› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

› bieżące miesiąc temu    13.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

Beton jest materiałem wymagającym jeśli chodzi o cięcie. Oprócz tego, że jest jednym z najtwardszych materiałów, jego struktura jest niejednolita. Podczas cięcia możemy napotkać więc wiele problemów. Jak poradzić sobie z cięciem betonu w szybki i łatwy sposób? Która piła sprawdzi się najlepiej przy tego typu zadaniach? Sprawdźcie!

Która piła do cięcia betonu

Każda z pił przeznaczonych do ciecia betonu: tarczowa, ręczna czy diamentowa ma swoje zalety. Piłą ręczną, ze względu na niewielkie rozmiary i wagę posłużymy się bez problemu, docierając nawet w trudno dostępne miejsca. Piła tarczowa często stosowana jest podczas prac budowlanych. Tarcza jest w stanie wykonać w betonie precyzyjny, wąski otwór, na przykład przygotowany do położenia kabli. Najczęściej wybierane i najbardziej cenione są jednak piły diamentowe. Dlaczego?

Piła do betonu: dlaczego diamentowa?

Piły diamentowe są bardzo wydajne i precyzyjne. Nie powodują zapylenia podczas pracy, tną gładko i szybko. Czas pracy z wykorzystaniem diamentowej piły do betonu jest znacznie krótszy niż przy zastosowaniu narzędzi tradycyjnych. Sprzęt tego typu możemy wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie. Sprawdzi się zarówno przy wycinaniu otworów kominowych, okiennych, drzwiowych, schodowych, jak również przy wycinaniu w stropie czy ścianach. Wykorzystamy je także podczas prac wyburzeniowych, kiedy chcemy pociąć materiał z rozbiórki na mniejsze kawałki i ułatwić sobie transport. Często podnosi się także, że piły diamentowe są tańsze w użytkowaniu ze względu na ich mniejszą awaryjność oraz wytrzymałość tarcz.

Aby narzędzia były bezawaryjne, ważny jest też odpowiedni wybór: zarówno marki, jak i specyfikacji piły. Często za wyższą jakością idzie cena. Niemniej jednak, jeśli chcemy korzystać z piły zawodowo i osiągać profesjonalne rezultaty, powinniśmy zainwestować w lepszy sprzęt. Niesłabnącą popularnością cieszą się piły Husqvarna. W bogatej ofercie producenta znajdują się piły o rozmaitym przeznaczeniu i nastawione na różne efekty. Wśród nich, z przeznaczeniem do cięcia betonu, znajdziemy między innymi przecinarki stolikowe, które zapewniają zarówno precyzję cięcia, jak i jego wydajność. Są to piły bardzo stabilne, z silnikiem o dużej mocy, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. Z kolei piły Husqvarna Soff Cut użyjemy do tworzenia nacięć na świeżym betonie – piła zapewniaja cięcia proste, płytkie i ostre – niezwykle precyzyjne.

Co jest najważniejsze przy wyborze piły do betonu

Wybierając piłę do betonu powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: do jakich prac chcemy jej użyć. W zależności od przeznaczenia wybór będzie inny. Możemy postawić na sprawdzoną markę i skorzystać z szerokiej oferty pił do różnych powierzchni, jak również wybrać tańsze rozwiązanie. Pytanie na czym bardziej nam zależy: na niższych kosztach sprzętu czy oszczędności użytkowania i wydajności pracy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.