› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Nowość w kuchni: dehydratory

› bieżące 11 dni temu    14.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowość w kuchni: dehydratory

Słyszeliście już o dehydratorach? To najnowszej generacji urządzenia do suszenia żywności w warunkach domowych. W przeciwieństwie jednak do prostych suszarek do owoców, posiadają więcej przydatnych funkcji, są też nieco inaczej skonstruowane. Wbudowane czasomierze i termostaty pozwalają używać ich do sporządzania posiłków zgodnie z zasadami diety raw food lub według przepisów tzw. czystego jadłospisu.

Dla kogo dehydrarory?

Dehydratory to wielce przydatne urządzenia w kuchni osób, które przykładają dużą wagę do jakości konsumowanego pożywienia. Dzięki ich wykorzystaniu możliwa jest całkowita rezygnacja z kupnych przekąsek, paczkowanych przypraw czy wysokobiałkowych posiłków dla sportowców. Niezbędne mogą okazać się także dla alergików, cierpiących na niebezpieczne dla życia nietolerancje pokarmowe np. na wszechobecne w masowej produkcji orzeszki ziemne.

Przydadzą się także osobom przebywającym na coraz popularniejszej diecie surowej, tzw. raw food, której główne założenie mówi, że produkty podgrzewane powyżej 42 stopni C tracą wiele cennych składników odżywczych. Dehydratory z wyższej półki, dostępne także w naszej ofercie, pozwalają bowiem na precyzyjną regulację temperatury od 35 do 70 stopni C.

W grupie docelowej dehydratorów znajdują się oczywiście także wszyscy ci, którzy posiadają lub mają dostęp do dobrej jakości owoców, warzyw czy grzybów i szukają urządzeń, które pomogą zakonserwować je w zdrowy i niewymagający wiele pracy sposób. Faktycznie bowiem dehydratory to bardzo proste w obsłudze maszyny, które należy tylko ustawić na odpowiednią temperaturę i określić czas suszenia – reszta dzieje się już bez naszego udziału.

Dehydratory przypadną do gustu także wrogom plastiku. Jeżeli należycie do tego grona i unikacie nie tylko paczkowanej i foliowanej żywności, ale także mikroplastiku w jedzeniu, to warto postawić na urządzenia z metalowymi blaszkami.

Co można suszyć w dehydratorach?

dehydratorach można przygotować zaskakująco wiele rzeczy. Pozwolą nie tylko wysuszyć grzyby czy owoce, ale i wiele więcej. Najprościej oczywiście zrobić w nich chipsy owocowe, np. z jabłek lub gruszek. Wystarczy pokroić cienko owoce i posypać je ulubioną przyprawą. Podobnie można postąpić z orzechami, nerkowcami czy migdałami, oprószone solą morską i ziołami prowansalskimi lub przygotowane na słodko z miodem, będą stanowiły przepyszną przekąskę na wieczór.

Po co kupować paczkowane zioła, skoro można je przygotować samemu w dehydratorze? Zebrane rośliny należy równomiernie rozłożyć na blaszkach i ustawić w maszynie odpowiednie temperaturę i czas. Zapewniamy, że kupne mieszanki ziołowe nie mogą się równać tym przygotowanym naturalnie w domu.

Konstrukcja dehydratorów

Podczas gdy w tradycyjnych suszarkach do owoców źródło ciepła znajduje się na samym dole, to w dehydratorach elementy grzewcze umieszczono na tylnej ściance urządzenia. Dzięki temu zabiegowi cyrkulacja powietrza jest łatwiejsza pomiędzy piętrami tacek, co daje lepsze i bardziej równomierne efekty.

Więcej informacji na temat dehydratorów znajdziesz na stronie:

https://mediasklep24.pl/92-dehydratory

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.