› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Niedługo ruszy budowa czterech elbląskich Orlików

› inwestycje miejskie ponad rok temu    4.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Orlik przy ul. Mielczarskiego na ZatorzuOrlik przy ul. Mielczarskiego na Zatorzu fot. Konrad Kosacz

Dwa miesiące trwało wyłanianie wykonawcy, który wybuduje w Elblągu kolejne cztery wielofunkcyjne boiska typu Orlik. Miasto ogłosiło, że realizacją kompleksów sportowych przy ulicach: Sadowej, Robotniczej, Rodziny Nalazków i Mickiewicza, zajmie się warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe.

Do trzech istniejących w naszym mieście Orlików: przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka, przy Szkole Podstawowej nr 14 na ul. Mielczarskiego oraz przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Piłsudskiego, jeszcze w tym roku dołączyć powinny kolejne cztery. W ostatnim roku funkcjonowania rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, miastu udało się pozyskać dofinansowanie na budowę kompleksów sportowych wraz z zapleczami sportowo – socjalnymi: przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Sadowej, przy Gimnazjum nr 2 na ul. Robotniczej, przy Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Rodziny Nalazków oraz przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Mickiewicza.

W ramach tych inwestycji powstaną: boiska do piłki nożnej o wymiarach 30x62 m z nawierzchni syntetycznej typu „sztuczna trawa”, boiska wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, piłki siatkowej,  piłki ręcznej) o wymiarach 19,1x32,1m z nawierzchni poliuretanowej, drenaż pod płytami boisk, oświetlenie i ogrodzenie terenu, ciągi komunikacyjne oraz budynki sanitarno-szatniowe (zaplecza socjalnego).

Zamówienie zostało podzielone na cztery osobne części. 30 sierpnia magistrat ogłosił, że najkorzystniejsze oferty na wszystkie części złożyła firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Jeżeli nie dojdzie do odwołań, umowa z wybranym wykonawcą powinna zostać podpisana w ciągu najbliższych 2 tygodni. Wybrana firma, będzie miała dwa miesiące, od daty udzielenia zamówienia, na ukończenie inwestycji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.