› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Obrazy z tynku - kwiaty

› bieżące ponad rok temu    18.04.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

 Chcesz mieć ładny, kwiatowy motyw na swej ścianie? Na dodatek wykonany własnoręcznie? Poznaj naszą propozycję.

 
Aby otrzymać ładny kwiatowy wzór, ścianę pokrywamy tynkiem grubości ok. 5 mm.
 
Delikatnie przesuwając i przyciskając japonki do tynku, tworzymy łodygi, liście i płatki kwiatów. W zależności od tego, jakiej szerokości elementy chcemy uzyskać, używamy węższej lub szerszej japonki.
 
Patyczkiem lub końcem pędzelka wykonujemy serpentynki i środek kwiatu.
 
By utworzyć pręciki w środku kwiatu, opuszkiem palca formujemy kropeczki na wykonanych wcześniej kreseczkach. Gdy wzór jest gotowy, ścianę pozostawiamy do wyschnięcia.
 
Suchy obraz pokrywamy gruntem i czekamy, aż ściana wyschnie. Następnie za pomocą wałka malujemy całość jednym kolorem i na jeszcze mokrą farbę, pocierając gąbką, nanosimy inny kolor. Uzyskamy wtedy interesujące cieniowania.
 
Gdy farba całkowicie wyschnie, drobnym papierem ściernym przecieramy zgrubienia, tak by uzyskać białelinie. Aby farbę zabezpieczyć, tynk należy pokryć bezbarwnym lakierem akrylowym.
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.