› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Określ porowatość swoich włosów i dobierz odpowiednie produkty do ich pielęgnacji!

› bieżące 10 miesięcy temu    19.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Określ porowatość swoich włosów i dobierz odpowiednie produkty do ich pielęgnacji!

Coraz częściej na rynku kosmetycznym można znaleźć specyfiki, które są przeznaczone do określonego typu porowatości kosmyków. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, który z tych rodzajów można przypisać do Twoich pasm – wtedy będzie Ci o wiele łatwiej wybrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji. Dzisiaj powiemy Ci, jakie cechy charakterystyczne mają włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate oraz doradzimy, które komponenty będą doskonale wpływać na ich prawidłową kondycję.

Włosy niskoporowate

Jeśli jesteś ich posiadaczką, masz niesamowite szczęście – Twoje kosmyki nie wymagają tak intensywnej pielęgnacji oraz stosowania całego mnóstwa kosmetyków. Jednak uważaj, bo niestety włosy niskoporowate bardzo łatwo jest obciążyć, przez co stają się oklapnięte i wyraźnie tracą na swojej naturalnej objętości. Najczęściej są to proste, sypkie pasma, które ciężko jest wystylizować, gdyż bardzo szybko powracają do swojej pierwotnej formy.

Co możesz zrobić, by podkreślić ich piękno? Stosuj szampony z jak najmniejszą ilością emolientów (olejów, silikonów), korzystaj z odżywek humektantowych (zawierających glicerynę lub sok z aloesu), a do olejowania używaj substancji małocząsteczkowych (na przykład olej kokosowy).

Włosy średnioporowate

Ten rodzaj kosmyków najciężej jest sklasyfikować, gdyż można im przypisać cechy zarówno tych wysoko-, jak i niskoporowatych. Mogą być delikatnie falowane i dość łatwo jest je wystylizować za pomocą lokówki lub prostownicy. Uwaga! Są jednak bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego też szczególną uwagę należy poświęcić na zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem.

Aby utrzymać ich prawidłową kondycję, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego szamponu, odżywki oraz maski. Dbaj o to, by w ich składzie znalazły się zarówno proteiny (na przykład keratyna, jedwab), jak i wcześniej wspomniane emolienty lub humektanty. Warto je także co jakiś czas olejować substancjami średniocząsteczkowymi (najbardziej polecamy olej arganowy). Z racji tego, że średnioporowate pasma mogą być dość trudne do rozczesania, możesz śmiało stosować spray, który ułatwi wykonanie tej czynności.

Jeśli gubisz się w kwestii doboru kosmetyków zawierających proteiny, emolienty i humektanty, to mamy doskonałą wiadomość: marka Anwen dla ułatwienia umieszcza na opakowaniach preparatów informację, dla jakiej porowatości włosów dany produkt jest polecany.

Włosy wysokoporowate

Jak już na pewno się domyślasz, w tej grupie znalazły się kręcone kosmyki… i nie tylko! Pasma, które są zniszczone częstym farbowaniem lub termostylizacją również można zaliczyć do kategorii „wysokoporowatych”. W tym wypadku trzeba zrobić wszystko, by porządnie je zregenerować. Niestety, nie ma na to jednego, pewnego przepisu – jednak możemy podpowiedzieć Ci, od czego warto zacząć.

Spróbuj zastosować maski z dużą ilością emolientów, czyli różnych olejów. Nie musisz się obawiać o nadmierne obciążenie – Twoje wysokoporowate włosy prawdopodobnie właśnie tego potrzebują! Możesz je też częściej olejować (olej ze słodkich migdałów powinien sprawdzić się znakomicie) – taki zabieg spowoduje, że prawdopodobnie wydobędziesz skręt z kosmyków.


 

Daliśmy Ci wskazówki, jak dbać o dany rodzaj włosów. Teraz Twoja kolej: sprawdź, czy wymienione wyżej składniki na pewno na Ciebie dobrze działają. Pamiętaj jednak, że grunt to świadoma pielęgnacja – możesz mieć włosy wysokoporowate, a niektóre substancje polecane dla posiadaczek niskoporowatych kosmyków będą dla Ciebie skuteczniejsze. Nie bój się eksperymentów i testowania – w końcu to Ty doskonale wiesz, co dla Twoich pasm będzie najlepsze.

Anna Chrząstek

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.