› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Odkurzacz z filtrem wodnym – perfekcyjne działanie i czystość

› poradnik miesiąc temu    25.01.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Odkurzacz z filtrem wodnym – perfekcyjne działanie i czystość

Odkurzacz z filtrem wodnym – perfekcyjne działanie i czystość

Odkurzacz z filtrem wodnym to młodszy brat klasycznych odkurzaczy (workowych i bezworkowych). Ma on liczne zalety, które pozwolą na utrzymanie domu w czystości – jednak największą jest to, że pochłania nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu. A przecież o to w skutecznym odkurzaniu chodzi.

 1. Jak działa odkurzacz wodny?
 2. Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?
 3. Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?
 4. Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Czyste mieszkanie, a więc również odkurzone, to nie tylko względy estetyczne, ale także zdrowotne. Zwłaszcza w dobie występujących powszechnie alergii, gdzie dosłownie każdy pyłek ma znaczenie. Skuteczny i trwały odkurzacz to także rozwiązanie dla tych, którzy mają w domu zwierzęta (gubiące sierść) oraz dzieci, albo jedno i drugie (wtedy utrzymanie czystości podłóg jest szczególnie ważne – zwłaszcza na etapie na przykład raczkowania malucha). Odkurzacz z filtrem wodnym jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet największych pedantów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości podłóg i dywanów w mieszkaniu. Czym więc się charakteryzuje to urządzenie? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz z filtrem wodnym zamiast worka czy pojemnika na pył i kurz ma pojemnik wypełniony wodą. Ten zbiornik to właśnie filtr wodny. Wciągnięte podczas odkurzania zanieczyszczenia opadają na dno zbiornika. Niektóre z odkurzaczy mają jeszcze dodatkową filtrację, która jest możliwa dzięki filtrom HEPA  (usuwającym nawet 99% zanieczyszczeń, dzięki czemu oddychamy czystym powietrzem). Odkurzacz z filtrem wodnym i HEPA to dogodność, jeśli mamy w domu alergika. Dodatkowa filtracja w odkurzaczach z filtrem wodnym jest też zapewniana dzięki skutecznym filtrom węglowym. Takie urządzenie, dzięki temu, że pył jest neutralizowany w wodzie jest urządzeniem trwałym, gdyż wciągane zanieczyszczenia nie są w stanie uszkodzić odkurzacza (tak jak może mieć to miejsce w przypadku odkurzacza klasycznego workowego). Interesujące jest też to, że jeśli nie mamy czasu na napełnienie wodnego filtra wodą, niektóre odkurzacze są zaopatrzone w funkcję klasyczną – czyli odkurzania bez filtra wypełnionego wodą.

Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?

Przez długi czas najbardziej popularnymi odkurzaczami były odkurzacze workowe wypierane stopniowo przez te bezworkowe. Budowa odkurzaczy z filtrem wodnym jest podobna do tych ostatnich, z tym, że w nich zasysane powietrze, a tym samym zanieczyszczenia, są wtłaczane do wody. Nieczystości są więc zatopione i zneutralizowane. Zyskuje na tym też powietrze w pomieszczeniu – to, które wydostaje się z odkurzacza, jest nawilżone, co wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu. Tym samym takie powietrze nie zawiera alergenów. Jeśli taki odkurzacz porównamy do odkurzacza klasycznego workowego, to zyskuje on również na tym, że nie trzeba wymieniać worków, a przy tej czynności często nie obywa się przecież bez dodatkowego rozpraszania wciągniętych wcześniej zanieczyszczeń. Poza tym odchodzi nam problem z poszukiwaniem odpowiednich modeli worków nadających się do danego typu odkurzacza. Odkurzacz wodny ma pojemnik wielokrotnego użycia, który wystarczy po prostu wyczyścić i znów nalać do niego wody. Przy tej czynności wciągnięty pył nie rozprzestrzenia się, bowiem jest zanurzony w wodzie.

Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?

Odkurzacz wodny nie zawsze jest odkurzaczem piorącym. Jednak wśród odkurzaczy z filtrem wodnym są takie, które mają opcję prania – na przykład dywanów czy tapicerki. Przystosowany do tej czynności odkurzacz z filtrem wodny, zamiast jednego zbiornika z wodą ma dwa. Pierwszy służy (bez zmian) do filtrowania powietrza, a drugi to zbiornik na wodę i odpowiedni płyn do prania dywanów, wykładzin czy tapicerek mebli. Taka woda z detergentem poprzez końcówkę czyszczącą odkurzacza (woda jest tam rozpraszana przez spryskiwacze, a dzięki naszym ruchom powierzchnia zostaje wyprana). Woda z zabrudzeniami trafia zaś do zbiornika. W zależności od tego, na jakich funkcjach nam zależy, można wybrać odkurzacz z filtrem wodnym lub odkurzacz wodny w funkcją prania. Szeroki wybór to opcja sklepu internetowego Neonet.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Jak przed każdym zakupem – zwłaszcza sprzętu AGD – także przy zakupie odkurzacza z filtrem wodnym warto zwrócić uwagę na parę kluczowych parametrów. Dzięki takiej analizie wybierzemy urządzenie, które w pełni będzie odpowiadać naszym potrzebom. Po pierwsze, musimy się przyjrzeć rodzajom filtrów (czy oprócz filtra wodnego są w nim filtry dodatkowe – o nich było we wcześniejszej części artykułu). W następnej kolejności musimy przemyśleć, czy zależy nam, by odkurzacz miał tez funkcję prania. Ważny jest też zasięg pracy odkurzacza (długość kabla). Komfort sprzątania to także brak hałasu, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki jego poziom urządzenie emituje (najcichsze odkurzacze to te emitujące hałas na poziomie 65 dB). Ważne są także pojemność (ile zanieczyszczeń odkurzacz zmieści) oraz moc urządzenia (długa praca bez przegrzania).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.