› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ Anty

Obrazy z tynku - kwiaty

› bieżące ponad rok temu    18.04.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

 Chcesz mieć ładny, kwiatowy motyw na swej ścianie? Na dodatek wykonany własnoręcznie? Poznaj naszą propozycję.

 
Aby otrzymać ładny kwiatowy wzór, ścianę pokrywamy tynkiem grubości ok. 5 mm.
 
Delikatnie przesuwając i przyciskając japonki do tynku, tworzymy łodygi, liście i płatki kwiatów. W zależności od tego, jakiej szerokości elementy chcemy uzyskać, używamy węższej lub szerszej japonki.
 
Patyczkiem lub końcem pędzelka wykonujemy serpentynki i środek kwiatu.
 
By utworzyć pręciki w środku kwiatu, opuszkiem palca formujemy kropeczki na wykonanych wcześniej kreseczkach. Gdy wzór jest gotowy, ścianę pozostawiamy do wyschnięcia.
 
Suchy obraz pokrywamy gruntem i czekamy, aż ściana wyschnie. Następnie za pomocą wałka malujemy całość jednym kolorem i na jeszcze mokrą farbę, pocierając gąbką, nanosimy inny kolor. Uzyskamy wtedy interesujące cieniowania.
 
Gdy farba całkowicie wyschnie, drobnym papierem ściernym przecieramy zgrubienia, tak by uzyskać białelinie. Aby farbę zabezpieczyć, tynk należy pokryć bezbarwnym lakierem akrylowym.
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.