› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Patelnia nieprzywierająca - czy traci właściwości po czasie?

› bieżące 3 miesiące temu    24.02.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Patelnia nieprzywierająca - czy traci właściwości po czasie?

Kiedy ostatnio zmieniałeś patelnię zapobiegającą przywieraniu w swoim domu? Nie jesteś w stanie postawić takiej instancji? W pewnym momencie należy zastanowić się, kiedy może być konieczna wymiana tego rodzaju naczynia.

Teflon służy do pokrywania patelni powłoką zapobiegającą przywieraniu, co ułatwia ich czyszczenie i pozwala na mniejsze zużycie masła lub oleju podczas smażenia. Z drugiej strony teflon z czasem ulega degradacji i może być niebezpieczny. Zanim jednak wyrzucisz patelnię nim wypełnioną, przeczytaj o poniższych środkach ostrożności. Z pewnością cała sytuacja nabierze dla Ciebie nowej perspektywy. Miłej lektury!

Proces wypaczania patelni

Efekt wypaczenia sam w sobie nie jest szkodliwy, ale może sugerować, że posiłek będzie złej jakości. Nierówności na patelni spowodowane wygięciem patelni będą utrudniać równomierne gotowanie potraw. W rezultacie nie masz pewności, czy Twoje danie jest ugotowane we właściwej temperaturze lub czy jest bezpieczne do spożycia.

Przebarwienia pojawiające się na naczyniu

Przebarwienia nie zawsze są czymś złym; w końcu jest to konsekwencja gromadzenia się żywności w czasie. Niewielkie zużycie nie jest szkodliwe, ale jeśli się pogorszy, powłoka rozdzielająca może ulec osłabieniu. W tym momencie czas wymienić patelnię.

Uszkodzenia na powierzchni

Zarysowania są niezaprzeczalnie problemem, który sprawia, że przyszłe użytkowanie, powiedzmy, patelni granitowej jest niepraktyczne. Do 2013 roku tego typu naczynia były wykonane z teflonu, który posiadał niebezpieczną kompozycję zawierającą kwas perfluorooktanowy (PFOA). Ponieważ udowodniono, że PFOA zawierają substancje rakotwórcze, teflon musi być teraz wytwarzany bez tych ryzykownych składników. Zadrapania wskazują, że nieprzywierająca powierzchnia teflonowa została naruszona i do posiłku mogły zostać wprowadzone chemikalia.

Regularna wymiana sprzętu kuchennego

Podstawowym założeniem jest to, że należy go wymieniać co pięć lat. Dlatego ważne jest, aby oglądać go tak często, jak to możliwe. Kiedy patelnia wygląda na faktycznie uszkodzoną, odbarwioną lub porysowaną, przestań jej używać!

Naprawa naczyń kuchennych

Możesz na przykład zastosować spray do naprawy naczyń kuchennych. Nieprzywierające patelnie można czyścić za pomocą nieściernych szorowarek i detergentów, aby przedłużyć ich żywotność. Używając na takim naczyniu przyborów silikonowych lub drewnianych należy pamiętać, że nie porysują one powierzchni. Na koniec nie należy umieszczać na patelni niczego, co mogłoby ją zarysować.

Podsumowanie

Patelnia z powłoką zapobiegającą przywieraniu to niezbędny element wyposażenia kuchennego w każdej domowej, amatorskiej lub profesjonalnej kuchni. Niestety, nawet tak mocne naczynia ulegają zniekształceniu, a w końcu trwałemu uszkodzeniu. W takim przypadku patelnię należy jak najszybciej usunąć z kuchni. Wtedy możesz bez obaw przystąpić do kupowania nowego, o ile jest on świetnej jakości i zapewnia pełne bezpieczeństwo, jeśli chodzi o użycie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.