› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Nieruchomości w Elblągu. O czym powinno się pamiętać podczas zakupu mieszkania?

› bieżące 4 miesiące temu    5.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nieruchomości w Elblągu. O czym powinno się pamiętać podczas zakupu mieszkania?

Rynek nieruchomości w Polsce cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko inwestorzy i deweloperzy dokładają wszelkich starań, by jak najrozsądniej ulokować pieniądze w mieszkaniach i domach. Praktyka inwestowania staje się coraz popularniejszym sposobem na ochronę majątku także wśród osób fizycznych. Elbląg, ku zdziwieniu wielu, także przyciąga ogromne zainteresowanie.

Dane historyczne pokazują jasno, że tendencja jest tu wyłącznie wzrostowa. Każdej osobie szukajacej mieszkania Elbląg może zaoferować świetną bazę nieruchomości, która właściwie powiększa się bez przerwy. Z tego też powodu coraz więcej ofert spływa na rynek nieruchomości - zarówno ten wtórny, jak i pierwotny. Potencjalnemu kupcowi pozostaje tylko wybrać odpowiednią opcję i skorzystać z niej najszybciej, jak się tylko da.

Ceny mieszkań w Elblągu

Jak wszystkie inne miasta w kraju, Elbląg może pochwalić się naprawdę ogromnymi wzrostami w ostatnich latach. W zasadzie ostatnie pięciolecie przyniosło tu niemal niewyobrażalny skok średniej ceny za metr kwadratowy mieszkania. To o tyle ważne, że te długotrwałe przyrosty pojawiły się nagle w całym kraju (w różnych momentach) po okresie kilkuletniej stagnacji i spadków rynkowych.

Portal adresowo.pl podsuwa nam garść statystyk, z których jasno wynika, że tylko między czwartym kwartałem 2016 roku a trzecim kwartałem roku 2021 nastąpił skok cenowy jednego metra kwadratowego z pułapu 3243 złotych na pułap 5521 złotych. W połowie roku 2021 wartość ta była najwyższa, bo wyniosła niecałe 5700 złotych za metr kadratowy, uśredniając wszystkie oferty.

Chwilowy spadek nie powinien jednak sprawiać, że mniej entuzjastycznie zerkamy na rynkowe zachowanie Elbląga. Takie zawahania są naturalne przy tego typu procesach i właściwie to zdarzały się kilka razy w omawianym przez nas pięcioleciu. Co jest jednak istotne, to fakt, że po takich kilkumiesięcznych gorszych okresach przychodziły zawsze imponujące przyrosty.

Jak przeglądać oferty sprzedaży mieszkań?

Proces poszukiwań jest mało przyjemny, jeśli nie ma się zbyt wielkich pokładów cierpliwości. W końcu wymagają one długiego przegladania dostępnych ofert, analizy ich zawartości i rozmów ze sprzedającymi. Czasem taki proces może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, a sukces nie jest zagwarantowany. Dlatego tak istatne jest ułatwianie sobie zadania, by całość była choć trochę przyjemniejsza.

W końcu portale agregujące oferty sprzedaży nieruchomości i nie tylko doskonale rozumieją potrzeby klienteli. Żeby rozwiązać kłopot kleski urodzaju wprowadza się w nich możliwość filtrowania wyników (czyli narzucania własnych dodatkowych kryteriów), sortowania katalogu ofert według daty dodania lub ceny. To proste, aczkolwiek bardzo skuteczne metody radzenia sobie z nawałem informacji, jakie często spadają na osoby szukające nieruchomości. Okażą się szczególnie przydatne dla tych osób, które mają dużo konkretnych wymagań, jesli chodzi o ich docelową inwestycje.

Rozglądasz się za mieszkaniem? Przeczytaj: "Wciąż atrakcyjne cenowo mieszkania w Elblągu".

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.