› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Panele fotowoltaiczne od A do Z, czyli co musisz o nich wiedzieć?

› bieżące 15 dni temu    6.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Panele fotowoltaiczne od A do Z, czyli co musisz o nich wiedzieć?

Fotowoltaika. Nadal nie wiesz czym jest? Wszyscy o niej mówią, a Ty nie wiesz o co chodzi? Jest to część techniki, która zajmuje się zamianą energii słonecznej na elektryczną. Jest to możliwe dzięki tzw. „zjawisku fotowoltaicznemu”, którego działanie jest oparte na sile elektromotorycznej. Siła ta jest dla niewtajemniczonych wynikiem napromieniowania półprzewodnika przez promienie słoneczne.

Mimo, że instalacje fotowoltaiczne to jednak droga inwestycja, zdobywają one coraz więcej zwolenników i nie można kłócić się z faktem, że wielką zaletą fotowoltaiki jest to, iż produkowanie energii  elektrycznej jest możliwie właściwie w każdym miejscu, do którego dociera promieniowanie słoneczne. Jeśli chcecie dowiedzieć się ile będzie Was to kosztować koniecznie skorzystajcie z fotowoltaika kalkulatora, który oferuje Wam OZE Projekt.

Baterie fotowoltaiczne -  jakie rodzaje znajdziecie na rynku?

Najbardziej znaną odmiana paneli fotowoltaicznych, na którą decyduje się najwięcej ludzi są panele polikrystaliczne. Co je wyróżnia? Przede wszystkim bardzo duża sprawność. Ogniwa, które je budują są niebieskie i wyraźnie można na nich zaobserwować kryształki krzemu. Tego rodzaju moduły zbudowane są  z kwadratowych ogniw, które tworzą płaską powierzchnię o mikrostrukturze. Jest to skutek zjawiska krystalizowania się wcześniej wspomnianych cząsteczek krzemu.

Inny rodzaj paneli fotowoltaicznych to moduły monokrystaliczne, pozyskiwane tzw. „ metodą Czochralskiego”. Jak to się odbywa? A no mniej więcej tak, że występujący jako słup krzemu monokryształ, należy poddać obróbce. Trzeba go pociąć, odpowiednio przygotować i zamieścić na module.

Co odróżnia te rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Przede wszystkim ich sprawność i koszty z nimi związane. Sprawność paneli polikrystalicznych jest nieco słabsza niż monokrystalicznych. Jeśli jednak popatrzycie jak wypada stosunek, ceny do jakości, polikrystaliczne wydają się być nieco lepszym rozwiązaniem. Wybór należy tylko do Was!

Jak stwierdzić jakie jest nasze zapotrzebowanie energetyczne?

Myślisz i myślisz, i nadal nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na pytanie ile modułów fotowoltaicznych potrzebujesz, by w pełni pokryć swoje zapotrzebowanie energetyczne? Kluczowy czynnik, który pomoże Ci właściwie i precyzyjnie określić moc instalacji fotowoltaicznej, to zużycie energii w skali roku. Popatrz po prostu na rachunki, jakie przysyła Ci elektrownia.

Pozostałe czynniki, które będą mieć wpływ na odpowiednie dopasowanie mocy instalacji to m.in. wasz dach, a właściwie to czy jest od płaski, nachylony, pod jakim kątem, jaka będzie orientacja połaci dachowej.  Najlepszą orientacją połaci dachowej na której montujecie panele fotowoltaiczne jest skierowanie ich na południe, ewentualnie odrobinę na zachód lub wschód. Będzie to dla Was maksymalnie korzystne i efektywne!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.