› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Oświetlenie w zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych

› poradnik miesiąc temu    11.10.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oświetlenie w zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe są doceniane ze względu na łatwość montażu i dają ogromną możliwość aranżacji powstałej powierzchni. Są wprost idealne do budowy ścianek wewnętrznych, podwieszanych sufitów, elementów technicznych, jak na przykład zabudowy rur lub pionów kanalizacyjnych.

Ściany zrobione z płyt kartonowo-gipsowych można bardzo łatwo rozebrać, nie uszkadzając pozostałych elementów wnętrza.

Na czym polega tzw. suchy montaż?

Budowanie ze ścianek g-k jest popularne głównie z uwagi na szybkość ich stawiania – sam montaż idzie sprawnie a układanie instalacji lub przewodów jest niezmiernie wygodne. Umieszcza się je w przestrzeni między płytami gipsowo-kartonowymi (pomiędzy nimi znajduje się metalowa konstrukcja nośna, w której jest miejsce na ułożenie przewodów).

Po wyschnięciu gipsu szpachlowego, którym zamyka się spoiny między płytami, można je malować czy też tapetować. 

Oświetlenie LED w suchej zabudowie 

Wbudowane w ściankę działową taśmy oświetleniowe dodają uroku każdemu pomieszczeniu. Jedną z opcji ich instalacji jest użycie profili aluminiowych w których umieszcza się taśmę LED. W profilach można także umieszczać nawet pojedyncze diody, jako światło punktowe.

Na rynku dostępne są profile sufitowe, ścienne, kątowe lub liniowe.

Zazwyczaj jeden profil zawiera jeden pasek LED. Szerokość to najczęściej kilka lub kilkanaście cm. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/montaz-oprawy-halogenowej-w-plytach-g-k

W jakich pomieszczeniach najlepiej umieścić oświetlenie LED? 

Zupełna dowolność, można je montować niemal wszędzie, jednakże najlepiej swoją rolę pełnią w pomieszczeniach, które mają być wizytówką naszego domu. Salony zwłaszcza te z aneksem kuchennym, domowe biura, garderoby.

Warto zwrócić uwagę, że profile LED w suficie dają złudzenie wyższego pomieszczenia, a te umieszczone we wnękach sprawiają, że jest ono głębsze i dłuższe. Jest to bardzo pożądany efekt, zwłaszcza przy małym metrażu. Wykorzystując różne konfiguracje łatwo zaaranżować niesamowitą przestrzeń lub nastrojowy klimat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.