› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Obróbki blacharskie dachu - co warto wiedzieć?

› poradnik 27 dni temu    22.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Obróbki blacharskie dachu - co warto wiedzieć?

Bez obróbki blacharskiej stworzenie solidnego dachu byłoby niemożliwe. Z tego też powodu warto wybrać odpowiednie elementy, by móc cieszyć się dobrze wykonanym pokryciem. Które z nich wykorzystuje się najczęściej? 

Dobrze wykonany i piękny dach to korona każdego domu. Jest on jednocześnie ozdobą, jak i ochroną całej budowli. To właśnie dzięki niemu dom jest w pełni bezpieczny i tworzy dla nas wspaniały azyl. Na etapie projektowania domu, czy też w chwili remontu dachu, należy zadbać o wiele istotnych szczegółów. Niezbędny jest odpowiedni plan, a także materiały konstrukcyjne. Skoro dach, to oczywiście także dachówki. Wybór właściwych jest przede wszystkim kluczem do uzyskania konkretnej estetyki. To jednak nie wszystko. Każda taka konstrukcja potrzebuje także oprawy. To właściwie najważniejsza sprawa w kwestii uzyskania pełnego bezpieczeństwa, solidności i satysfakcjonującego efektu. Budowa dachu nie mogłaby się odbyć bez elementów, jakimi są obróbki blacharskie. Do czego właściwie służą? 

Obróbki blacharskie — co to jest? 

Obróbki blacharskie dachu to jedne z jego najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Są one niezbędne do tego, by w sposób prawidłowy wykonać całe pokrycie. Stosuje się zarówno przy skomplikowanych, wielopołaciowych konstrukcjach, jak i przy tych najprostszych. Obróbki blacharskie to nic innego, jak elementy, które służą do swego rodzaju ''zamknięcia'' i uszczelnienia dachu. Dokładniej mówiąc, zakłada się je w miejscach, w których występują wszelkie szczeliny i połączenia połaci. Krawędzie dachu, wszystkie okna, komin, czy okap to tylko niektóre z nich. Dzięki dobrze dopasowanym obróbkom dach nie tylko wygląda świetnie, ale przede wszystkim jest szczelny. 

Obróbki blacharskie dachu dostępne są w wielu wariantach. Różnią się między sobą zastosowaniem, kształtem, czy też sposobem wykonania. Niektóre z nich stosuje się szczególnie często. Bez wątpienia do takich elementów możemy zaliczyć na przykład listwy podgąsiorowe, pas nadrynnowy, czy też wiatrownice. 

Elementy do obróbki dekarskiej — gdzie kupić? 

Dawniej obróbki blacharskie dachu wykonywane były przez dekarzy. Obecnie jednak jest to znacznie łatwiejsze, a dzięki temu także tańsze i mniej czasochłonne. Możemy kupić bowiem gotowe obróbki blacharskie. Mają one standardowe kształty i wymiary, dzięki czemu idealnie pasują do pokryć. Tego typu produkty warto kupować bezpośrednio u producentów. W dzisiejszych czasach z łatwością zamówimy wszystkie potrzebne obróbki przez internet. To najlepsza opcja, gdyż zapewnia nam największy wybór i świetne ceny. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.