› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Oświetlenie w małym pokoju

› bieżące 9 miesięcy temu    8.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oświetlenie w małym pokoju

Oświetlenie w małym pokoju pełni niebagatelną rolę. Może optycznie powiększyć przestrzeń lub ją przytłoczyć. Jak zaplanować oświetlenie w małym pokoju, by pełniło rolę nie tylko funkcjonalną, ale też dekoracyjną? Przedstawiamy sposoby na oświetlenie małego wnętrza!

Jak optycznie powiększyć pokój światłem?

Podstawową techniką, która służy optycznemu powiększeniu przestrzeni światłem jest skierowanie go na sufit. Optyczne wydłużenie zapewniają również pionowe oświetlenia podziału ścian w postaci kolumn lub filarów. Jeśli pokój jest nie tylko mały, ale też wąski, warto skierować światło na dłuższe ściany. W tym celu warto wykorzystać kinkiety lub reflektory. Podświetlenie obrazek lub półek sprawdza się nie tylko w dużych pokojach, ale również w mniejszych, w których zapewnia efekt przestronności. Lampy stosowane w małych pomieszczeniach powinny być wykonane z przezroczystego materiału oraz nie przytłaczające, czyli niezbyt duże.

Nietypowe rozwiązania - gwieździste niebo

W małych, dziecięcych pokojach znakomitym sposobem na dekoracje świetlne są światłowody, przy pomocy których można stworzyć efekt gwieździstego nieba na podwieszanym suficie. Głównym źródłem światła jest wówczas oświetlenie boczne, natomiast sufit rozświetlony jest setkami małych punkcików, imitujących gwiezdne niebo. Takie rozwiązanie sprawia, że w dziecięcym pokoju panuje iście bajkowy klimat. Co ważne, montaż gwieździstego nieba nie jest skomplikowany i można poradzić sobie z nim samodzielnie na podstawie instrukcji obsługi lub skorzystać z pomocy fachowców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.