› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Odwieczny dylemat – prysznic czy wanna

› poradnik ponad rok temu    23.05.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Odwieczny dylemat – prysznic czy wanna

Jeśli jesteśmy właścicielami małej łazienki, z pewnością wiemy, co znaczy wybór między prysznicem i wanną. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje zalety, nie zawsze jednak można skorzystać z zalet obu urządzeń – w małych łazienkach w blokach, zwykle mieści się bowiem tylko jedno z nich. Na luksus posiadania zarówno prysznica, jak i wanny mogą sobie pozwolić jedynie posiadacze dwóch łazienek (rozwiązania takie spotykamy w budownictwie jednorodzinnym). Przy podejmowaniu decyzji warto usystematyzować sobie cechy poszczególnych rozwiązań.

Cechy wanny i prysznica

Wanna kojarzona jest z relaksem, wyjątkowym uczuciem kąpieli w gorącej wodzie z dodatkiem różnego rodzaju aromatycznych kosmetyków. Uczucia tego nie zastąpi żadna, nawet najdłuższa kąpiel pod prysznicem.

W skrócie cechy (wady i zalety) posiadania wanny można przedstawić w następujący sposób:

• Wspomniana już możliwość relaksującej kąpieli,
• Łatwość w kąpaniu dzieci (zaleta ta oczywiście sprawdza się szczególnie w młodych rodzinach),
• Możliwość zakupu wanny z masażem (tzw. jacuzzi) zwiększającym komfort kąpieli,
• Wanna zajmuje nieco większą ilość miejsca niż prysznic, choć zależy to od jej rozmiaru. Na rynku dostępne są także nieco mniejsze wanny.

Jeśli natomiast chodzi o cechy wyróżniające prysznic, to nie możemy zapomnieć o:
• Oszczędności miejsca,
• Wysokim komforcie użytkowania (możliwy masaż, radio, koloroterapia itp.),
• Łatwości mycia osób starszych,
• Oszczędności wody.

A gdyby udało się połączyć powyższe rozwiązania?

Jest to możliwe dzięki nowoczesnym i estetycznym parawanom nawannowym (np. parawany nawannowe od KOŁO). Parawany takie umożliwiają jednoczesne lub naprzemienne korzystanie z zalet prysznica i wanny, ponieważ chronią one łazienkę przed zachlapaniem i mogą być montowane na różnego rodzaju wannach. Na rynku dostępne są zarówno prawo, jak i lewostronne parawanynawannowe, a także parawany o różnej wielkości – jedno, dwu lub trzyelementowe. „Odwieczny dylemat” czy wybrać prysznic, czy też wannę rozwiązuje się więc w sposób dość naturalny, jeśli wykorzystamy zalety parawanu i wkomponujemy go w naszą łazienkę i ulubioną wannę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.