› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Co istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ Ed

Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

› bieżące 3 miesiące temu    13.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

Beton jest materiałem wymagającym jeśli chodzi o cięcie. Oprócz tego, że jest jednym z najtwardszych materiałów, jego struktura jest niejednolita. Podczas cięcia możemy napotkać więc wiele problemów. Jak poradzić sobie z cięciem betonu w szybki i łatwy sposób? Która piła sprawdzi się najlepiej przy tego typu zadaniach? Sprawdźcie!

Która piła do cięcia betonu

Każda z pił przeznaczonych do ciecia betonu: tarczowa, ręczna czy diamentowa ma swoje zalety. Piłą ręczną, ze względu na niewielkie rozmiary i wagę posłużymy się bez problemu, docierając nawet w trudno dostępne miejsca. Piła tarczowa często stosowana jest podczas prac budowlanych. Tarcza jest w stanie wykonać w betonie precyzyjny, wąski otwór, na przykład przygotowany do położenia kabli. Najczęściej wybierane i najbardziej cenione są jednak piły diamentowe. Dlaczego?

Piła do betonu: dlaczego diamentowa?

Piły diamentowe są bardzo wydajne i precyzyjne. Nie powodują zapylenia podczas pracy, tną gładko i szybko. Czas pracy z wykorzystaniem diamentowej piły do betonu jest znacznie krótszy niż przy zastosowaniu narzędzi tradycyjnych. Sprzęt tego typu możemy wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie. Sprawdzi się zarówno przy wycinaniu otworów kominowych, okiennych, drzwiowych, schodowych, jak również przy wycinaniu w stropie czy ścianach. Wykorzystamy je także podczas prac wyburzeniowych, kiedy chcemy pociąć materiał z rozbiórki na mniejsze kawałki i ułatwić sobie transport. Często podnosi się także, że piły diamentowe są tańsze w użytkowaniu ze względu na ich mniejszą awaryjność oraz wytrzymałość tarcz.

Aby narzędzia były bezawaryjne, ważny jest też odpowiedni wybór: zarówno marki, jak i specyfikacji piły. Często za wyższą jakością idzie cena. Niemniej jednak, jeśli chcemy korzystać z piły zawodowo i osiągać profesjonalne rezultaty, powinniśmy zainwestować w lepszy sprzęt. Niesłabnącą popularnością cieszą się piły Husqvarna. W bogatej ofercie producenta znajdują się piły o rozmaitym przeznaczeniu i nastawione na różne efekty. Wśród nich, z przeznaczeniem do cięcia betonu, znajdziemy między innymi przecinarki stolikowe, które zapewniają zarówno precyzję cięcia, jak i jego wydajność. Są to piły bardzo stabilne, z silnikiem o dużej mocy, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. Z kolei piły Husqvarna Soff Cut użyjemy do tworzenia nacięć na świeżym betonie – piła zapewniaja cięcia proste, płytkie i ostre – niezwykle precyzyjne.

Co jest najważniejsze przy wyborze piły do betonu

Wybierając piłę do betonu powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: do jakich prac chcemy jej użyć. W zależności od przeznaczenia wybór będzie inny. Możemy postawić na sprawdzoną markę i skorzystać z szerokiej oferty pił do różnych powierzchni, jak również wybrać tańsze rozwiązanie. Pytanie na czym bardziej nam zależy: na niższych kosztach sprzętu czy oszczędności użytkowania i wydajności pracy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.