› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Obrusy świąteczne, serwetki, bieżniki - jak udekorować stół na święta?

› poradnik 7 miesięcy temu    18.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Obrusy świąteczne, serwetki, bieżniki - jak udekorować stół na święta?

Świąteczny charakter stołu podkreśla przede wszystkim biały obrus. Jednak to niejedyny sposób na zaakcentowanie wyjątkowej atmosfery. Podpowiadamy, jak udekorować stół na święta.

Świąteczny obrus – czy musi być biały?

Tradycja nakrywania wigilijnego stołu białym obrusem jest mocno kultywowana w polskich domach. Dopuszczalnym kompromisem są srebrne lub złote hafty. Co nie znaczy, że ten sam obrus musi leżeć na stole przez kolejne dwa dni. Już pierwszego dnia świąt można go zmienić na równie odświętny, ale kolorowy obrus. Wśród propozycji barw na świątecznych obrusach znajdziemy czerwień, granat, zieleń, delikatną szarość i oczywiście kolorowo zdobioną biel. Obrusy świąteczne wyróżniają się kolorystyką i typowo sezonowymi ornamentami. Do najczęstszych należą gwiazdki i śnieżynki, ale też Mikołaje, choinki, wianki i girlandy świąteczne.

Świąteczne serwetki – jak je wykorzystać na stole?

Serwetki wykorzystywane są raczej na niskich stolikach kawowych, na stół kładzie się je tylko z okazji nieformalnych spotkań. Przy tych bardziej oficjalnych potrzebny jest obrus. Co nie znaczy, że świąteczne serwetki nie mają racji bytu. Są doskonałym sposobem na kompromisową dekorację świąteczną na stole. Tradycyjną biel można złamać właśnie kolorowymi serwetkami. To opcja dla tych osób, które szanują tradycję, jednocześnie chcą wpuścić do domu nieco nowoczesności. Świąteczne serwetki oferowane są we wzorach i kolorach podobnych do tych wykorzystywanych na obrusach. To sposób na stworzenie spójnej dekoracji. Można na przykład wybrać biały obrus z dekoracyjnym haftem i dopasować do niego serwetki z podobnym wzorem, ale w innym kolorze.

Świąteczne serwetki przydadzą się na wszystkie świąteczne dni, nie tylko na Wigilię. Można je wykorzystać również z okazji Nowego Roku, jeśli uwidocznione na nich wzory nie będą typowo świąteczne. Mikołaj czy aniołek nie będą już na czasie, ale motywy zimowe jak najbardziej - mówi Justyna Czapla, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany. 

Bieżnik – samodzielnie czy w parze z obrusem?

Bieżniki pełnią funkcję typowo dekoracyjną. Ze względu na swój rozmiar nie są traktowane jako pełnoprawne nakrycie stołu. Nader rzadko zdarza się stawiać na nich talerze i szklanki. Co nie znaczy, że bieżniki nie mają racji bytu, wręcz przeciwnie!

Na świątecznym stole bieżnik sprawdzi się doskonale jako kolorowa dekoracja. Bieżniki najczęściej układa się wzdłuż stołu w jego środkowej części. Takie umiejscowienie gwarantuje, że bieżnik będzie dobrze widoczny i spełni swoją dekoracyjną funkcję.

Bieżnik można też wykorzystać jako świąteczną ozdobę komody, kominka, stolika kawowego.

Dekorując świąteczny stół, można wykorzystać też inne dodatki – girlandy, stroiki, wianki lub świąteczną zastawę stołową.

Przeczytaj także: Jak dobrać obrus stosownie do okazji?

Eurofirany to firma z dwudziestoośmioletnią tradycją, która stawia sobie za cel dostarczanie klientom wysokiej jakości dekoracyjnych tkanin i dodatków. Oferuje gotowe tekstylia użytkowe oraz szycie na wymiar firan, rolet i zasłon. Zamówienia można składać w jednym z kilkudziesięciu salonów stacjonarnych lub na w sklepie online za pomocą kalkulatora szycia firan i zasłon. Na stronie internetowej dostępny jest blog firmowy, gdzie można znaleźć między innymi wszystkie szczegóły programu: „Metamorfoza twojego wnętrza”. Niedawno w ofercie marki pojawiły się trzy nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.