› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Oświetlenie LED – poznaj najpopularniejsze lampy ledowe we wnętrzach

› poradnik ponad rok temu    27.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Oświetlenie LED – poznaj najpopularniejsze lampy ledowe we wnętrzach

Oświetlenie ledowe określane jest jako najbardziej zaawansowana technologia wytwarzania światła. Wydajne, energooszczędne, ekologiczne i przyjazne dla człowieka stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnych żarówek. Od kilku lat tzw. “ledy” dominują w polskich wnętrzach w postaci listew, taśm i opraw, a także plafonów, lamp podłogowych i wiszących. Czym charakteryzuje się technologia LED? Jak wybrać lampę ledową, która będzie pasować do stylu naszego wnętrza? Przejdź do lektury poradnika, aby dowiedzieć się wszystkiego o oświetleniu led.

Lampy LED – jak działają?

Powszechnie używany akronim to tak naprawdę anglojęzyczny termin, który brzmi Light Emitting Diode. Określa on nowoczesną technologię wytwarzania światła za pomocą elektroluminescencyjnych diod montowanych wewnątrz lamp. W tradycyjnych żarówkach światło wytwarzane jest przez żarnik, czyli cienki drut znajdujący się w szklanej bańce. Prąd elektryczny najpierw rozgrzewa żarnik, który po osiągnięciu odpowiedniej temperatury – wytwarza światło. Zaletą diod ledowych jest natychmiastowa emisja światła, która następuje w momencie dostarczenia energii elektrycznej.

Zalety i wady oświetlenia ledowego

Dlaczego lampy LED cieszą się taką popularnością? Przede wszystkim – są energooszczędne. W porównaniu z tradycyjnym oświetleniem zużywają aż 90% mniej energii elektrycznej, co – rzecz jasna – pozytywnie odbija się na naszym domowym budżecie. Co więcej, producenci tego typu oświetlenia zapewniają, że lampy są bardzo trwałe i są w stanie służyć nam nawet przez dwie bądź trzy dekady. Kupując lampy ledowe, możemy wybrać interesujący nas kolor światła, a także jego barwę – ciepłą bądź zimną. Trudno się dziwić, że nienagrzewające się, ekologiczne i wysoce efektywne LED–y coraz częściej pojawiają się w polskich wnętrzach.

A jakie są minusy takiego oświetlenia? Przede wszystkim – jest to cena. Jednak mając na uwadze długowieczność i energooszczędność lamp ledowych, inwestycja z pewnością się zwróci w przyszłości. Kolejną kwestią jest estetyka takiego oświetlenia, które nie będzie pasować do niektórych wnętrz – zwłaszcza tradycyjnych, rustykalnych czy retro. W takich stylach trzeba ostrożnie wprowadzać ledy w minimalnych ilościach (np. w formie listwy przy blacie w kuchni czy łazience lub jako oprawę schodową).

Gdzie zamontować lampy led? Oto najlepsze rozwiązania!

Najpopularniejszym rodzajem lamp ledowych są listwy, które mają szerokie zastosowanie we wnętrzach. Sprawdzają się w zabudowie meblowej – przede wszystkim w łazience oraz kuchni. Montuje się w okolicach blatu, wewnątrz przeszklonych szafek oraz przy krawędziach lustra. W nowoczesnych wnętrzach paski ledów podkreślają dekoracyjne wykończenie ścian – kamienia dekoracyjnego, cegieł bądź paneli. Świetnie sprawdzają się również w roli podświetlenia wielopoziomowego sufitu podwieszanego.

W domach jednorodzinnych chętnie montuje się oprawy schodowe, czyli niewielkie ledy znajdujące się tuż przy stopniach. Praktycznie oświetlają klatkę schodową, tworząc jednocześnie intymną atmosferę.

Lampy led to nie tylko oprawy i listwy. Tradycyjne modele lamp – kinkiety, plafony czy żyrandole – dostaniemy również w technologii ledowej. Większość z nich najlepiej będzie pasować do wnętrz minimalistycznych oraz nowoczesnych, w których dominują proste i designerskie elementy wyposażenia.

Nie sposób nie wspomnieć również o dekoracjach ledowych do wnętrz. Prawdziwym hitem stały się podświetlane doniczki LED, których kolor światła można dowolnie zmieniać dzięki sterowanemu pilotowi. To gratka dla każdego fana nowoczesnych gadżetów!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.