› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

› bieżące 6 miesięcy temu    13.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

Beton jest materiałem wymagającym jeśli chodzi o cięcie. Oprócz tego, że jest jednym z najtwardszych materiałów, jego struktura jest niejednolita. Podczas cięcia możemy napotkać więc wiele problemów. Jak poradzić sobie z cięciem betonu w szybki i łatwy sposób? Która piła sprawdzi się najlepiej przy tego typu zadaniach? Sprawdźcie!

Która piła do cięcia betonu

Każda z pił przeznaczonych do ciecia betonu: tarczowa, ręczna czy diamentowa ma swoje zalety. Piłą ręczną, ze względu na niewielkie rozmiary i wagę posłużymy się bez problemu, docierając nawet w trudno dostępne miejsca. Piła tarczowa często stosowana jest podczas prac budowlanych. Tarcza jest w stanie wykonać w betonie precyzyjny, wąski otwór, na przykład przygotowany do położenia kabli. Najczęściej wybierane i najbardziej cenione są jednak piły diamentowe. Dlaczego?

Piła do betonu: dlaczego diamentowa?

Piły diamentowe są bardzo wydajne i precyzyjne. Nie powodują zapylenia podczas pracy, tną gładko i szybko. Czas pracy z wykorzystaniem diamentowej piły do betonu jest znacznie krótszy niż przy zastosowaniu narzędzi tradycyjnych. Sprzęt tego typu możemy wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie. Sprawdzi się zarówno przy wycinaniu otworów kominowych, okiennych, drzwiowych, schodowych, jak również przy wycinaniu w stropie czy ścianach. Wykorzystamy je także podczas prac wyburzeniowych, kiedy chcemy pociąć materiał z rozbiórki na mniejsze kawałki i ułatwić sobie transport. Często podnosi się także, że piły diamentowe są tańsze w użytkowaniu ze względu na ich mniejszą awaryjność oraz wytrzymałość tarcz.

Aby narzędzia były bezawaryjne, ważny jest też odpowiedni wybór: zarówno marki, jak i specyfikacji piły. Często za wyższą jakością idzie cena. Niemniej jednak, jeśli chcemy korzystać z piły zawodowo i osiągać profesjonalne rezultaty, powinniśmy zainwestować w lepszy sprzęt. Niesłabnącą popularnością cieszą się piły Husqvarna. W bogatej ofercie producenta znajdują się piły o rozmaitym przeznaczeniu i nastawione na różne efekty. Wśród nich, z przeznaczeniem do cięcia betonu, znajdziemy między innymi przecinarki stolikowe, które zapewniają zarówno precyzję cięcia, jak i jego wydajność. Są to piły bardzo stabilne, z silnikiem o dużej mocy, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. Z kolei piły Husqvarna Soff Cut użyjemy do tworzenia nacięć na świeżym betonie – piła zapewniaja cięcia proste, płytkie i ostre – niezwykle precyzyjne.

Co jest najważniejsze przy wyborze piły do betonu

Wybierając piłę do betonu powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: do jakich prac chcemy jej użyć. W zależności od przeznaczenia wybór będzie inny. Możemy postawić na sprawdzoną markę i skorzystać z szerokiej oferty pił do różnych powierzchni, jak również wybrać tańsze rozwiązanie. Pytanie na czym bardziej nam zależy: na niższych kosztach sprzętu czy oszczędności użytkowania i wydajności pracy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.