› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

PKP ma najciekawszy teren inwestycyjny w Elblągu?

› biznes ponad rok temu    3.11.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
PKP ma najciekawszy teren inwestycyjny w Elblągu?

PKP ogłosiło wczoraj zaproszenia do rokowań na wybór inwestorów dla nowego projektu deweloperskiego w Elblągu. Lokalizacja przyszłej inwestycji jest bardzo interesująca, gdyż znajduje się w pobliżu dworca oraz głównego ciągu komunikacyjnego Elbląga – al. Grunwaldzkiej.

Xcity Investment, czyli spółka PKP zamierza zrealizować wiele nowych inwestycji na terenie całej Polski. Wybrane tereny są bardzo atrakcyjnymi lokalizacjami w centach miast, dlatego spółka liczy na duże zainteresowanie deweloperami. Jedna z tych realizacji będzie miała miejsce w Elblągu. Nasze miasto jest jedynym w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie w pierwszej kolejności padła decyzja na realizację inwestycji. Ale na tym nie koniec, gdyż Xcity Investment analizuje już ponad 100 kolejnych potencjalnych terenów pod inwestycje.

- Mimo stosunkowo krótkiego okresu działalności, Xcity Investment funkcjonuje naprawdę prężnie. Dowodzą tego m.in. uruchomione dzisiaj postępowania na wybór inwestorów dla kilkunastu projektów – mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment. – W sumie do 2018 r. chcemy realizować ponad 40 inwestycji deweloperskich. Xcity ma szansę stać się jednym z największych deweloperów na polskim rynku – dodaje. Nowe projekty dołączają do portfolio, którego łączna wartość po zrealizowaniu szacowana jest na 8,84 mld EUR

Spółka zamierza zagospodarować atrakcyjny teren w Elblągu. W bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP o znaczeniu regionalnym (PKP Intercity i Przewozy Regionalne realizują tam połączenia kolejowe m.in. do Trójmiasta i Olsztyna) i niedalekiej odległości od dworca PKS, Xcity planuje stworzenie parku handlowego o powierzchni komercyjnej 2 tys. mkw. Termin zakończenia tej inwestycji to 2019 rok, a szacunkowa wartość projektu to ponad 3 mln EUR.

- Na etapie poszukiwania inwestora jest jeszcze za wcześnie na podawanie szczegółów dotyczących tej inwestycji, w tym terminów rozpoczęcia prac. Jest również zbyt wcześnie na rozmowy z potencjalnymi najemcami – informuje nas Aleksandra Dąbek z Biura Prasowego PKP.

Investment została powołana z początkiem 2015 roku. Wśród największych projektów, nad którymi obecnie pracuje, znajdują się inwestycje mające na celu zagospodarowanie takich miejsc jak: Warszawa Gdańska i Główna, Gdynia Międzytorze, okolice ulicy Bosackiej w Krakowie, czy terenu dworca Wrocław Świebodzki.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ klecha
ponad rok temu ocena: 100%  5
Bujda......
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 67%  4
Ciekawe dlaczego na tej wizualizacji usunięto tory tramwajowe?
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 80%  3
Po wizualizacji nie wygląda mi to na park handlowy. W rzeczywistości pewnie okaże się że ten park handlowy to zwykła biedronka wraz z bankiem i apteką.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 50%  2
Biedronka to juz pewne.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WARS
ponad rok temu ocena: 50%  1
Będzie coś dla Dubieli z PiS...panie Witku pan wie kto teraz rządzi.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.