› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Ogrody mają już miejscowy plan zagospodarowania

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    18.07.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 7 ocen 4 / 75%
A A A
Wizualizacja CH Ogrody po rozbudowieWizualizacja CH Ogrody po rozbudowie fot. CBRE Global Investors

Z początkiem lipca br. uprawomocnił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Oznacza to, że inwestor może już ubiegać się o pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu, rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w III kwartale 2012 r.

– Zgodnie z naszymi założeniami procedura uchwalania miejscowego planu dla centrum przebiegła sprawnie i zgodnie z harmonogramem: radni uchwalili go znaczącą większością głosów 29 maja, a 26 czerwca został on opublikowany – mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu Acteeum Central Europe, firmy odpowiedzialnej z ramienia inwestora, CBRE Global Investors, za rozbudowę i komercjalizację obiektu. – Będziemy chcieli dzięki temu uzyskać pozwolenie na budowę na przełomie sierpnia i września oraz rozpocząć rozbudowę jeszcze w III kwartale tego roku. Prace budowlane zakończymy na początku 2014 roku.

Uchwalony plan obejmuje tereny zlokalizowane pomiędzy ulicami: Ogólną, Żyrardowską, Wiślicką i Płk. Dąbka. Jego zapisy dotyczą rozbudowy samego centrum, jak również przestrzeni publicznych oraz rozwiązań komunikacyjnych wokół Ogrodów. Układ drogowy w tym rejonie zostanie przebudowany w sposób zapewniający maksymalny komfort klientom i mieszkańcom. Zakres przebudowy został już uzgodniony z Urzędem Miasta (m.in. na koszt inwestora wyremontowany zostanie odcinek ul. Węgrowskiej przy szkole podstawowej).

W zakresie estetyki przestrzeni publicznych rozbudowa Ogrodów zagospodaruje narożnik ulic Płk. Dąbka i Ogólnej, tworząc atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu oraz wizytówkę tej części miasta. Jako centrum najnowszej generacji obiekt zyska nowoczesną architekturę i atrakcyjne otoczenie. Dodatkowo inwestor zmodernizuje okoliczne place zabaw – podpisane zostały już stosowne umowy ze wspólnotami mieszkaniowymi w tym zakresie. Modernizację placów zabaw właściciel centrum przeprowadzi na własny koszt.

Jak informuje inwestor - CBRE Global Investors, po rozbudowie powierzchnia najmu Ogrodów powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43,5 tys. m kw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów rozbudowanego centrum zostanie przeznaczonych ok. 1 tys. miejsc parkingowych na 3 poziomach. Jak podkreśla inwestor, komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie.

Pojawią się mają nowe, popularne brandy, które klienci znali dotychczas z Trójmiasta, w tym dwupoziomowe salony znanych światowych i oczekiwanych w mieście marek modowych. W nowej aranżacji pojawią się w Ogrodach również salony już obecnych w Elblągu brandów, m.in.: Reserved, Cropp Town, Rossmann, Orsay. Klientów przyciągną też: nowa oferta rozrywki i spędzania wolnego czasu – wielosalowe kino oraz bogata oferta restauracji i kawiarni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ededws
ponad rok temu 7
kultura powoli wpelza do tej dziury
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
ponad rok temu 6
no niezle
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ martii
ponad rok temu ocena: 100%  5
Mieli budować galerię Porto, nie wyszło, to za to rozbudują Ogrody ;P i z tego co widać na zdjęciu będą u nas w końcu takie sklepy jak New Yorker czy H&M :) i nie trzeba będzie jeździć do Gdańska
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piechota
ponad rok temu 4
to ma wygladac tak jak na zdjeciu? wow!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eb237
ponad rok temu 3
Oby poszło szybciej niż z kładką na starówce ;]
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuza
ponad rok temu 2
a właśnie, kładka jakoś w lipcu miała być zrobiona ?
~ top
ponad rok temu ocena: 100%  1
super
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.