› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych

› biznes 12 dni temu    10.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych

Czy chcemy, czy nie, nowoczesność powoli wypiera tradycję z wielu dziedzin życia. Stan ten dotyczy również budownictwa, dlatego w ostatnich latach coraz więcej spotkać można ciekawych, nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych. Nie chodzi jednak tylko o to, by zastąpić nowym, co stare, bo domy, o których z pewnym przekonaniem można powiedzieć, że są nowoczesne, mają szczególne cechy. Poznajmy je!

Niezależnie od tego, czy wybieramy projekt gotowy (na uwagę zasługują tu szczególnie projekty domów Lipińscy), czy indywidualny, który zamówimy u architekta, możemy spełnić swoje marzenie o domu nowoczesnym. Żeby jednak wiedzieć, jak wygląda taki budynek, warto poznać, co go charakteryzuje. No to zaczynamy!

 • Minimalizm - Liczą się proste, oszczędne firmy. Nie ma tu miejsca na aranżacyjne przeładowanie, mieszanie różnych stylów czy radosną twórczość bez żadnej kontroli. Ważne jest harmonijne wykończenie całości, dlatego też projekty takich domów często opierają się na klasycznych bryłach.
 • Inteligentne rozwiązania, czyli przede wszystkim zintegrowane instalacje, dzięki którym mieszkanie w takim domu jest niezwykle komfortowe, ale i oszczędne. Tak można kontrolować różne urządzenia, przykładowo pracę kotłów, klimatyzacji czy oświetlenia.
 • Duże przeszklenia. Widać od razu, że mamy do czynienia z nowoczesnością, gdy w domu jest jaśniej i jakby przestronniej. To właśnie efekt przeszkleń, które w pełni wykorzystują moc naturalnego oświetlenia, zapraszając je do środka. Architekci wiedzą, że to najlepszy sposób, by łatwo pozyskać najbardziej naturalną, dostępną dla wszystkich odnawialną energię - promienie słoneczne. Ważne jednak, aby dobrać odpowiednie okna oraz drzwi tarasowe. Musi je charakteryzować niski współczynnik przenikania ciepła Uw, równy 0,9W/m2K.
 • Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Nowoczesne wnętrza są tak pomyślane, aby z pomysłem zaprojektować każde wnętrze. Z pomysłem, czyli tak, by w pełni wykorzystać ich potencjał. To nie tylko lepszy wygląd domu, ale też - za sprawą wygodnej komunikacji w całym budynku - codzienny komfort dla każdego domownika.
 • Jak dach to tylko dwuspadowy, płaski, pulpitowy. Nie tylko świetnie pasuje do bryły, ale wpływa również na obniżenie strat ciepła. Wedle zasady - im mniejsza powierzchnia dachu, tym mniej ciepła ucieka z domu.

Czy warto go wybrać?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o wybudowaniu domu, a do wyboru ma wiele różnych opcji. Nie ma tu łatwej odpowiedzi, bo jak każdy jest różny, tak panują różne wyobrażenia o miejscu, w którym chcemy mieszkać przez resztę życia. Dom w zdecydowanej większości przypadków buduje się raz, a więc wszystkie decyzje muszą zostać podparte odpowiednią analizą. Jedna z ważniejszych, jeśli nie najważniejsze kwestia dotyczy oczywiście kosztów. Zadajemy sobie pytanie: czy nas na to stać?

Pamiętajmy, że zastosowane rozwiązania w nowoczesnym domu, jak duże przeszklenia czy system zintegrowanych instalacji pochłaniają więcej pieniędzy, niż w tradycyjnie stawianym budynku. Z drugiej strony ma to swoje zalety w późniejszym użytkowaniu, gdyż lepsze materiały i rozwiązania (które są początkowo droższe), zapewniają, że oszczędności będą odczuwalne.

Widzimy, że dom nowoczesny to zupełnie inna jakość niż ten wykonany metodami tradycyjnymi. To miejsce, w którym wyjątkowy design spotyka się z wysoką funkcjonalnością, a zastosowane rozwiązania podparte są racjonalnymi przesłankami. Dostrzega to wiele osób, decydując się właśnie na taki budynek. Czy warto? Jak najbardziej, choć zawsze jest to decyzja indywidualna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.