› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

› bieżące 9 miesięcy temu    31.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

Wraz z postępem cywilizacyjnym i technologicznym wiele rzeczy, które niegdyś dla człowieka stanowiły prawdziwe wyzwanie, dziś jest dziecinnie prostych. Dziś zdobywamy wiedzę za pomocą kilku kliknięć myszki, kiedyś pozyskanie nawet jednej informacji oznaczało cale tygodnie spędzone w bibliotece. Podobna wygoda cechuje również pozostałe dziedziny życia, a z wielu ułatwień nawet nie zdajemy sobie sprawy np. pracując w ogrodzie.

Idzie nowe

Tradycyjną kosę coraz częściej zastępuje się kosą spalinową lub podkaszarką. Z kolei kosiarka jest już tak naturalnym narzędziem, że mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę, że przed jej wynalezieniem w 1830 roku do strzyżenia trawy używano… owiec. Oczywiście aż do końca XIX wieku nikomu nie śniła się kosiarka spalinowa ani nawet elektryczna (modele, które dla nas są czymś zupełnie naturalnym) – ostrze pierwszej kosiarki w ruch wprawiały koła, które toczyły się po ziemi, zaś do ciągnięcia całego urządzenia często zaprzęgano konie. Prototyp „maszyny koszącej” mogliśmy znaleźć już w szkicach Leonarda Da Vinci.

Historia wielu maszyn, z których dziś z powodzeniem korzystamy sięga XIX lub XX wieku. Jednak ciągłe zainteresowanie człowieka rozwojem technologicznym sprawia, że historia pisze się na naszych oczach. Sekator, nożyce do cięcia żywopłotu coraz częściej ustępują miejsca swym elektrycznym odpowiednikom.

Komu to potrzebne?

Elektryczne nożyce do trawy mogą dotrzeć do miejsc, do których nie sięga kosiarka. Jeśli w pracy w ogrodzie potrzebujemy przyciąć mniejszy fragment trawnika, lub zrobić to z większą starannością, dzięki nożycom elektrycznym będziemy mogli to uczynić bez uruchamiania kosiarki. Nożyce elektryczne do trawy często sprzedawane są w zestawie z wysięgnikiem teleskopowym, więc po wykonanej pracy nie musimy obawiać się bólu pleców od ciągłego schylania się lub zgarbionej pozycji.

Również elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodzie. Krzewy i żywopłot, zwłaszcza te przez jakiś czas puszczone samopas, potrafią zaskoczyć nieprzebytą gęstwiną, z którą tradycyjne narzędzia, jak sekator czy nożyce, mogą sobie nie poradzić. Elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu to idealne rozwiązanie w takim wypadku – urządzenie wygodne w użyciu, lekkie i co ważne efektowne. Dwa nakładające się na siebie zębate ostrza napędzane energią elektryczną łatwo poradzą sobie w bujną roślinnością nawet długo niepielęgnowanego żywopłotu. Należy pamiętać, że nożyce ostrzymy po ówczesnym rozebraniu urządzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.