› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ Uzi

Parownice profesjonalne - co warto wiedzieć przez zakupem?

› bieżące 8 miesięcy temu    8.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Parownice profesjonalne - co warto wiedzieć przez zakupem?

Wysoka jakość czyszczenia, dodatkowa dezynfekcja, szybko i sprawnie wykonywana praca, możliwość zastosowania ich na każdym typie powierzchni i brak konieczności odprowadzania wody, sprawiają, że urządzenia te stają się coraz bardziej popularne i są utożsamiane z najlepszą jakością sprzątania. Parownice wykorzystują w swojej pracy suchą parę, która z dużą skutecznością usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Na rynku występują ich dwa rodzaje. Są to tzw. parownice przemysłowe oraz parownice profesjonalne. Czym się różnią i gdzie znajdują zastosowanie? A może są to takie same urządzenia? Sprawdzamy.

Czym są parownice profesjonalne?

Parownica profesjonalna - to myjka parowa o specjalnym charakterze. Przeznaczeniem tych urządzeń parowych jest usuwanie wyjątkowo trudnych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni, a także jej jednoczesne dezynfekowanie. To, co wyróżnia ten rodzaj parownic na tle innych, to wyjątkowo duża moc, a tym samym sprawność czyszczenia i zapewnianie wysokiej jakości standardów higienicznych.

W swojej pracy myjki parowe profesjonalne wykorzystują czyszczącą moc suchej pary, która podgrzewana jest do wysokich wartości temperatury.

Para wyrzucana jest pod wysokim ciśnieniem, co przekłada się na wygenerowanie olbrzymiej siły uderzenia. W wyniku niego, dochodzi do emulgowania i rozpadu cząsteczek brudu. Dodatkowo, wysoka temperatura pary przyczynia się do dezynfekcji czyszczonej powierzchni.

Wszelkie bakterie i drobnoustroje giną bowiem już w temperaturze między 70-80 stopni Celsjusza.

Parownice profesjonalne potrafią wykorzystywać parę o wartości temperatury sięgającej nawet stu sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Zapewnia to wyjątkowo wysoki stopień czyszczenia i dezynfekcji, który przekłada się na osiąganie idealnych warunków higieniczno-sanitarnych.

Charakter suchej pary przekłada się na wiele zalet związanych z czyszczeniem nią powierzchni.

Przede wszystkim, zawiera ona jedynie śladowe ilości wilgoci, czyli cząsteczek wody. Dzięki temu, sprzątanie nie pozostawia mokrych śladów, nie zachodzi zatem konieczność ani odprowadzania wody, ani suszenia czyszczonej powierzchni.

Tego rodzaju parowe urządzenia czyszczące warto wykorzystywać w miejscach, które nie posiadają systemu odpływowego. Można nimi czyścić także urządzenia, które nie tolerują wilgoci.

Parownice profesjonalne, a przemysłowe - czym się różnią?

Zwykło się mawiać, że na rynku dostępne są parownice przemysłowe i profesjonalne. W istocie jednak, można powiedzieć, że są to niemal takie same urządzenia, a różnica między nimi jest naprawdę znikoma. Jeżeli chodzi o wykorzystywaną technologię, to obydwa typy parownic bazują dokładnie na tych samych rozwiązaniach.

Zarówno profesjonalna parownica, jak i przemysłowa, wykorzystywane są do czyszczenia powierzchni z wykorzystaniem dużej mocy.

Rozgraniczenie między tymi urządzeniami, jeżeli już przyjmiemy, że reprezentują one nieco inną kategorię, sprowadza się do zastosowania.

Choć obydwa typy parownic mogą mieć takie same zastosowanie, to z obserwacji wyborów klienta wynika, że przemysłowe parownice mają nieco bardziej ograniczone zastosowanie.

Zazwyczaj myjki parowe przemysłowe stosuje się je w wielkich zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy halach magazynowych.

Parownice przemysłowe mają praktyczne zastosowanie do czyszczenia linii produkcyjnych: https://multi-matic.pl/mycie-linii-produkcyjnych-zakladach-spozywczych/

Ten 37 sek. film pokazuje ich praktyczne zastosowanie w przemyśle.

W większości przypadków ich zadaniem jest walka z wyjątkowo trudnymi zanieczyszczeniami.

Tymczasem, parownice profesjonalne są bardziej zróżnicowane pod względem kształtu, rozmiaru i wagi, dzięki czemu zyskują na mobilności.

Bywają one zatem wykorzystywane w różnych miejscach, nie tylko wielkich halach. Możliwość swobodnego ich przenoszenia owocuje tym, że często wybierane są do czyszczenia nawet w gospodarstwie domowym.

Bardzo częste znajdziemy te urządzenia na różnego rodzaju myjkach samochodowych, warsztatach czy firmach sprzątających.

Istotną różnicą jest typ wykorzystywanego zasilania.

Parownice przemysłowe wykorzystują trójfazowy typ, który umożliwia osiąganie wyjątkowo wysokiej mocy, podczas gdy parownice profesjonalne ze względu na mobilność, mogą bazować na jednofazowym zasilaniu.

Zastosowanie myjek profesjonalnych

Zastosowanie myjek profesjonalnych może być naprawdę szerokie. Są to urządzenia, które mogą pracować na niemal każdym typie powierzchni. Można je stosować do czyszczenia drewna, szkła, marmuru, betonu, granitu, innych kamieni, tapet, metalu i wielu innych.

Znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i w powierzchniach biurowych czy zakładach przemysłowych.

Ile kosztuje profesjonalna parownica?

Ciężko jest odpowiedzieć na tak postawione pytanie. W większości przypadków, dystrybutorzy nie mogą podawać cen. Taka jest polityka producenta.

Koszty, jakie należy ponieść przy zakupie takiego urządzenia, zazwyczaj ustalane są indywidualnie po kontakcie z dystrybutorem tego rodzaju parownic, np: firmą Multi-Matic.pl.

3 parownice Tecnovap, które warto znać

Steam Tech 10 bar Tecnovap to w pełni profesjonalne urządzenie, przeznaczone do pracy dużych pomieszczeniach, w których napotkamy na wyjątkowe trudne zanieczyszczenia. Trójfazowe zasilanie generuje olbrzymią moc, a ciśnienie robocze sięgające wartości dziesięciu barów zapewnia wysoką sprawność czyszczenia. Jest to urządzenie idealnie sprawdzające się w stacjonarnych myjniach samochodowych.

Carmen Plus 6 bar to propozycja, która idealnie sprawdzi się w domowych warunkach oraz w firmie sprzątającej. Myjka jest mobilna i niewielka. Wykorzystuje zasilanie jednofazowe i bazuje na ciśnieniu roboczym o wartości sześciu barów.

Evo Blue 24/7 6 bar to urządzenie o przeznaczeniu takim jak model Carmen. Podobne parametry techniczne zapewniają wysoką skuteczność w domowych warunkach, a jednocześnie mniejsze rozmiary sprawiają, że jest ona jeszcze łatwiejsza w przechowywaniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.