› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Nieskończony tor wrotkarsko-łyżwiarski będzie miał swojego patrona?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    18.10.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Nieskończony tor wrotkarsko-łyżwiarski będzie miał swojego patrona? fot. Maciej Markowski

Trwają wytężone prace przy ul. Agrykola nad skończeniem w nowym terminie (koniec października) toru wrotkarsko-łyżwiarskiego, którego budowa rozpoczęła się 4 miesiące temu. W pierwotnym terminie tor byłby dostępny już od 1 września, ale wykonawca napotkał na nieprzewidziane utrudnienia, m.in. pogodę, które znacznie wydłużyły czas trwania wszystkich prac. Tymczasem na najbliższej sesji elbląscy radni zadecydują, czy nowy tor będzie nosił imię "Kazimierza Górskiego łyżwiarstwa szybkiego", czyli Kazimierza Kalbarczyka.

Tor łyżwiarski KALBAR im. Kazimierza Kalbarczyka - bo tak brzmiałaby pełna nazwa obiektu - zyskał pozytywną opinię i poparcie środowiska łyżwiarskiego, m.in. Klubu Sportowego Orzeł czy Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Sportów Wrotkarskich. Także komisja do spraw nadawania nazw w Elblągu nie wyraziła sprzeciwu. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały:

Nadanie torowi łyżwiarskiemu przy ul. Agrykola 8 w Elblągu imienia „Tor Łyżwiarski KALBAR im. Kazimierza Kalbarczyka " jest wyrazem uhonorowania dokonań Pana Kazimierza Kalbarczyka.

To nie pierwszy pomysł uczczenia pamięci wybitnego szkoleniowca. W jednej ze swoich interpelacji radny Rafał Traks zasugerował, aby w związku z ustawą o likwidacji z przestrzeni publicznej wszelkich nawiązań do komunizmu nadać jednej z ulic w centrum miasta nazwę im. Kazimierza Kalbarczyka. Jak wtedy apelował radny Prawa i Sprawiedliwości:

Jeżeli można mówić, że trenerem symbolem dla piłki nożnej jest Kazimierz Górski, dla boksu Feliks „Papa” Stamm, to kimś podobnego formatu w świecie łyżwiarstwa szybkiego był elblążanin Kazimierz Kalbarczyk. Dzięki Kalbarczykowi Elbląg stał się na lata polską stolicą łyżwiarstwa szybkiego. Już wkrótce zyskamy prawdopodobnie ostatnią szansę na uczczenie Jego pamięci poprzez nazwanie ulicy w ważnym miejscu Elbląga. Nie zmarnujmy tej okazji.

Kazimierz Kalbarczyk pochodził z Mazowsza. Przeżył wojnę i osiadł w Elblągu, gdzie rozpoczął pracę jako robotnik w Stoczni. Jego wielką miłością był sport. W latach 50-tych z jego inicjatywy powstała sekcja łyżwiarska, a jej członkowie trenowali na naturalnie zmrożonej tafli basenu. Jedną z gwiazd sekcji była m.in. Helena Pilejczyk - brązowa medalistka IO w Squaw Valley (1960). Przez ponad 40 lat związany był z Olimpią Elbląg - najpierw jako zawodnik, a potem trener. Elbląg w swoim czasie był postrzegany jako wylęgarnia talentów i spory był w tym udział właśnie Kalbarczyka.

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 14
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ stary elblążanin
ponad rok temu ocena: 0%  3
Ciekawi mnie dlaczego zrezygnowano z budowy toru na w miejscu , gdzie było już część robót przygotowawczych "drenaż i częściowo nasypy" zrobionych. Teraz biegają tam za piłką. Po tym co widzę w terenie i na zdjęciach z realizacji nie wróżę długiej żywotności tego toru. Będzie to byle jaka płyta niezbyt odporna na duże różnice temperatur. Kiepska konstrukcja i w perspektywie duże pieniądze na remonty. Nie wiem czy miasto wybrało właściwego projektanta?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ typ
ponad rok temu ocena: 0%  2
wina pogody buahahahahahahahahahahahahaha
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ahujci
ponad rok temu ocena: 0%  1
jak oni mieli złą pogodę to ja jestem O.Pio. Jak można zrzucić winę na pogodę która to tej pory jest idealna na takie prace.Po prostu partacze są i tyle w temacie!! Wstyd
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.