› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Parownice profesjonalne - co warto wiedzieć przez zakupem?

› bieżące 2 miesiące temu    8.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Parownice profesjonalne - co warto wiedzieć przez zakupem?

Wysoka jakość czyszczenia, dodatkowa dezynfekcja, szybko i sprawnie wykonywana praca, możliwość zastosowania ich na każdym typie powierzchni i brak konieczności odprowadzania wody, sprawiają, że urządzenia te stają się coraz bardziej popularne i są utożsamiane z najlepszą jakością sprzątania. Parownice wykorzystują w swojej pracy suchą parę, która z dużą skutecznością usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Na rynku występują ich dwa rodzaje. Są to tzw. parownice przemysłowe oraz parownice profesjonalne. Czym się różnią i gdzie znajdują zastosowanie? A może są to takie same urządzenia? Sprawdzamy.

Czym są parownice profesjonalne?

Parownica profesjonalna - to myjka parowa o specjalnym charakterze. Przeznaczeniem tych urządzeń parowych jest usuwanie wyjątkowo trudnych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni, a także jej jednoczesne dezynfekowanie. To, co wyróżnia ten rodzaj parownic na tle innych, to wyjątkowo duża moc, a tym samym sprawność czyszczenia i zapewnianie wysokiej jakości standardów higienicznych.

W swojej pracy myjki parowe profesjonalne wykorzystują czyszczącą moc suchej pary, która podgrzewana jest do wysokich wartości temperatury.

Para wyrzucana jest pod wysokim ciśnieniem, co przekłada się na wygenerowanie olbrzymiej siły uderzenia. W wyniku niego, dochodzi do emulgowania i rozpadu cząsteczek brudu. Dodatkowo, wysoka temperatura pary przyczynia się do dezynfekcji czyszczonej powierzchni.

Wszelkie bakterie i drobnoustroje giną bowiem już w temperaturze między 70-80 stopni Celsjusza.

Parownice profesjonalne potrafią wykorzystywać parę o wartości temperatury sięgającej nawet stu sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Zapewnia to wyjątkowo wysoki stopień czyszczenia i dezynfekcji, który przekłada się na osiąganie idealnych warunków higieniczno-sanitarnych.

Charakter suchej pary przekłada się na wiele zalet związanych z czyszczeniem nią powierzchni.

Przede wszystkim, zawiera ona jedynie śladowe ilości wilgoci, czyli cząsteczek wody. Dzięki temu, sprzątanie nie pozostawia mokrych śladów, nie zachodzi zatem konieczność ani odprowadzania wody, ani suszenia czyszczonej powierzchni.

Tego rodzaju parowe urządzenia czyszczące warto wykorzystywać w miejscach, które nie posiadają systemu odpływowego. Można nimi czyścić także urządzenia, które nie tolerują wilgoci.

Parownice profesjonalne, a przemysłowe - czym się różnią?

Zwykło się mawiać, że na rynku dostępne są parownice przemysłowe i profesjonalne. W istocie jednak, można powiedzieć, że są to niemal takie same urządzenia, a różnica między nimi jest naprawdę znikoma. Jeżeli chodzi o wykorzystywaną technologię, to obydwa typy parownic bazują dokładnie na tych samych rozwiązaniach.

Zarówno profesjonalna parownica, jak i przemysłowa, wykorzystywane są do czyszczenia powierzchni z wykorzystaniem dużej mocy.

Rozgraniczenie między tymi urządzeniami, jeżeli już przyjmiemy, że reprezentują one nieco inną kategorię, sprowadza się do zastosowania.

Choć obydwa typy parownic mogą mieć takie same zastosowanie, to z obserwacji wyborów klienta wynika, że przemysłowe parownice mają nieco bardziej ograniczone zastosowanie.

Zazwyczaj myjki parowe przemysłowe stosuje się je w wielkich zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy halach magazynowych.

Parownice przemysłowe mają praktyczne zastosowanie do czyszczenia linii produkcyjnych: https://multi-matic.pl/mycie-linii-produkcyjnych-zakladach-spozywczych/

Ten 37 sek. film pokazuje ich praktyczne zastosowanie w przemyśle.

W większości przypadków ich zadaniem jest walka z wyjątkowo trudnymi zanieczyszczeniami.

Tymczasem, parownice profesjonalne są bardziej zróżnicowane pod względem kształtu, rozmiaru i wagi, dzięki czemu zyskują na mobilności.

Bywają one zatem wykorzystywane w różnych miejscach, nie tylko wielkich halach. Możliwość swobodnego ich przenoszenia owocuje tym, że często wybierane są do czyszczenia nawet w gospodarstwie domowym.

Bardzo częste znajdziemy te urządzenia na różnego rodzaju myjkach samochodowych, warsztatach czy firmach sprzątających.

Istotną różnicą jest typ wykorzystywanego zasilania.

Parownice przemysłowe wykorzystują trójfazowy typ, który umożliwia osiąganie wyjątkowo wysokiej mocy, podczas gdy parownice profesjonalne ze względu na mobilność, mogą bazować na jednofazowym zasilaniu.

Zastosowanie myjek profesjonalnych

Zastosowanie myjek profesjonalnych może być naprawdę szerokie. Są to urządzenia, które mogą pracować na niemal każdym typie powierzchni. Można je stosować do czyszczenia drewna, szkła, marmuru, betonu, granitu, innych kamieni, tapet, metalu i wielu innych.

Znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i w powierzchniach biurowych czy zakładach przemysłowych.

Ile kosztuje profesjonalna parownica?

Ciężko jest odpowiedzieć na tak postawione pytanie. W większości przypadków, dystrybutorzy nie mogą podawać cen. Taka jest polityka producenta.

Koszty, jakie należy ponieść przy zakupie takiego urządzenia, zazwyczaj ustalane są indywidualnie po kontakcie z dystrybutorem tego rodzaju parownic, np: firmą Multi-Matic.pl.

3 parownice Tecnovap, które warto znać

Steam Tech 10 bar Tecnovap to w pełni profesjonalne urządzenie, przeznaczone do pracy dużych pomieszczeniach, w których napotkamy na wyjątkowe trudne zanieczyszczenia. Trójfazowe zasilanie generuje olbrzymią moc, a ciśnienie robocze sięgające wartości dziesięciu barów zapewnia wysoką sprawność czyszczenia. Jest to urządzenie idealnie sprawdzające się w stacjonarnych myjniach samochodowych.

Carmen Plus 6 bar to propozycja, która idealnie sprawdzi się w domowych warunkach oraz w firmie sprzątającej. Myjka jest mobilna i niewielka. Wykorzystuje zasilanie jednofazowe i bazuje na ciśnieniu roboczym o wartości sześciu barów.

Evo Blue 24/7 6 bar to urządzenie o przeznaczeniu takim jak model Carmen. Podobne parametry techniczne zapewniają wysoką skuteczność w domowych warunkach, a jednocześnie mniejsze rozmiary sprawiają, że jest ona jeszcze łatwiejsza w przechowywaniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.