› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nie tylko dla emeryta. Wybieramy idealny domek na działkę

› bieżące 16 dni temu    30.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nie tylko dla emeryta. Wybieramy idealny domek na działkę

Mając kawałek ziemi, warto dobrze ją zagospodarować. Poza utrzymaniem w dobrej kondycji trawnika, krzewów czy grządek, podstawą powinno być postawienie domku letniskowego, który będzie pełnił funkcję schronienia przed złą pogodą. Ale nie tylko. Domek może się stać dobrą opcją na wakacyjne wypady.

Na jaki domek warto się zdecydować, mając ogródek działkowy?

Domki drewniane na działkę kupują przede wszystkim miejscy letnicy. Zacznijmy od tych, którzy posiadają działkę w mieście. Państwowe czy miejskie ogródki działkowe posiada wciąż gros osób. Jeśli nie ma planów, aby tamtędy szła nowa droga lub stanęło tam kolejne osiedle, jest spora szansa, że przez najbliższe kilkadziesiąt lat będzie można cieszyć się kawałkiem ziemi w środku miasta. Warto w związku z tym zastanowić się nad odpowiednim zagospodarowaniem takiego terenu.

Zazwyczaj są to niewielkie parcele, jednak i one mogą stanowić miejsce odpoczynku. Ogródki działkowe najczęściej są zlokalizowane blisko lasów lub w innych ustronnych miejscach. Oprócz dbania o zieleń oraz małe uprawy dobrze jest też mieć cztery kąty, w których będzie można schronić się przed deszczem albo przenocować. Domki o metrażu kilkunastu metrów sprawdzą się w takim wypadku idealnie. Dobrze zaaranżowane mogą stać się czymś na wzór funkcjonalnej kawalerki. Warto zaznaczyć, że wzmocnione ściany czy okna gwarantują trwałość oraz są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Za miastem są większe możliwości!

Kupując ziemię za miastem, która ma służyć do celów wypoczynkowych, mamy do czynienia z powierzchnią w okolicach 1000 metrów kwadratowych. Taki obszar wymaga nie tylko dużo większej pracy, aby utrzymać go w dobrym stanie, ale jednocześnie pozwala na postawienie większej nieruchomości. Domki drewniane na działkę o sporym metrażu mogą już stanowić miejsce do spędzenia nawet całych wakacji za miastem. Można zdecydować się na domek piętrowy lub parterowy z dużym, okalającym go tarasem, który świetnie sprawdzi się w letnie wieczory. Powierzchnia pomiędzy 30 a 50 metrów kwadratowych będzie idealna. Można w niej spokojnie zaaranżować kuchnię, sypialnię, łazienkę oraz duży salon.

Co ważne, drewno posiada bardzo dobre warunki izolacyjne, dzięki czemu w chłodniejsze dni można zapewnić w środku odpowiednie warunki cieplne, korzystając np. z elektrycznych pieców konwekcyjnych. W bogatej ofercie znajdziemy odpowiadające nam powierzchnią i stylem domki drewniane na działkę, a także wiele innych – mniejszych – budynków, które mogą przydać się za miastem (np. altany, garaże czy pomieszczenia gospodarcze). 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.