› poradnik |
ponad rok temu
6.04.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Opryskiwacze ogrodowe to niezbędne urządzenia w ogrodzie czy balkonie. Dzięki niemu można w łatwy i skuteczny sposób zadbać o rośliny dostarczając im nie tylko wody, ale też specjalnych nawozów. Wybierając opryskiwacz powinniśmy kierować się pewnymi zasadami.
Rodzaje opryskiwaczy
Opryskiwacze przede wszystkim różnią się mechanizmami działania, materiałami z jakich są wykonane lub samą pojemnością mierzoną w litrach. Głównie wykorzystuje się wspomniany sprzęt do ochrony roślin przed różnymi szkodnikami, jednak są też niezastąpione w nawadnianiu roślin. Producenci oferują spory wybór tego sprzętu. Dlatego możemy dobrać sobie konkretny rodzaj spryskiwacza do własnych potrzeb. Najbardziej popularnym jest opryskiwacz ręczny. To proste urządzenie wykorzystywane głównie do pielęgnacji roślin domowych lub balkonowych. Ich nieduża pojemność doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, co wiąże się z łatwym przenoszeniem urządzenia. Ten rodzaj opryskiwacza szczególnie przydaje się, gdy roślina wymaga opryskiwania w związku z chorobą. Jeśli zmiany nie są duże to właśnie ręczny opryskiwacz dokładnie może zaaplikować środki lecznicze. Na rynku możemy kupić spryskiwacz ręczny pulsacyjny, który spryskuje rośliny dzięki zamontowanej dźwigni. Natomiast spryskiwacz pulsacyjny jest wygodniejszy, ponieważ posiada pompę, która powoduje rozpylanie cieczy, gdy dźwignia powraca do góry. Pozwala to na szybszą pracę oraz na dokładniejszą pielęgnację. Zwracajmy uwagę na materiał z jakiego są wykonane omawiane spryskiwacze, szczególnie na dyszę, która narażona jest na zużycie. Dlatego kupując takie urządzenie, warto wybrać model z wspomnianą zapasową częścią.
Pozostałe modele opryskiwaczy dedykowane są na większe powierzchnie, np.: duże ogrody czy sady. Przykładem jest opryskiwacz plecakowy czy wózkowy. Te urządzenia świetnie sprawdzają się w rozległym terenie, gdzie mobilność jest bardzo ważna, a przede wszystkim wygodna. Opryskiwacz wózkowy posiada największą pojemność na ciecze, co docenią osoby z dużą ilością roślinności. Dzięki szerokim kołom umieszczonym w takim modelu opryskiwacza poruszanie się po nierównym terenie nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo zamontowana rączka jest regulowana i nie męczy dłoni, co docenią szczególnie Panie.
Główne funkcje spryskiwaczy
Wybierając opryskiwacz ręczny należy dobrać go do rodzaju wykonywanej pracy oraz samej roślinności. Dlatego kupując taki sprzęt zastanówmy się nad jego funkcjonalnością. Mowa tutaj o przystawce, która posiada różne rodzaje, przykładowo okrągłe czy turbinowe. Sama pompa stanowi parametr wydajności urządzenia, ponieważ umożliwia regulowanie ciśnienia oraz mieszania samej cieczy. To ważne w przypadku oprysków chemicznych. Chyba najbardziej docenianą funkcją opryskiwacza jest manometr. To niewielki dodatek niezawodnie kontrolujący ciśnienie cieczy. Takie rozwiązanie przydaje się przy delikatniejszych roślinach, które nie mogą być spryskiwane zbyt silnym strumieniem.
Omawiane opryskiwacze to urządzenia, które w bardzo dobry sposób ułatwiają codzienne dbanie o rośliny. Odpowiedni dobór zapewni nam szybką i efektywną pielęgnację ogrodu, sadu lub kwiatów doniczkowych.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |