› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Okna plastikowe wciąż na topie

› bieżące 4 miesiące temu    3.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Okna plastikowe wciąż na topie

Dom w stanie surowym wymaga zamknięcia. Dosłownie. Wybór stolarki okiennej i drzwiowej jest naprawdę spory. Największym zainteresowaniem polskich inwestorów cieszą się jednak okna plastikowe.

Okna na każdą kieszeń

Wśród największych zalet okien plastikowych często wymieniana jest cena. Faktycznie, stolarka okienna PCV jest nawet kilka razy tańsza od drewnianej czy aluminiowej. Każdy inwestor z ulgą przyjmie niższy rachunek. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do produktów z innych kategorii, w przypadku okien atrakcyjniejsze warunki zakupu nie przekładają się na niższą jakość.

Zdaniem niejednego użytkownika, to właśnie okna plastikowe są najbardziej funkcjonalne. Nie wymagają impregnowania czy czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są wytrzymałe, więc można z ich pomocą tworzyć nawet większe przeszklenia. Dobrze znoszą zmienny klimat w kraju nad Wisłą, nie trzeba już obawiać się zmian koloru czy nieestetycznych przebarwień. Te i wiele innych zalet okna plastikowe wnoszą do domu każdego inwestora, który zdecyduje się postawić właśnie na nie.

Okna plastikowe i ich parametry

Zasadniczym kryterium wyboru okien jest współczynnik izolacji cieplnej. Rozmawiając z przedstawicielem producenta, należy poruszyć tę kwestię. Przy czym laikowi może być trudno nadążyć za niszową terminologią czy rzędem szybko podawanych danych. By nie przepłacać i co jeszcze gorsze nie narażać się na zakup kiepskiej jakości stolarki za wygórowaną cenę, warto znaleźć odpowiedzialnego producenta. A następnie w rozmowie z jego przedstawicielem opisać swoje potrzeby.

- Nasi konsultanci posiadają bogatą wiedzę z zakresu dostosowywania okien PVC do konkretnych warunków. Pod uwagę brane jest skierowanie wnęki okiennej na konkretną stronę świata, ukształtowanie terenu okalającego budynek czy przeznaczenie wybranego pomieszczenia - wymienia przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Klient nie musi znać się na specyfice poszczególnych profili. W ramach profesjonalnej obsługi dowie się, jakie okna plastikowe sprawdzą się w jego nieruchomości. Jego zadaniem pozostaje tylko znalezienie fachowego wykonawcy. Warto to zrobić, ponieważ wspomniany współczynnik izolacji ciepła nie jest jedynym kryterium godnym rozważenia podczas zakupu. Poza nim liczy się m.in. liczba komór w profilu oraz ich wypełnienie. Nie bez znaczenia pozostaje grubość okna, rzutująca na jego zdolność zatrzymywania ciepła we wnętrzu.

Dlaczego okna plastikowe?

Zdecydowana większość okien montowanych w Polsce to profile wykonane z PVC. Decyduje o tym wspomniana atrakcyjna cena, ale nie tylko. Konsumenci coraz chętniej wybierają niestandardowe rozwiązania. A okna plastikowe dostosowuje się do indywidualnych potrzeb.

Wielu kupujących decyduje się co prawda na modele o standardowych wymiarach, kształtach i kolorach, ale na zamówienie da się wykonać nawet bardzo unikatowy produkt. Przykładowo na znaczeniu zyskują okna plastikowe w oryginalnej palecie barw. Do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrz pasują te z aluminiową nakładką.

Polscy producenci mają ogromne doświadczenie w produkcji stolarki PCV, dzięki czemu można u nich zamówić okna plastikowe dostosowane kształtem i wielkością do nawet nietypowych wnęk. Jeżeli ktoś ceni sobie ochronę środowiska, niektóre marki oferują możliwość wykorzystania części pochodzących z recyklingu.

Poza standardowymi elementami wyposażenia, jak mikrowentylacja czy podnośnik skrzydła, klient ma do dyspozycji szeroki pakiet dodatkowych wzmocnień i pakietów ochronnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.