› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

› bieżące 2 miesiące temu    31.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

Wraz z postępem cywilizacyjnym i technologicznym wiele rzeczy, które niegdyś dla człowieka stanowiły prawdziwe wyzwanie, dziś jest dziecinnie prostych. Dziś zdobywamy wiedzę za pomocą kilku kliknięć myszki, kiedyś pozyskanie nawet jednej informacji oznaczało cale tygodnie spędzone w bibliotece. Podobna wygoda cechuje również pozostałe dziedziny życia, a z wielu ułatwień nawet nie zdajemy sobie sprawy np. pracując w ogrodzie.

Idzie nowe

Tradycyjną kosę coraz częściej zastępuje się kosą spalinową lub podkaszarką. Z kolei kosiarka jest już tak naturalnym narzędziem, że mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę, że przed jej wynalezieniem w 1830 roku do strzyżenia trawy używano… owiec. Oczywiście aż do końca XIX wieku nikomu nie śniła się kosiarka spalinowa ani nawet elektryczna (modele, które dla nas są czymś zupełnie naturalnym) – ostrze pierwszej kosiarki w ruch wprawiały koła, które toczyły się po ziemi, zaś do ciągnięcia całego urządzenia często zaprzęgano konie. Prototyp „maszyny koszącej” mogliśmy znaleźć już w szkicach Leonarda Da Vinci.

Historia wielu maszyn, z których dziś z powodzeniem korzystamy sięga XIX lub XX wieku. Jednak ciągłe zainteresowanie człowieka rozwojem technologicznym sprawia, że historia pisze się na naszych oczach. Sekator, nożyce do cięcia żywopłotu coraz częściej ustępują miejsca swym elektrycznym odpowiednikom.

Komu to potrzebne?

Elektryczne nożyce do trawy mogą dotrzeć do miejsc, do których nie sięga kosiarka. Jeśli w pracy w ogrodzie potrzebujemy przyciąć mniejszy fragment trawnika, lub zrobić to z większą starannością, dzięki nożycom elektrycznym będziemy mogli to uczynić bez uruchamiania kosiarki. Nożyce elektryczne do trawy często sprzedawane są w zestawie z wysięgnikiem teleskopowym, więc po wykonanej pracy nie musimy obawiać się bólu pleców od ciągłego schylania się lub zgarbionej pozycji.

Również elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodzie. Krzewy i żywopłot, zwłaszcza te przez jakiś czas puszczone samopas, potrafią zaskoczyć nieprzebytą gęstwiną, z którą tradycyjne narzędzia, jak sekator czy nożyce, mogą sobie nie poradzić. Elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu to idealne rozwiązanie w takim wypadku – urządzenie wygodne w użyciu, lekkie i co ważne efektowne. Dwa nakładające się na siebie zębate ostrza napędzane energią elektryczną łatwo poradzą sobie w bujną roślinnością nawet długo niepielęgnowanego żywopłotu. Należy pamiętać, że nożyce ostrzymy po ówczesnym rozebraniu urządzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.