› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Ania

Oświetlenie w małym pokoju

› bieżące 4 miesiące temu    8.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oświetlenie w małym pokoju

Oświetlenie w małym pokoju pełni niebagatelną rolę. Może optycznie powiększyć przestrzeń lub ją przytłoczyć. Jak zaplanować oświetlenie w małym pokoju, by pełniło rolę nie tylko funkcjonalną, ale też dekoracyjną? Przedstawiamy sposoby na oświetlenie małego wnętrza!

Jak optycznie powiększyć pokój światłem?

Podstawową techniką, która służy optycznemu powiększeniu przestrzeni światłem jest skierowanie go na sufit. Optyczne wydłużenie zapewniają również pionowe oświetlenia podziału ścian w postaci kolumn lub filarów. Jeśli pokój jest nie tylko mały, ale też wąski, warto skierować światło na dłuższe ściany. W tym celu warto wykorzystać kinkiety lub reflektory. Podświetlenie obrazek lub półek sprawdza się nie tylko w dużych pokojach, ale również w mniejszych, w których zapewnia efekt przestronności. Lampy stosowane w małych pomieszczeniach powinny być wykonane z przezroczystego materiału oraz nie przytłaczające, czyli niezbyt duże.

Nietypowe rozwiązania - gwieździste niebo

W małych, dziecięcych pokojach znakomitym sposobem na dekoracje świetlne są światłowody, przy pomocy których można stworzyć efekt gwieździstego nieba na podwieszanym suficie. Głównym źródłem światła jest wówczas oświetlenie boczne, natomiast sufit rozświetlony jest setkami małych punkcików, imitujących gwiezdne niebo. Takie rozwiązanie sprawia, że w dziecięcym pokoju panuje iście bajkowy klimat. Co ważne, montaż gwieździstego nieba nie jest skomplikowany i można poradzić sobie z nim samodzielnie na podstawie instrukcji obsługi lub skorzystać z pomocy fachowców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.