› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Ania

Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

› bieżące 4 miesiące temu    31.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

Wraz z postępem cywilizacyjnym i technologicznym wiele rzeczy, które niegdyś dla człowieka stanowiły prawdziwe wyzwanie, dziś jest dziecinnie prostych. Dziś zdobywamy wiedzę za pomocą kilku kliknięć myszki, kiedyś pozyskanie nawet jednej informacji oznaczało cale tygodnie spędzone w bibliotece. Podobna wygoda cechuje również pozostałe dziedziny życia, a z wielu ułatwień nawet nie zdajemy sobie sprawy np. pracując w ogrodzie.

Idzie nowe

Tradycyjną kosę coraz częściej zastępuje się kosą spalinową lub podkaszarką. Z kolei kosiarka jest już tak naturalnym narzędziem, że mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę, że przed jej wynalezieniem w 1830 roku do strzyżenia trawy używano… owiec. Oczywiście aż do końca XIX wieku nikomu nie śniła się kosiarka spalinowa ani nawet elektryczna (modele, które dla nas są czymś zupełnie naturalnym) – ostrze pierwszej kosiarki w ruch wprawiały koła, które toczyły się po ziemi, zaś do ciągnięcia całego urządzenia często zaprzęgano konie. Prototyp „maszyny koszącej” mogliśmy znaleźć już w szkicach Leonarda Da Vinci.

Historia wielu maszyn, z których dziś z powodzeniem korzystamy sięga XIX lub XX wieku. Jednak ciągłe zainteresowanie człowieka rozwojem technologicznym sprawia, że historia pisze się na naszych oczach. Sekator, nożyce do cięcia żywopłotu coraz częściej ustępują miejsca swym elektrycznym odpowiednikom.

Komu to potrzebne?

Elektryczne nożyce do trawy mogą dotrzeć do miejsc, do których nie sięga kosiarka. Jeśli w pracy w ogrodzie potrzebujemy przyciąć mniejszy fragment trawnika, lub zrobić to z większą starannością, dzięki nożycom elektrycznym będziemy mogli to uczynić bez uruchamiania kosiarki. Nożyce elektryczne do trawy często sprzedawane są w zestawie z wysięgnikiem teleskopowym, więc po wykonanej pracy nie musimy obawiać się bólu pleców od ciągłego schylania się lub zgarbionej pozycji.

Również elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodzie. Krzewy i żywopłot, zwłaszcza te przez jakiś czas puszczone samopas, potrafią zaskoczyć nieprzebytą gęstwiną, z którą tradycyjne narzędzia, jak sekator czy nożyce, mogą sobie nie poradzić. Elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu to idealne rozwiązanie w takim wypadku – urządzenie wygodne w użyciu, lekkie i co ważne efektowne. Dwa nakładające się na siebie zębate ostrza napędzane energią elektryczną łatwo poradzą sobie w bujną roślinnością nawet długo niepielęgnowanego żywopłotu. Należy pamiętać, że nożyce ostrzymy po ówczesnym rozebraniu urządzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.