› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Oświetlenie w małym pokoju

› bieżące 2 miesiące temu    8.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oświetlenie w małym pokoju

Oświetlenie w małym pokoju pełni niebagatelną rolę. Może optycznie powiększyć przestrzeń lub ją przytłoczyć. Jak zaplanować oświetlenie w małym pokoju, by pełniło rolę nie tylko funkcjonalną, ale też dekoracyjną? Przedstawiamy sposoby na oświetlenie małego wnętrza!

Jak optycznie powiększyć pokój światłem?

Podstawową techniką, która służy optycznemu powiększeniu przestrzeni światłem jest skierowanie go na sufit. Optyczne wydłużenie zapewniają również pionowe oświetlenia podziału ścian w postaci kolumn lub filarów. Jeśli pokój jest nie tylko mały, ale też wąski, warto skierować światło na dłuższe ściany. W tym celu warto wykorzystać kinkiety lub reflektory. Podświetlenie obrazek lub półek sprawdza się nie tylko w dużych pokojach, ale również w mniejszych, w których zapewnia efekt przestronności. Lampy stosowane w małych pomieszczeniach powinny być wykonane z przezroczystego materiału oraz nie przytłaczające, czyli niezbyt duże.

Nietypowe rozwiązania - gwieździste niebo

W małych, dziecięcych pokojach znakomitym sposobem na dekoracje świetlne są światłowody, przy pomocy których można stworzyć efekt gwieździstego nieba na podwieszanym suficie. Głównym źródłem światła jest wówczas oświetlenie boczne, natomiast sufit rozświetlony jest setkami małych punkcików, imitujących gwiezdne niebo. Takie rozwiązanie sprawia, że w dziecięcym pokoju panuje iście bajkowy klimat. Co ważne, montaż gwieździstego nieba nie jest skomplikowany i można poradzić sobie z nim samodzielnie na podstawie instrukcji obsługi lub skorzystać z pomocy fachowców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.