› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Odfrankowienie kredytu - jak ruszyć z tematem?

› bieżące ponad rok temu    3.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Odfrankowienie kredytu - jak ruszyć z tematem?

Czy istnieje możliwość przekształcenia kredytu frankowego w kredyt złotówkowy? Jak się za to zabrać i co warto wiedzieć na ten temat?

Nawet jeśli podpisaliśmy z bankiem umowę kredytu indeksowanego, to ciągle mamy możliwość uniezależnienia spłaty kredytu od kursu franka szwajcarskiego. Jak zrobić to skutecznie? 

Podważenie klauzul indeksacyjnych

Na czym polega odfrakowanie? Odfrankowanie kredytu zakłada podważenie i wyeliminowanie z umowy kredytu niedozwolonych klauzul indeksacyjnych, czyli postanowień umownych. Zalicza się do nich klauzule o odpowiedzialności skierowanej na frankowicza za wahania CHF, uprawnienia banku do ustalenia kursu waluty, czy konstrukcji umowy kredytu, w której nie ma obowiązku zwrotu kwoty otrzymanej. Takie klauzule powodują, że frankowicz nie może określić nie tylko wysokości samego kredytu, ale i rat. To sprawia, że cały ten mechanizm jest sprzeczny z prawem. Odfrankowanie kredytu skutkuje zatem uznaniem, że kredyt frankowy od początku był kredytem złotówkowym. Warto skorzystać ze wsparcia prawnika, który pomoże we wszystkich formalnościach związanych z unieważnieniem kredytu frankowego https://kancelaria-slaski.pl/

Odfrankowienie kredytu

Przy uznaniu klauzul indeksacyjnych za nieważne, z umowy znikają postanowienia dotyczące spłacania przez frankowicza zawyżonego kredytu. W takim przypadku bank nie mógł przeliczać spłacanych rat na franki szwajcarskie, a także ma obowiązek zwrotu nadpłaconych rat kredytów oraz spreadów, czyli różnicy wynikającej z kupna i sprzedaży franka szwajcarskiego. Przewalutowanie kredytu we frankach na złotówki zapewnia tym samym wygodną spłatę bez uzależnienia jej od wahań franka szwajcarskiego, zmniejszenie aktualnych rat i salda zadłużenia, a także zachowania korzystnego oprocentowania.

W rezultacie jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla frankowiczów, które pozwala odzyskać nawet do kilkuset tysięcy złotych i zmniejszyć opłaty w przyszłości. W większości przypadków wyrok sądu, który prowadzi do odfrankowania kredytu jest korzystny dla osoby zadłużonej. Tym samym klient może liczyć na zwrot około 30% zapłaconych rat wraz z odsetkami. Dzięki temu rozwiązaniu osoba, która wzięła kredyt, zyskuje poczucie bezpieczeństwa finansowego i pewność dotyczącą kolejnych rat. Warto dowiedzieć się o odfrankowaniu kredytu i skorzystać z tej możliwości. Dla oszczędności i spokoju, bo wahania kursu franka już nie muszą spędzać snu z powiek. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.