› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Ogrzewanie domu - ABC pelletu

› bieżące 8 miesięcy temu    23.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ogrzewanie domu - ABC pelletu

Coraz ważniejszym tematem, szczególnie w okresie zimowym, jest kwestia opału stosowanego zarówno w domach jak i w przemyśle. W związku z szybko zmieniającymi się trendami, skokami cen, a także z zainteresowaniem ekologicznymi rozwiązaniami, warto omówić jedno z paliw odnawialnych, które uzyskuje się naturalnie z biomasy. W tym artykule przybliżamy, czym jest pellet, gdzie można go kupić oraz dlaczego zyskuje popularność w polskich domach czy przedsiębiorstwach.

ABC na temat pelletu

Pellet jest paliwem stałym, występującym w formie tzw. granulatu. Z reguły ma on zastosowanie w instalacjach grzewczych indywidualnych, kominkach czy też w dużych, zbiorowych obiektach. Pellet jest uzyskiwany z biomasy, zatem stanowi ekologiczne, odnawialne paliwo. Pozyskuje się go z odpadów drzewnych bądź produktów ubocznych rolnictwa, gałęzi etc. Sprasowane trociny mogą zatem pochodzić z drzew liściastych, iglastych, które znamy z polskich lasów, ale też z roślin dla nas egzotycznych – np. palm czy kokosów. Drugą możliwością pozyskiwania tego paliwa stałego jest pelletyzacja trawy bądź słomy, w efekcie czego uzyskuje się tzw. pellety trawne (sprasowaną trawę lub słomę).

Inną cechą pelletu jest regularność jego kształtu. Forma granulatu umożliwia zautomatyzowane uzupełnianie pieców za pomocą specjalnego podajnika lub przenośnika. W efekcie utrzymanie ciepła jest łatwe i wygodne. Takie rozwiązanie wymaga jednak posiadania specjalnego pieca do pelletu. Są one od lat popularne zarówno w Polsce jak i całej Europie. Pellet Piła jest ponadto paliwem cieszącym się popularnością przez wzgląd na niską cenę w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami.

Gdzie nabyć pellet?

Możliwości jest dużo, jednak paliwo stałe najlepiej nabyć u Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej. Jest to pewne źródło, które jest jednocześnie dobrze wyposażone. Polska Grupa Górnicza to największe przedsiębiorstwo górnicze na terenie całej Europy. Jedną z firm zajmującą się dystrybucją opału, znajdującą się w gronie autoryzowanych sprzedawców PGG, jest „Materiały Budowlane Wesołek”. Dysponuje ona wszystkimi typami węgla energetycznego o wysokich parametrach w sortymentach grubych, średnich oraz miałowych. Dodatkowo MW Wesołek posiada w ofercie węgiel do kotłów niskoemisyjnych.

Poza opałem, WB Wesołek posiada w swoim asortymencie szeroką gamę materiałów budowlanych. Firmę cechuje ponadto fachowe doradztwo, a także konkurencyjne ceny i dostawa zamówionego towary pod adres wskazany przez klienta. MB Wesołek, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży i profesjonalnej wiedzy zdobywanej przez lata, gwarantuje wysokiej jakości, kompleksową obsługę inwestycji na terenie całego kraju.

Pellet – podsumowanie

Biomasa, czyli frakcja produktów czy odpadów ulegająca biodegradacji, to jeden z materiałów służących do ogrzania domu czy obiektu przemysłowego. Ekologiczny pellet to doskonały produkt grzewczy w formie granulek, który dzięki specjalnym piecom oraz atrakcyjnym cenom, zyskuje duże zainteresowanie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.