fot. Konrad Kosacz
- Z napływających do nas informacji wynika, iż ogłoszony kilka dni temu konkurs na Sekretarza Miasta Elbląga został ustawiony pod konkretną osobę, a wygra go obecny radny PIS - Paweł Fedorczyk. Jeśli tak się stanie, to oznacza, że prezydent Wilk wraca do haniebnych praktyk poprzednich władz miasta, odwołanych z hukiem w referendum! – informuje na swojej facebookowej stronie Kongres Nowej Prawicy w Elblągu.
Paweł Fedorczyk jest radnym PiS oraz pracuje w Starostwie Powiatowym w Braniewie na stanowisku sekretarza powiatu. Od września br. sekretarz musi być wyłoniony w drodze konkursu, a nie poprzez powierzenie obowiązków. Prezydent Jerzy Wilk zapowiadał ogłoszenie takiego konkursu. Nowy włodarz ma tylko dwóch zastępców, dlatego sekretarza miasta chce powołać. Wkrótce więc możemy spodziewać się takiego ogłoszenia.
Jakie wymagania przyszłemu sekretarzowi postawi znów miasto? Jakie wymagania powinien spełniać tym razem idealny kandydat na stanowisko sekretarza miasta? Musi posiadać: obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku prawo lub administracja, co najmniej 6 letni staż pracy na stanowiskach urzędniczych, w tym co najmniej 4 letni staż pracy na kierowniczych stanowiskach urzędniczych, w jednostkach administracji samorządowej o których mowa w art. 2 oraz jednostkach wymienionych w art. 5 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych, dobrą praktyczną znajomość przepisów z zakresu postępowania administracyjnego i prawa pracy, bardzo dobrą znajomość technik legislacji, bardzo dobrą znajomość ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o samorządzie województwa i ustawy o pracownikach samorządowych, bardzo dobrą znajomość zasad kontroli zarządczej, znajomość pojęć z zakresu prawoznawstwa, bardzo dobre zdolności organizacyjne, kreatywność, samodzielność, obowiązkowość, dyspozycyjność, lojalność, uczciwość, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe, zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia. Wymagany jest również brak przynależności do partii politycznych. Wymagania dodatkowe: znajomość realizacji projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków Unii Europejskiej, umiejętność redagowania pism urzędowych i okolicznościowych, znajomość systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001.