› bieżące |
ponad rok temu
24.02.2022 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Kiedy ostatnio zmieniałeś patelnię zapobiegającą przywieraniu w swoim domu? Nie jesteś w stanie postawić takiej instancji? W pewnym momencie należy zastanowić się, kiedy może być konieczna wymiana tego rodzaju naczynia.
Teflon służy do pokrywania patelni powłoką zapobiegającą przywieraniu, co ułatwia ich czyszczenie i pozwala na mniejsze zużycie masła lub oleju podczas smażenia. Z drugiej strony teflon z czasem ulega degradacji i może być niebezpieczny. Zanim jednak wyrzucisz patelnię nim wypełnioną, przeczytaj o poniższych środkach ostrożności. Z pewnością cała sytuacja nabierze dla Ciebie nowej perspektywy. Miłej lektury!
Efekt wypaczenia sam w sobie nie jest szkodliwy, ale może sugerować, że posiłek będzie złej jakości. Nierówności na patelni spowodowane wygięciem patelni będą utrudniać równomierne gotowanie potraw. W rezultacie nie masz pewności, czy Twoje danie jest ugotowane we właściwej temperaturze lub czy jest bezpieczne do spożycia.
Przebarwienia nie zawsze są czymś złym; w końcu jest to konsekwencja gromadzenia się żywności w czasie. Niewielkie zużycie nie jest szkodliwe, ale jeśli się pogorszy, powłoka rozdzielająca może ulec osłabieniu. W tym momencie czas wymienić patelnię.
Zarysowania są niezaprzeczalnie problemem, który sprawia, że przyszłe użytkowanie, powiedzmy, patelni granitowej jest niepraktyczne. Do 2013 roku tego typu naczynia były wykonane z teflonu, który posiadał niebezpieczną kompozycję zawierającą kwas perfluorooktanowy (PFOA). Ponieważ udowodniono, że PFOA zawierają substancje rakotwórcze, teflon musi być teraz wytwarzany bez tych ryzykownych składników. Zadrapania wskazują, że nieprzywierająca powierzchnia teflonowa została naruszona i do posiłku mogły zostać wprowadzone chemikalia.
Podstawowym założeniem jest to, że należy go wymieniać co pięć lat. Dlatego ważne jest, aby oglądać go tak często, jak to możliwe. Kiedy patelnia wygląda na faktycznie uszkodzoną, odbarwioną lub porysowaną, przestań jej używać!
Możesz na przykład zastosować spray do naprawy naczyń kuchennych. Nieprzywierające patelnie można czyścić za pomocą nieściernych szorowarek i detergentów, aby przedłużyć ich żywotność. Używając na takim naczyniu przyborów silikonowych lub drewnianych należy pamiętać, że nie porysują one powierzchni. Na koniec nie należy umieszczać na patelni niczego, co mogłoby ją zarysować.
Patelnia z powłoką zapobiegającą przywieraniu to niezbędny element wyposażenia kuchennego w każdej domowej, amatorskiej lub profesjonalnej kuchni. Niestety, nawet tak mocne naczynia ulegają zniekształceniu, a w końcu trwałemu uszkodzeniu. W takim przypadku patelnię należy jak najszybciej usunąć z kuchni. Wtedy możesz bez obaw przystąpić do kupowania nowego, o ile jest on świetnej jakości i zapewnia pełne bezpieczeństwo, jeśli chodzi o użycie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |