› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Ogrzewanie domu - ABC pelletu

› bieżące miesiąc temu    23.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ogrzewanie domu - ABC pelletu

Coraz ważniejszym tematem, szczególnie w okresie zimowym, jest kwestia opału stosowanego zarówno w domach jak i w przemyśle. W związku z szybko zmieniającymi się trendami, skokami cen, a także z zainteresowaniem ekologicznymi rozwiązaniami, warto omówić jedno z paliw odnawialnych, które uzyskuje się naturalnie z biomasy. W tym artykule przybliżamy, czym jest pellet, gdzie można go kupić oraz dlaczego zyskuje popularność w polskich domach czy przedsiębiorstwach.

ABC na temat pelletu

Pellet jest paliwem stałym, występującym w formie tzw. granulatu. Z reguły ma on zastosowanie w instalacjach grzewczych indywidualnych, kominkach czy też w dużych, zbiorowych obiektach. Pellet jest uzyskiwany z biomasy, zatem stanowi ekologiczne, odnawialne paliwo. Pozyskuje się go z odpadów drzewnych bądź produktów ubocznych rolnictwa, gałęzi etc. Sprasowane trociny mogą zatem pochodzić z drzew liściastych, iglastych, które znamy z polskich lasów, ale też z roślin dla nas egzotycznych – np. palm czy kokosów. Drugą możliwością pozyskiwania tego paliwa stałego jest pelletyzacja trawy bądź słomy, w efekcie czego uzyskuje się tzw. pellety trawne (sprasowaną trawę lub słomę).

Inną cechą pelletu jest regularność jego kształtu. Forma granulatu umożliwia zautomatyzowane uzupełnianie pieców za pomocą specjalnego podajnika lub przenośnika. W efekcie utrzymanie ciepła jest łatwe i wygodne. Takie rozwiązanie wymaga jednak posiadania specjalnego pieca do pelletu. Są one od lat popularne zarówno w Polsce jak i całej Europie. Pellet Piła jest ponadto paliwem cieszącym się popularnością przez wzgląd na niską cenę w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami.

Gdzie nabyć pellet?

Możliwości jest dużo, jednak paliwo stałe najlepiej nabyć u Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej. Jest to pewne źródło, które jest jednocześnie dobrze wyposażone. Polska Grupa Górnicza to największe przedsiębiorstwo górnicze na terenie całej Europy. Jedną z firm zajmującą się dystrybucją opału, znajdującą się w gronie autoryzowanych sprzedawców PGG, jest „Materiały Budowlane Wesołek”. Dysponuje ona wszystkimi typami węgla energetycznego o wysokich parametrach w sortymentach grubych, średnich oraz miałowych. Dodatkowo MW Wesołek posiada w ofercie węgiel do kotłów niskoemisyjnych.

Poza opałem, WB Wesołek posiada w swoim asortymencie szeroką gamę materiałów budowlanych. Firmę cechuje ponadto fachowe doradztwo, a także konkurencyjne ceny i dostawa zamówionego towary pod adres wskazany przez klienta. MB Wesołek, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży i profesjonalnej wiedzy zdobywanej przez lata, gwarantuje wysokiej jakości, kompleksową obsługę inwestycji na terenie całego kraju.

Pellet – podsumowanie

Biomasa, czyli frakcja produktów czy odpadów ulegająca biodegradacji, to jeden z materiałów służących do ogrzania domu czy obiektu przemysłowego. Ekologiczny pellet to doskonały produkt grzewczy w formie granulek, który dzięki specjalnym piecom oraz atrakcyjnym cenom, zyskuje duże zainteresowanie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.