› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Nowoczesne oświetlenie – czyli lampy loft

› poradnik 6 miesięcy temu    24.04.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kiedy myślimy „nowoczesny” – do głowy przychodzą nam kosmiczne technologie migrujące z laboratoriów NASA pod strzechy albo przynajmniej na tyle odmienne od „starych”, że różnica zauważalna jest i w stylistyce, i w działaniu. Tymczasem nowoczesne lampy lubią igrać z tradycją. Odkąd – bez żalu – przerzuciliśmy się z klasycznych („zwykłych”) żarówek wolframowych na LED, możliwości aranżacyjne w branży oświetleniowej znacznie wzrosły. Innowacyjna technologia prędko jednak weszła w mariaż z tradycyjnym wzornictwem: nowoczesne lampy loft to najlepszy przykład udanego związku.

Nowość w Polsce

lampa-wiszaca-matix.jpg

W polskich mieszkaniach jeszcze do niedawna lampy traktowało się po macoszemu: miały świecić i nie szpecić. Na szczęście zmianie pokoleniowej mentalności towarzyszy bardziej estetyczne podejście do aranżacji przestrzenia. Lampy wiszące, kinkiety, lampki do czytania, kasetony oraz inne punkty świetlne to równoprawne elementy wystroju wnętrza często decydujące o jego ostatecznym wyglądzie i nastroju.

Choć w Polsce to nowość, w zachodnim świecie lampy w stylu vintage bazujące jednak na nowoczesnych technologiach oświetleniowych podbiły serca mieszkańców wielkich miast. Może to zabawne, ale nawet tak na pozór banalny przedmiot jak lampa, może budzić przyjemne emocje i wspomnienia

Pokolenie dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków chętnie otacza się przedmiotami, które przywodzą na myśl scenografię do ukochanych filmów (ach, te kosmiczne laboratoria czy wnętrza międzygwiezdnych krążowników…) czy wprost odwołujące się do modny eco, etno, oldschool.

Gdzie pasują lampy loft – jak je wybrać?

lampy-loft.jpg

Im bardziej industrialne i ascetyczne wnętrze, tym lepsze stanowi tło dla oświetlenia typu loft. Oczywiście loft jako taki także jest miejscem, w którym tego typu lampy pięknie wpasują się w aranżację nazwa nie wzięła się znikąd.

Nowoczesne oświetlenie pasują do mieszkań designerskich, w których każdy detal jest starannie przemyślany, ale także do tych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Pod hasłem „lampy loft” kryją się bowiem zarówno lampy przywodzące klinicznie czyste wnętrza laboratoriów naukowych, jak i te wykorzystujące w ramach konstrukcji przedmioty codziennego użytku (choćby… słoik) czy nawiązujące stylistyką do tradycyjnych amerykańskich domostw lat 40’ czy 50’.

Nowoczesne lampy loft idealnie nadają się do pomieszczeń wysokich (loft, mieszkanie w kamienicy, adaptowany strych) i surowych (na ścianie goły beton albo tynk strukturalny czy odsłonięta faktura cegieł). W przypadku lamp loft równie ważna jest obudowa jak i żarówka – ona także bywa elementem zdobniczym - w industrialnych designerskich lampach dobrze sprawdzają się np. wielkie kuliste energooszczędne żarówki Philips.

Polecany sklep internetowy

Lampy loft zgromadzone sklepie lunaoptica.pl są przede wszystkim bardzo atrakcyjne wizualnie. Stal i szkło grają rolę główną. Ich wykorzystanie jest niezmiennie zaskakujące: od misternych koszy. Kloszy plecionych z cienkiego drutu niczym pajęcza nić albo przywodzących na myśl piwnice tajnego przejścia w bazie CIA, po lampy vintage wzorowane na… lampach naftowych.

Uroda rzeczy ma w pomieszczeniu wielkomiejskiej klasy średniej i wyższej szczególne znaczenie to ona nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter przemysłowy i olschoolowy design doskonale sprawdza się we wnętrzach mieszkalnych. Stanowi idealny kontrapunkt dla miękkich mebli czy tekstyliów. Często to właśnie lampy przesądzają o tym, że uznajemy jakieś wnętrze za przytulne albo odpychające.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.