› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Ogrody mają już pozwolenie na rozbudowę

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    1.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 4 ocen 6 / 83%
A A A
Ogrody mają już pozwolenie na rozbudowę fot. elblag.net

Inwestor rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu w ubiegłym tygodniu otrzymał prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Te, według zapowiedzi, mają ruszyć jeszcze w tym roku. Obiekt w ciągu dwóch lat rozrośnie się ponad dwukrotnie – do powierzchni ok. 40 tys. m kw. Jak informuje inwestor - spółka CBRE Global Investors, obiekt jest skomercjalizowany w 50 proc.

– Ogrody po rozbudowie i modernizacji będą galerią handlową najnowszej generacji – podkreśla Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. – Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest już w połowie wynajęty. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się markami na rynku. Znajdą się tu między innymi Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

W CH Ogrody na dwóch poziomach, zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony trzypoziomowym na ok. 1000 miejsc. Założeniem projektantów było stworzenie obiektu o śródmiejskim charakterze. Inwestor na własny koszt i w porozumieniu z miastem przebuduje układ drogowy wokół centrum. Inwestycja stworzy ok. 1000 nowych miejsc pracy na lokalnym rynku, a podczas rozbudowy zostanie utrzymanych blisko 500 dotychczasowych stanowisk pracy. Prace będą prowadzone w znacznej mierze przy udziale lokalnych firm budowlanych i instalatorskich. Na inwestycji zyska również miasto, gdyż z tytułu podatków od nieruchomości i prowadzenia działalności gospodarczej, Ogrody będą co roku wpłacać 2 mln złotych do samorządowego budżetu.

– Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w IV kwartale tego roku, a otwarcie Ogrodów w nowej odsłonie planowane jest na 2014 r. – mówi Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum Central Europe.

Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ me
ponad rok temu 4
Fajnie, oby jak najszybciej udało się to ukończyć ^^ i nareszcie na Ogólnej będzie Rossmann, bo jak do tej pory to najbliższy był na Robotniczej dopiero..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bartosz
ponad rok temu 3
szkoda, pewnie jak zamkną je na długo to jaki inny market bedzie obsługiwał elblągi ;)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gildia
ponad rok temu 2
Filaszkiewicz dostanie zawalu
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oloaaa
ponad rok temu 1
No w końcu!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.