów lub funkcjonariuszy straży gminnych do przeprowadzania kontroli w tym zakresie.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 60%  4
" Zgłoszenia (...) można przekazywać do Straży Miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986 " - Kto pisze takie bzdury ? Spróbujcie złożyć zgłoszenie w godzinach wieczornych, kiedy to właśnie ludzie zaczynają palić całym syfem... NIEMOŻLIWE
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W piecu domowym możesz spalać tylko:
ponad rok temu ocena: 63%  3
...Strażnikiem Miejskim. Jak przylezie do Ciebie, to go siup za dupę i do pieca:). Z pozytkiem dla wszystkich:)
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onci
ponad rok temu ocena: 63%  2
Niby kto normalny wpuści do mieszkania straszników wiejskich ? Pomijając fakt że spalane śmieci cuchną i nie popieram tego.
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mój pies takie sprawy załatwia.
ponad rok temu ocena: 60% 1
Bardzo lubi, mój pies, wszelkiej maści mundurowych. Mój dom moją twierdzą, i Strażnik Miejski może zaliczyć kilkanaści stopni w dół z drugiego pietra.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.